Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Окт 2024 09:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 17:56 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Значи какво представлява тая опция на Процесорите SSE2 за какво служи и при кой процесори я има..!?
П.С:Без некомпетентни постове..!!!!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 18:43 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Това е набор от допълнителни инструкции (подобно на MMX, 3DNow!, SSE, SSE3), които са хардуерно заложени в процесора и ускоряват работата при тежки мултимедийни приложения - програми за 3D обработка, игри, тежки графични редактори (като Photoshop например), сериозни аудио програми (нямам предвид някой обикновен аудио конвертор, въпреки че самия кодек , който използва, може да се повлиява положително от наличието на тези инструкции), видео кодеци и т.н.

Обаче инструкциите не се ползват автоматично - софтуерът трябва специално да е написан така, че да се възползва от тях.

Teзи инструкции са разработка на Intel, но също по-късно са вградени и в AMD процесорите.
Въпросът е, че не мога да ти кажа кои точно процесори ги поддържат, защото ситуацията там е малко объркана - зависи от конкретното ядро на процесора. Например първите Атлони не поддържаха дори SSE, после се появиха ядра с поддръжка на SSE, после на SSE2 - и все си се наричат Атлон - въпроса на базата на кое ядро са направени. Също така последните Athlon64 поддържат SSE3, но чак от въвеждането на ядрото Venice, предните Athlon64 поддържат само SSE2.

При Intel пък ситуацията кои Pentium4 на базата на кои ядра са направени и кое ядро какво поддържа ми е още по-неясна. Но ако се разровиш по-усърдно из нета със сигурност ще намериш доста подробна информация как да разпознаваш отделните ядра и какво поддържат те - все пак за овърклокърите и въобще хората търсещи максимална производителност това са важни неща.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 19:08 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Само да попитам понеже моя amd duron e 1300mhz и само SSE a ми трябва да е SSE2 и нагоре понеже искам да си инсталирам MAC OS имали някакъв вариан без да сменям процесора да го направя от SSE на SSE2 и нагоре, предполагам по написаното по горе едвали ще стане но да попитам и аз предположих, че Intel ще подържат тази функция понеже MAC и Intel са рака за рака така да се кaже...!
И BrainStorm мерси горе долу ми се разясни за какво иде реч..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 19:18 
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2004 22:18
Мнения: 12
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
nqma kak da stane tova .... v po novite procesori si go ima zalojeno .... edinstveniq variqnt e .. prodavash staroto duno+processor+Ram ako e SD i si kopuvash nov CPU+MB+RAM i si gotov i ako shte iskash da si pusnesh adobbe premiere 2 mai beshe shte ima iziskvaniq kam video kartata .....

_________________
YES!YES!YES!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 19:26 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Ми чесно казано аз съм сменя л сичко по това PC без процесора дъно: ASRock K7S41GX рам: DDR SDRAM и не искам да давам още много пари бих дал стараия си процесор за друг но да сменям дъно рам ъбсурт за да си инсталирам една OS целта ми е да мина колкоот може по тънко...!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 20:29 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Сигурен ли си, че твоя Duron 1300 поддържа SSE ? Откъде разбра ?
Защото доколкото знам само Duron-те с ядро Аpplebred поддържат SSE, a те са 1400, 1600 и 1800 МХз.

Колкото до подкарването на MAC OS на PC - това е доста трудно нещо, дори за хората с последните двуядрени Intel Core Duo 2, kоито се ползват и в MAC-овете, защото все пак операционната система трябва да се излъже, че е пусната на Macintosh. Същото е и с Athlon64 и то както ти казах само за ядрата Venice и следващи, да не говорим, че там положението става още по-сложно, защото трябва MAC OS да се лъже, че върви на Intel CPU, a не на AMD както е всъщност. Май има начин за залъгване на ОС-а, в hardwarebg.com по едно време имаше една голяма тема от хора, които се бяха докопали до MAC OS X Intel Edition и се опитваха да я пуснат както на Intel, така и на AMD PC-та - със смесен успех. Сега не знам какво е положението, но като се има предвид, че по едно време Apple бяха обявили, че може да пуснат официална версия на MAC OS за PC, едва ли има нужда човек да се занимава с това. Пък и не виждам какви са ползите от това нещо , освен задоволяване на компютърджийска краста и експериментаторско любопитсво :)

Иначе единствения начин да се сдобиеш със SS3 е естествено да си купиш някой нов топ процесор (дори не знам какво е положението с поддръжката на SS3 при бюджетните процесори - Celeron и особено Sempron, макар че все пак се правят от същите (но орязани) ядра като големите си събратя).

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 20:38 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
100% съм сигурен е виж с everest виж както точно ми пише AMD Duron, 1300 MHz - x86, MMX, 3DNow!, SSE чувал съм че тоя MAC е доста капризна операциоона система но бях гледал какви са минималните изисквания и добри одзиви съм вуал за тая OS, и аз предполагах че само с нов процесор трябва да си копувам ама нали съм инат и викам да попитам дали мога да мина по тъча..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 21:03 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Няма начин да минеш тънко :)

А и MAC OS казват е добра ОС, но и това е едно голямо НО:

1. Много голяма част от софтуера с който си свикнал на Windows за МАС го няма, предполагам най-осезаемо ще усетиш липсата на много игри.
2. Въпроса с драйверите - Apple си произвеждат MAC-овете и операционната система към тях с точно определен и за точно определен хардуер. Много работи нямат драйвери за МАС ОС (макар че повечето периферни устройства като принтери, скенери и т.н. имат, ама да си виждал драйвер на GeForce за MAC - Аpple работят само с ATI. Aми драйвер за звукова карта, тв тунер и т.н. ?)
3. МАС-овете са по-малко разпространени, ОС трябва да поддържа по-малко хардуер (защото компанията си избира с какъв да си направи компютрите, все едно Microsoft да каже да използваме само еди какви си дъна, процесори, звукови карти ... ), не са чак толкова много разработчиците, които пишат софтуер за МАС (не че няма хубав софтуер, но разнообразието е доста по-малко отколкото за ПЦ).

Не казвам , че MAC OS е лоша, но ако беше толкова разпространена като Windows , което привлича и вниманието на всички хора, решили да използват уменията си за полулегални и съвсем нелегални начинания и ако трябваше да поддържа купища софтуер и хардуер (барабар с драйверите му) от знайни и незнайни производители, които я са си свършили работата добре, я са написали калпави драйвери и софтуер, които забиват или скапват системата при ползване или са направили хардуер с органично вградени недостатъци - и лепят всичката вина на операционната система - тогава не мисля , че репутацията на МАС ОС щеше да е толкова добра ! Друг е въпроса дали при еднакви условия ще се държи по-добре от Windows, на практика не можем с магическа пръчка да преобразим света и да пробваме.

П.С. Забравих за най-лесния начин човек да е напълно сигурен (оставяйки настрана програмките за информация за ПЦ-то), че процесора му поддържа SSE - пробваш да пуснеш Age Of Empires 3. Играта не върви на процесор без SSE, при стартиране си търси тези инструкции и ако ги нямаш - сори ама бягай за нов процесор ако искаш да я подкараш :)

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 21:23 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
чесно казано съм голям инат и ината ма заслепява пстояно ся гледам на някакви свръх звукови процесори показват че вари на някакви сркиншотове core dual 3000mhz направо както си мисля да минавам едвали а ся да се гивиза за някаква ОС дето незнам дали ще ми хареса немиса дават пари а парите винаги за дефицит може да lock-вате темата мисля че достаъчно се изговори...!
Но се пак мисля че тая операционна система е доста добра поне по screenshot-тове и по четене въшреки че BrainStorm каза доста очаиващи неща, се пак Американците са с тая ОС до колкото знам а те едвали работят с бъгави работи ще се оптитам от инат дая подкарам на моето PC въпреки че не ми се вярва да тръгне...!
BrainStorm се пак мерси за доста обширните си и съдържателни постове...!
А за процесора ми дали подържа SSE чесно казано и аз не вярвам на програмите но ся да инсталирам игра за да видя дали подържа SSE едвали ще го направя като знам, че дали подържа дали не пак няма дами тръгне по простата причина че 1300mhz са доста малко за тая OС....!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 21:29 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Aко все още ти се занимава, това е темата в HardwareBG

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=62252

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2006 21:34 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
BrainStorm написа:
Aко все още ти се занимава, това е темата в HardwareBG

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=62252

10x..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов