Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 01 Юли 2024 15:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Windows Vista
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:13 
Ve4e sam s Windows Vista Mn.Qk Mn.Brutalen neznam no mn.Me kEfi i 50 procenta naistina po barz ot Xp!

Явор:съдържание


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:15 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2004 15:01
Мнения: 1702
Години: 34

Местоположение: www.di.fm
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
s demoto li
toi kolko e golqm 2 gb li e ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:18 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
dai mlako pic-4eta..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:20 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2004 15:01
Мнения: 1702
Години: 34

Местоположение: www.di.fm
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
jenih_a написа:
dai mlako pic-4eta..!

az gledah edni screeb shotcove
ima mnogo qk interfeis
q dai malko podrobnosti


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:25 
http://freeftp.bergon.net/rack3/users/g ... titled.PNG eto snimka Mn.Barz Driveri si4ko ima ! Dvd trqbva da ima6 4e da go zapi6e6!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:27 
mn.hora lajat 4e e Smotan za6toto samo te da go polzvat ne e taka koito ima ma6ina na 1.8ghc i 512 ram tova 6te mu varvi 25% po barzo ot 1 xp ako e na 1 gb ddr ram 6te varvi 50 procenta po barzo :) sq pri men e 25 :) se faida :oleole: :oleole:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:29 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2004 15:01
Мнения: 1702
Години: 34

Местоположение: www.di.fm
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
globusa написа:
http://freeftp.bergon.net/rack3/users/globusa/Untitled.PNG eto snimka Mn.Barz Driveri si4ko ima ! Dvd trqbva da ima6 4e da go zapi6e6!


cool e obache ne vseki ima dvd-rom
az ako shte si go zapisvam shte ispolzvam nqkoi hard za da go instaliram


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:31 
imam go na disk :)))))!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:32 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2004 15:01
Мнения: 1702
Години: 34

Местоположение: www.di.fm
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
tuko shto popadnah na tui


Windows Vista Beta 1 32-Bit
Благодарение на hardwarebg.com
Преди малко си инсталирах 32-битовата версия на Beta 1, ето и какви са ми първите впечатления от нея:
- Още от началото инсталацията използва графичен режим
- Вече може да се зареждат SATA, SCSI, RAID драйвери не само от дискета, но и от CD/DVD и USB flash памети
- Има бутон CANCEL по време на инсталацията... горе вдясно на екрана. Страшно полезна функция

Времето, което отне инсталацията на клокнат A64 3200+ @ 2.65GHz, 1GB DDR566 RAM @ 660 MHz, nForce4 SLI е 31:23 минути, като до момента на първото зареждане и преминаване в режим на работа бяха необходими почти 35 минути. Обшо взето колкото време е необходимо и за XP. След инсталацията (около 2.5 GB е инсталационната 32-бит версия, достъпна само на DVD) заема близо 5,5 GB (без без да броим SWAP файла!). Самата инсталация е доста опростена и от потребителя не се изискват много неща, нужно е само да се въведе CD-KEY и да се избере диск, на който да се инсталира. Във финалната версия ще има опция за ъпгрейд от XP, но в тази бета версия все още липсва такава възможност, засега може да се прави само чиста инсталация.


Спиране и пускане
- време за Shutdown - 13 секуднни
- време за зареждане - 1 минути и 36 секунди (при чиста инсталация)!!!


Потребление на системни ресурси
- Памет: около 485 MB заета след чиста инсталация, без да е сложен допълнителен софтуер!!! Системата е с 1 гигабайт RAM
- SWAP файл: 1534 MB при автоматично управление от Windows


Вече вътре в самия Windows:
- Aero темата (стандартната за бета 1) изглежда доста приятно, като освен нея в тази бета е включена и класическата тема, която попринцип ползвам и в XP. Аеро-то е по-лекият 2D потребителски интерфейс, който се явява нещо като усъвършенстван стила на XP. Чак в Beta 2, която ще излезе по някое време (в началото на 2006та евентуално) ще видим и новият 3D интерфейс, който уж ще е революционен
- Направи ми впечатление, че ClearType е активиран по подразбиране, въпреки че използвам CRT монитор. Попринцип положителен ефект от ClearType за подобряване на показването на шрифтовете има при по-високи резолюции, докато за LCD екраните ефекта от подобряването на четливостта е доста по-добър.
- Hibernation също е включен по подразбиране
- В стандартно включените изображения за ползване като Wallpaper-и има доста добри попадения...
- Леки промени в начина на ползване на Start менюто (добавена е опция за търсене в менюто!), оставена е възможността за избор на класическото пре-XP Start меню
- Internet Explorer 7 Beta 1 се инсталира стандартно с Windows: новата версия се зарежда доста бързо, има интегрирана възможност за директно търсене в MSN (избрано стандартно), Google, Yahoo и други търсачки (като във Firefox) и вече има табове . При табовете, освен стандартните клавишни комбинации за отваряне и затваряне (CTRL + T и CTRL + W), има и бутон вдясно от последния таб, при натискането на който се отваря нов празен таб (изглежда като удобна функция на първо време)... Вече има и поддръжка за RSS Feed-ове, особено полезна за хората следящи редовно повече информационни сайтове
- Има Program Compatibility Wizard за приложения, които имат проблеми със стартирането под Vista (за пускане на по-стари програми, който са писани за предишни версии на Windows и отказват да се стартират стандартно под Vista)
- Не забелязах в System Tools наличието на стандартния Disk Defragment, все пак дефрагментатора е налице и може да се извика от Properties на дадено устройство
- Нова категория в Start менюто - Network Presentation, дава възможност за преглеждане/излъчване на презентации през мрежови проектри?!
- ALT + PrintScreen не "улавя" както трябва екраните с Aero темата... при ползване само на PrintScreen за целия екран, няма проблеми
- Доста променен Explorer, стандартният му вид е малко неудобен за свикналите потребители с XP. Имате възможност да го конфигурирате почти до наична на представяне като в XP...
- Стандартните шерове на устройствата (C$, D$...) вече може да бъдат изключени по нормален начин от потребителя
- Стандартните игри са отделени в специално меню (Games), в което в последствие влизат и допълнително инсталираните игри. Показват се рейтинги, възможност за тродителски контрол, подреждане по различен начин и тн.
- Много голяма част от услугите (services) са стандартно заредени автоматично, определено има място за оптимизации тук...


Дразнещите приложения
Както и при XP, след инсталиране на SP2, и тук имаме дразнещите pop-up съобщения на Security Center-а веднага след инсталацията. Естествено тяхното изключване става по същия начин както и при XP, всъщност функционалността на SC е идентична и при двете операционни системи.
Поне в бета версията липсва дразнещото подканяне да видите представянето на Windows и неговите възможности, всеки веднага след инсталацията и постоянната му поява докато не стартирате приложението поне веднъж. Вероятно обаче във финалната версия то ще е налице...
Активирането на Windows, дори за Beta 1, отново е налице. Разполагате с 30 дни, както вероятно и във финалната версия на продукта, за да го активирате. Разликата обаче, е че много "информативният" pop-up прозорец, който ви подканва постоянно да активирате Windows под XP тук не се появява веднага след инсталацията и не започва да ви достажда постоянно. Вероятно той ще се появи на по-късен етап, предупреждавайки ви, че ви остават само няколко дни за активация. Възможно е също така да се появи и когао бъде отчетена връзка към Интернет, това предстои да бъде проверено (ако успея да инсталирам драйверите за мрежовите контролери). Трябва да отбележа, че не открих никъде из менютата икона стартираща процеса по активация, което означава, че такава или просто няма или е забутана на много странно място.
Security Center не си запомня потребителските настройки!


В контролния панел:
- Windows Parental Control - възможност за ограничаване на достъпа до определени ресурси при ползване от деца...
- Solutions to Problems - не ми е много ясно какво още би трябвало да прави, но дава списък с възникнали проблеми. При мен например, че не е открило драйвери за половината ми хардуер
- Отделни категории за Portable Devices и Portable Media Devices
- iSCSI Initiator ???
- Indexing and Search Options - за индексирането на файловете на дисковете за по-бързо търсене
- Auxilary Display - за управление на външен информационен LCD екран, например на капака на лаптоп...
- Вече няма My в My Computer, My document, My Pictures и т.н.


По отношение на драйверите:
- Не се справи автоматично с: Audigy 2 ZS, TV-Tunera, мрежовите контролери (nForce4), USB скенер
- След инсталиране на драйвери за интегрирания мрежов контролер, той все още не работи... отчита се като 2GBps и не функционира правилно
- Явно при опит за инсталация на Nvidia IDE SW драйверите се прави проверка за версията на Windows, естествено неможе да бъдат инсталирани защото не се разпознава правилно Vista
- Автоматично бяха инсталирани драйвери за: X800XL PCI-E (В Readme-то пише, че може да имате проблеми с интегрираните драйвери за X800 AGP), nForce4 драйверите за чипсета, FireWire, USB


И малко тестови резултати, със стандартните драйвери инсталирани от Vista(X800XL видео, A64 @ 2.65GHz):

- 3DMark 2001SE във Vista: 20299 точки
- 3DMark 2001SE под XP: 25041 точки

- 3DMark03 във Vista: 9238 точки
- 3DMark03 под XP: 11150 точки

- 3DMark03 CPU във Vista: 1140 точки
- 3DMark03 CPU под XP: 1203 точки

- Comanche 4 под Vista: 57,67 fps
- Comanche 4 под XP: 79,71 fps

- Doom3 под Vista*: 11,2 fps
- Doom3 под XP: 96,2 fps

* в Doom 3 се забелязват проблеми със динамичните сенки!


Малко скрийншотове за хората, които искат да видят Aero темата във Vista, но не искат да си инсталират бетата:
тук
[Публикувано от MaGiX]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:36 
nz 6te se razbere kak e :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:39 
predi malko zabravix da kaja 4e edin dll se razvali kato instalnax bsplayer i ko da vi kaja iska6e restart ma6inata restart dadox i poznaite po4na da tarsi dll namerigo opraigo i pak si e Normalno! This is the Windows! http://freeftp.bergon.net/rack3/users/globusa/vista/ tezi snimki vijte moje i da vikaja 4e Interneta Explorer e Mn.Zdrav nz 6to ama mi otvarq mn.po.barzo ot si4ko tova me kefi i kato po4na da teglq prez interfeisa :) bez dr programi kato po4ni da tegli primerno mi po4va s 6 mb i samo se ka4va ne pada! tova e super ! mn.se kefq :oleole:


Последна промяна globusa на 18 Авг 2005 01:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:40 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Хора моита машина е 1300mh(не са базикам)ся 6те слагам 512mb рам ще ми варвили добре..?Ся мисля да ли да слагам....и при инсталиренето има ли нещо особено..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:43 
ne po elementarno e ot Xp!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:46 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Ми ше го проамм ама д асложа рам че.....!Имали програми който нетрагват а трагват на XP-то..?

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:47 
ne tova e po Dobre ne mi iska restart do sea :) osven za oniq Dll :) ama ebal sam go! ama naistina za men shupdowna e za 20 sec a kato go restartna vklu4vaneto mi e 1min!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:49 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Хихихихихахаах койзнаи при мене за колко ще е с тез миризливи 1300mh... :confused2: !

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Последна промяна -OpTix на 18 Авг 2005 01:51, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:50 
nqma da ima6 Problem Pi4 :) spoko minimum 1000 :) tai 4e radvai!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:53 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 09 Апр 2005 16:03
Мнения: 84
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
we az pro4etoh 4e toz windows 6tql da polzwa GRAFICFUNDATION 2 ili 3
koito se podd1rjat ot 6 ili 7 ma seriq na Nvidia (maj X*** na ati s16to go podd1rja6e)
twa wqrno li e ili ne waji za BETATA

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:54 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Аве нали значи кът си преинсталираш Xp-to само три работите кадето ти е Wiodowsa и туи ли е така кът си инсталираш Вистата само трии дето ти е папката уиндоус..?В смисал че нали аз съм на ХР предполагам ще ми изтрии сички работи дето ми е Уиндоуса..?

Малее че съм път не да го напиша туи сичко на 1 пост а на 20....!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:55 
10000 ne6to da ti govori tova sa samo driveri na video lan sound dano :) tolkoz driveri ima :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:56 
:) mi trqbva da dade6 na C to format po dobre za tebe ina4e 6te se barkat s Xp to pri driverite isprobvax go!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:58 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Е да знам....!Аве ще видим на пръв поглет ми хареса мнооооо яко са го напраели....и кът чета ко пишете и вии предполагам че не само визуално е як..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 01:59 
est :) mn.e zdrav tozi win 4ux 4e Igrite nqma li da Pravqt Nikav Problem!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 02:03 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
:) аве нова версия и то на Windows мисля че компанията Windows винаги е правила качествени неща и требва да и верваме :)....!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 02:04 
http://freeftp.bergon.net/rack3/users/g ... titled.PNG vijte tova :) ko 6te kajete a!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 02:04 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 09 Апр 2005 16:03
Мнения: 84
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ewe 6i ka4i6 li malko WALLPAPERI ot toz windows
ako go imah da CD 6tqh da si go sloja..

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 02:05 
prodava se :) na Dvd Disk e samo za 5 leva e Vaj!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 02:54 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
А ISO файл някой няма ли да направи и да качи. Пък после ще му мислим.

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 03:21 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Sux e
1vo e Windows, da ne zabravqme!
2ro tejak e, ikonite sa kradeni ot XMAC zarazqva se s virusi 100% (sledovatelno zabiva) ;]
3to beta versiq e oshte, koeto e neosporimo dokazatelstvo 4e 6te e sux
Are chears, i se radvaite na bozata :drunk:
Az si ostavam s Linux

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005 04:15 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 09 Апр 2005 16:03
Мнения: 84
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
globusa написа:
prodava se :) na Dvd Disk e samo za 5 leva e Vaj!


DVD DISC - za tak1w ne bqh 4uwal :confused2:
p1k 5lv za beta....nqkoj drug p1t

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов