Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 05 Окт 2024 11:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 20:47 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 14 Юли 2005 00:34
Мнения: 309
Местоположение: Ела бе,пиле, ела !
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Кой от 2-та вида монитори е по добър ? за качество става въпрос и как влияят на очите.
Тва ми са питанките :)

_________________
"Какво е това - бележка: 'Алф, не яж това!'. Та аз не ям хартия


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:05 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
LCD или liquid crystal display( Течно кристален дисплей ), всички монитори които работят с течни кристали са LCD.
LCD се делят на монихромни и цветни.
Цветните LCD се делят на 2 вида, с активна и пасивна матрица
Пасивна матрица са CSTN ,DSTN широко използвани от 1-во и 2-ро поколение GSM-ми с цветен дисплей.
Активна матрица е TFT(thin film transistor) технологията, която изкарва по добро качество на изображението, от споменатите пасивни матрици по горе.

Тоест те всички цветни монитори са LCD-TFT .... раишшш
А до това дали вредят на очите, ще ти кажа че са пъти по добре от CRT-то, да не говорим, че хабят по малко ток отделят по-малко топлина и т.н.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:19 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
И са с по-големи пиксели...и по-бавно опресняват картината от колкото crt... ldc технологията има още хляб да яде докато стигне crt... Защо мислите web дизайнерите работят на crt монитори, сигурно защото вадят по-кофти картина... и цветове :hahaha:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:36 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
PaKo написа:
И са с по-големи пиксели...и по-бавно опресняват картината от колкото crt... ldc технологията има още хляб да яде докато стигне crt... Защо мислите web дизайнерите работят на crt монитори, сигурно защото вадят по-кофти картина... и цветове :hahaha:


Нито аз нито който и да е, не твърди, че TFT превъзхождат CRT по качествао на картината. А относно пикселите,при резолюция 1024x768 CRT и 1024x768 TFT, и при еднакви физически размери, кои според теб има по големи пиксели а ???

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:46 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
IVOSTIIL написа:
PaKo написа:
И са с по-големи пиксели...и по-бавно опресняват картината от колкото crt... ldc технологията има още хляб да яде докато стигне crt... Защо мислите web дизайнерите работят на crt монитори, сигурно защото вадят по-кофти картина... и цветове :hahaha:


Нито аз нито който и да е, не твърди, че TFT превъзхождат CRT по качествао на картината. А относно пикселите,при резолюция 1024x768 CRT и 1024x768 TFT, и при еднакви физически размери, кои според теб има по големи пиксели а ???
TFT разбира се...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:50 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
PaKo написа:
IVOSTIIL написа:
PaKo написа:
И са с по-големи пиксели...и по-бавно опресняват картината от колкото crt... ldc технологията има още хляб да яде докато стигне crt... Защо мислите web дизайнерите работят на crt монитори, сигурно защото вадят по-кофти картина... и цветове :hahaha:


Нито аз нито който и да е, не твърди, че TFT превъзхождат CRT по качествао на картината. А относно пикселите,при резолюция 1024x768 CRT и 1024x768 TFT, и при еднакви физически размери, кои според теб има по големи пиксели а ???
TFT разбира се...


Е как го измисли тва, все едно да те питам, кое тежи повече, 1кг желязо или 1кг вода :hahaha:

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:51 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Спи ми се и е нормално да не мисля много много :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2006 22:54 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Наистина
TFT мониторите са по-практични, заемат малко място, лесно преносими /леки са/, а не като примерно моя 20" CRT монитор които едва го нося, заема ми половината бюро, че и малко повече.
За сметка на това обаче качеството е доста по-лошо, пикселите горят по-често от колкото при СRT, по-големи са наистина /или поне по голямо е м/упикселовото пространство че си личат повече/
Ъгъла на видимост е малък, е при по-скъпите модели това е оправено, но все пак не колкото при CRT мониторите.

Иначе за това че са доста по бавни също е вярно.
Проблем е при финна обработка на графични изображения, анимиране,
а и за игри не са подходящи
Общо взето скъпо удоволсвтие но практично за офиси.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2006 10:54 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2004 21:03
Мнения: 283
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Кой каза че TFT мониторите имали още много хляб да ядат докато достигнат качеството на CRT? Само ще ви кажа, че не сте сядали пред подходящ TFT монитор. Веднага ще се подкрепя - на работата ползвам монитор EIZO S1910 (eizo.com), до сега не съм видял CRT монитор с картина като не EIZO-то. Всички недостатъци на LCD технологията отсъстват, за зветовете просто нямам думи - не съм виждал по точно предаване на цветовете. Преди си мислех, че като имам SONY FD Тrinitron имам върха на сладоледа, но като видях EIZO-то си промених мнението. Най-странното е, че времето за реакция се дава 16ms а размазване и подобни е невъзможно да се забележат. Профи CRT мониторите са много скъпи и именно поради тази причина продължават да се използват, понеже е вложен солиден капитал, а и вършат все още перфектна работа де. Но ако предстои да се инвестира - определено TFT.

_________________
Bergon.net


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2006 22:52 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 02 Май 2004 15:31
Мнения: 481
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
ами ако на мен ми предстои да инвестирам в TFT 17" 8mS , какво бихте ми препоръчали
за малко бях се спрял на Philips(гаранция за 0 изгорели пиксели),после Sony ама по-скъпо заради логото след това Samsung с тунер
в края на краищата за около 500лв какво бихте си взели вие(желателно е да няма вградени говорители и да не е с екстравагантен дизайн)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов