Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Юли 2024 20:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2006 17:44 
Offline

Регистриран на: 27 Юли 2006 10:43
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Имам следния проблем!
Имам един компютър, който поддържа Ultra DMA33 стандарт за дискове, а старият ми твърд диск изгоря и сега имам друг по-голям, но и стандарта му е по-съвременен. Проблема е, че не мога да си инсталирам ОС на него, защото има прекалено много лоши сектори, които се откриват при сканирането, а в действителност такива няма. Та въпроса ми е, ако тази липсваща дупка при новите стандарти (при UDMA33 има една повече) това оказва ли някакво значение, защото при мен става така, но не знам дали проблема не е в самото дъно. То беше повредено и аз успях да го подкарам, но сега имам този проблем. Иначе открива диска, размера му, мога да го деля и форматирам, но не мога да си сложа ОС.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2006 21:58 
Offline
VIP
VIP

Регистриран на: 02 Сеп 2005 04:28
Мнения: 876
Години: 38

Местоположение: Добрич/Варна
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Принципно пробелма със стандартите е решен - от ата33 до ата 133 всички са обратно съвместими. А това за харда - ако ти е став компютъра и има кофти биос не би могъл да разпознае хард по-голям от 32 гб мисля беше. Кажи какво ти е дъното стария и новия диск. И приготви една каса бира ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Ами
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2006 23:01 
Offline

Регистриран на: 27 Юли 2006 10:43
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Старият ми беше 6.4, а този е 20, не минава лимита. Кабела сякаш е наред, остава да е нещо по-сериозно. А нов кабел не може да се сложи, поради причината посочена в първото ми мнение. Все съм се чудил защо хората имат по един малък и един голям диск, като на първия им е ОС. Ако имах повече дъна и дискове, щях да пробвам. А този компютър, който ползвам в момента не искам да разглобявам повече.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: ,
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 00:24 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2005 20:16
Мнения: 153
Години: 12

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
znachi ako e baq star, moje da ima problem w biosa s razpoznawaneto na nad 8gb. no towa s bad sectors me uchudwa. ne mislq che e ot towa. po skoro biosa ti ne go razpoznawa dobre. (ako naistina harda e w red)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 00:27 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2004 19:45
Мнения: 536
Години: 34

Местоположение: http://0.0.0.0/
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
На повечето хардове си има pin или начин за ограничаване големината
на харда.Опитай от там.. :)

_________________
Типично българската простотия е несъразмерима с времето и пространството...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: За биоса
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 10:29 
Offline

Регистриран на: 27 Юли 2006 10:43
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Биоса е в отделен мобилен чип. Може да се вади, но не си струва да се сменя. Ще видя какво мога да му променя. Но се чудя при тази разлика от 40 пина между АТА66 и АТА33 дали все пак не е възможно да се получават някакви такива грешки. Иначе диска съм го форматирал и проверявал на друг по-нов компютър и там е отличник. Всичко му е наред и върви по-бързо от колкото си мислех че може. Когато форматирам диска на единия компютър и го пусна на другия част от данните се губят - Label, системата я дава като непозната. Има конфликт между двете дъна. Не може на едното да дава че всичко е форматирано и то под FAT32, а старото да дава непозната система на форматиране.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: ,
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 14:59 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2005 20:16
Мнения: 153
Години: 12

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
qwno e ot goleminata. probwai da go formatnesh kato 8gb i go setni w biosa na tolkowa i wij dali nqma da se oprawi. ne mislq che shte e ot drugo. a razlikata w ide kabelite ne igrae rolq w sluchaq (kogato wyrjesh cd kym otdelen kanal bez drugo ustroistwo (primerno na controler 2) to e ata33 i moje da work s kabel ata33 bez nikakyw problem)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Ами
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 16:09 
Offline

Регистриран на: 27 Юли 2006 10:43
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Преди три часа успях да инсталирам ОС на него. Не бързам да се радвам, защото не знам точно как спря да отчита лоши сектори. Форматирах го за последно и този път след сканирането нямаше проблеми. Смених типа от auto на user, но не ми се вярва да се е оправило само от това. Може просто да му е омръзнало да се противи и толкова. :bang: :)
Не знам дали темата трябва да бъде затваряна.
Струва ми се, че много трудно може да се намери логично обяснение за проблема, но за сега той е разрешен.

someone: Темата няма да се заключва с цел по-нататък ако имат ти или кой да е друг потребител проблем с хард диска да не пише нова тема и да говорим едни неща по 1000 пъти


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: ,
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 18:22 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2005 20:16
Мнения: 153
Години: 12

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
wyzmojno i ot type na hdd da e
kakto kazwash si go slojil na user, koeto shte reche che to si e setnato kato nqkakwo constantno, a kato e auto go detectwa wseki pyt i e wyzmojno da ne go razpoznawa prawilno i ot tam da idwa problema


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2006 18:45 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
пробвай с това
http://whitenoise.data.bg/Files/MHDD/mhdd29.zip
Правиш системна дискета и след това в нея триеш autoexec.bat
Разархивираш MHDD29 на дискетата. След това боотваш от дискетата и а:\mhdd29.exe
В него натискаш F2 и избираш харда. То просто е един рескан.
Пишеш erase /ще те пита Y/N ясно е/
След това пита начален сектор: 0


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2006 13:08 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Няма никакво значение за това, че единия кабел бил със 40 а другия с 80 проводника тоя с 80 проводника е вързан през един към общ пин.
Ако компа ти е от по-стар модел то нови модели дискове ще се разпознават по-добре със по-стария модел кабел за АТА33/66. Ако с новия АТА80 или АТА100 кабел диска работи бавно и при инсталиране се мъкне като "народна песен" то решението е да ползваш стария модел кабел. Вярно е, че дикът ще работи не в пълната си сила но пък ще е стабилно това си е мой опит. За 20Гб диск разпознаващ се като толкова голям и работещ бавно проблема е в кабела и в липсващия пин. Още един признак има, когато се опиташ да вкараш нов кабел то той не влиза заради един затворен пин на съединителя.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов