Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 01 Юли 2024 14:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 208 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010 21:16 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
напълно споделям мнението ти тази плащаме и водата която разливат по улиците всекидневно ни е не сме виновни че водопреносната им мрежа е остаряла а що се отнася до мангалите които не си плащат водата да им я режат и толкова знам че нарушават правата на човека ама като не си плащат резачка и толкова аз не искам да им плащам и тяхната вода като обща

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010 22:18 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Aca написа:
напълно споделям мнението ти тази плащаме и водата която разливат по улиците всекидневно ни е не сме виновни че водопреносната им мрежа е остаряла а що се отнася до мангалите които не си плащат водата да им я режат и толкова знам че нарушават правата на човека ама като не си плащат резачка и толкова аз не искам да им плащам и тяхната вода като обща



дано не си мислиш , че водата която разливат по болевардите и центъра е от авария ;) , а относно тая вода е просто смешно да говорим за нея нито става по-прохладно нито пътната настилка става по-различна даже по-гадна дига се пара и за няма и минути водата се изпарява , да не говорим , че горивото за цистерната се плаща допълнително и тем подобни , но това са други далавери


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 09:50 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Не зная защо, но си мисля, че всичко относно общата вода си е Софийска измислица. Както знаете ВиК не е общинско а държавно учреждение.
И ако нямаше обща вода, как щяха да си плащат загубите? Ами трудна работа. Сега се очакват и нов вид водомери със засичане по блутуут дали ще ги въведат не се знае, но звучи най-малкото интересно. В последно време започват да гонят и тия, които крадат вода.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 10:37 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
Aca написа:
напълно споделям мнението ти тази плащаме и водата която разливат по улиците всекидневно ни е не сме виновни че водопреносната им мрежа е остаряла а що се отнася до мангалите които не си плащат водата да им я режат и толкова знам че нарушават правата на човека ама като не си плащат резачка и толкова аз не искам да им плащам и тяхната вода като обща

Нека и аз да си почеша езика. :)
Не знам дали някой от вас се е занимавал с така наречената " обща вода" Живея в блок с доста съседи в един вход.Когато започнах да се занимавам с общия водомер бях абсолютно сигуре че ВИК ни лъжат.Какво представлява общият водомер.По закон до него за авариите отговарят от ВиК.Там отчитат количеството обща вода ,след това отчитат индивидуалните водомери.Ако сбора от кубиците на всички индивидуални/тези които са в апартаментите/ водомери е равен или почти равен на кубиците от общият водомер така наречената обща вода не се начислява.Тази така наречена обща вода е разликата от показанията на общият водомер и сбора от количеството на индивидуалните /апартаментните/В началото си казвах не може да бъде.Няколко месеца ходих с инкасаторката по апартаментите заедно правихме сметките.Оказа се че ние съседите един друг се крадем.Събрахме се и една голяма група тръгнахме по апартаментите.Няма да ви кажа на какви чудесии се натъкнахме.Правим събрание изкараха ни че лъжем.Сега никой не вика срещу общата вода.Просто си я плащаме.Знае се че се крадем ама си плащаме.ЧИЧОВЦИ. ;( ;( ;(


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 12:19 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
TUPA LUPA написа:
Aca написа:
напълно споделям мнението ти тази плащаме и водата която разливат по улиците всекидневно ни е не сме виновни че водопреносната им мрежа е остаряла а що се отнася до мангалите които не си плащат водата да им я режат и толкова знам че нарушават правата на човека ама като не си плащат резачка и толкова аз не искам да им плащам и тяхната вода като обща

Нека и аз да си почеша езика. :)
Не знам дали някой от вас се е занимавал с така наречената " обща вода" Живея в блок с доста съседи в един вход.Когато започнах да се занимавам с общия водомер бях абсолютно сигуре че ВИК ни лъжат.Какво представлява общият водомер.По закон до него за авариите отговарят от ВиК.Там отчитат количеството обща вода ,след това отчитат индивидуалните водомери.Ако сбора от кубиците на всички индивидуални/тези които са в апартаментите/ водомери е равен или почти равен на кубиците от общият водомер така наречената обща вода не се начислява.Тази така наречена обща вода е разликата от показанията на общият водомер и сбора от количеството на индивидуалните /апартаментните/В началото си казвах не може да бъде.Няколко месеца ходих с инкасаторката по апартаментите заедно правихме сметките.Оказа се че ние съседите един друг се крадем.Събрахме се и една голяма група тръгнахме по апартаментите.Няма да ви кажа на какви чудесии се натъкнахме.Правим събрание изкараха ни че лъжем.Сега никой не вика срещу общата вода.Просто си я плащаме.Знае се че се крадем ама си плащаме.ЧИЧОВЦИ. ;( ;( ;(


ти се шегуваш... това , че вие се крадете мен изобщо не ме бърка от никой никаква вода не взимам и ми е ясно , че тая обща вода идва от гаражите и е от ясно по-ясно , че всички плащат за нея , защото няма водомер на всяка тръба по гаражите така , че ....


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 12:24 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
TUPA LUPA написа:
Aca написа:
напълно споделям мнението ти тази плащаме и водата която разливат по улиците всекидневно ни е не сме виновни че водопреносната им мрежа е остаряла а що се отнася до мангалите които не си плащат водата да им я режат и толкова знам че нарушават правата на човека ама като не си плащат резачка и толкова аз не искам да им плащам и тяхната вода като обща

Нека и аз да си почеша езика. :)
Не знам дали някой от вас се е занимавал с така наречената " обща вода" Живея в блок с доста съседи в един вход.Когато започнах да се занимавам с общия водомер бях абсолютно сигуре че ВИК ни лъжат.Какво представлява общият водомер.По закон до него за авариите отговарят от ВиК.Там отчитат количеството обща вода ,след това отчитат индивидуалните водомери.Ако сбора от кубиците на всички индивидуални/тези които са в апартаментите/ водомери е равен или почти равен на кубиците от общият водомер така наречената обща вода не се начислява.Тази така наречена обща вода е разликата от показанията на общият водомер и сбора от количеството на индивидуалните /апартаментните/В началото си казвах не може да бъде.Няколко месеца ходих с инкасаторката по апартаментите заедно правихме сметките.Оказа се че ние съседите един друг се крадем.Събрахме се и една голяма група тръгнахме по апартаментите.Няма да ви кажа на какви чудесии се натъкнахме.Правим събрание изкараха ни че лъжем.Сега никой не вика срещу общата вода.Просто си я плащаме.Знае се че се крадем ама си плащаме.ЧИЧОВЦИ. ;( ;( ;(
Ми тази вода която тече по улиците кои я плаща?
Те хората са го казали:В чужбина водата не им стига, а ни по вода ходим....

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 14:34 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
ти се шегуваш... това , че вие се крадете мен изобщо не ме бърка от никой никаква вода не взимам и ми е ясно , че тая обща вода идва от гаражите и е от ясно по-ясно , че всички плащат за нея , защото няма водомер на всяка тръба по гаражите така ,
Е то не е ли едно и също.Вие също се крадете защото тези тръби до гаражите са след общият водомер Сиреч общата вода се отчита и ВиК не се интерисуват повече от това по какъв начин вие я изразходвате :) :) :)
А течовете по улиците влияят върху ценообразуването на водата.Фактически колкото повече течове толкова по-скъпа вода


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 14:47 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
А ето ти и основанието за Общата вода
НАРЕДБА № 4 от 14.09.2004 г. за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на водоснабдителните и канализационните системи

Чл. 8. (1) Получаването на услугите В и К се осъществява при публично известни общи условия, предложени от оператора и одобрени от собственика (собствениците) на водоснабдителните и канализационните системи или от съответен регулаторен орган, създаден със закон или в изпълнение на концесионен договор. С общите условия за получаване на услугата В и К, наричани за краткост "общи условия", се определят:

1. правата и задълженията на оператора и на потребителите;

2. редът за измерване, отчитане, разпределение и заплащане на изразходваната вода и отведените отпадъчни води;

3. отговорността при неизпълнение на задълженията;

4. условията и редът за включване, прекъсване и прекратяване на водоподаването и/или отвеждането на отпадъчните води;

5. редът за осигуряване на достъп до водомерите, включително в жилищата на потребителите, както и за прекратяване на водоподаването на отделните водоснабдявани имоти.

(2) Операторите задължително публикуват одобрените общи условия най-малко в един централен и един местен ежедневник и осигуряват достъп до тях.

(3) Общите условия влизат в сила в едномесечен срок от публикуването им в централния ежедневник.

(4) В срок до 30 дни след влизането в сила на общите условия потребителите имат право да направят пред съответния оператор заявление, в което да предложат различни условия. Предложените от потребителите и приети от оператора различни условия се отразяват в писмени споразумения. При непостигане на споразумение в едномесечен срок от получаване на заявлението от оператора остават в сила общите условия.

(5) Новите потребители приемат общите условия със сключването на предварителен писмен договор за присъединяване към водоснабдителните и канализационните системи.

(6) По преценка на оператора присъединяването към водоснабдителните и канализационните системи на потребителите по чл. 3, ал. 2, т. 2 може да се извършва при условия, различни от общите условия, въз основа на договор за предоставяне на услугите В и К.

(7) Потребителите на услугите В и К могат да упълномощят свой представител или представител на етажната собственост, включително наемател, да ги представлява пред оператора.

(8) Договорът за предоставяне на услугите В и К се предлага от оператора, като в него могат да се включват допълнителни условия, извън общите условия, ако не противоречат на изискванията на тази наредба.

(9) Наемателят на водоснабдяван имот може да заплаща услугите В и К от името на наемодателя, като е длъжен да спазва изискванията на тази наредба и на договора. Когато наемателят не спазва задълженията съгласно общите условия и договора, отговорен за тях е наемодателят.

------------------------

Чл. 32. (1) Услугите В и К се заплащат въз основа на измереното количество изразходвана вода от водоснабдителната система на оператора, отчетено чрез монтираните водомери на всяко водопроводно отклонение.

(2) За сгради - етажна собственост, или за водопроводно отклонение с повече от един потребител изразходваното количество вода се заплаща въз основа на измереното количество, отчетено по общия водомер на водопроводното отклонение за определен период от време. Отчитането на водомерите се извършва, като се прави първи отчет на общия водомер, а след това се отчитат индивидуалните водомери. Отчитането на общия водомер се извършва в присъствието на представител на потребителите. Датата и часът на отчитане на общия водомер и на индивидуалните водомери се обявяват с писмено съобщение, поставено на подходящо място в сградата, в срок не по-кратък от три работни дни преди деня на отчитането.

(3) Отчетеното по ал. 2 количество вода се разпределя между отделните потребители въз основа на отчетите за същия период от време на всички индивидуални водомери след общия водомер при условията и по реда на тази наредба, като се вземат предвид загубите в сградната водопроводна инсталация и разходите за общи нужди, приети от общото събрание на етажната собственост.

(4) Отчетените данни по ал. 2 и 3 се установяват чрез отбелязване в карнета, заедно с датата на отчитане на общия водомер и на индивидуалните водомери и подписа на потребителя или негов представител, освен в случаите на отчитане по електронен път.

(5) При разлика в отчетеното количество вода по ал. 2 и в сбора на отчетите по индивидуалните водомери по ал. 3, по-голяма от 20 на сто, в 7-дневен срок операторът уведомява упълномощения представител на етажната собственост. При подаване на молба от упълномощения представител на етажната собственост в 10-дневен срок от уведомяването за установяване на причините операторът определя комисия, в която се включват молителят и представители на оператора.

(6) В 14-дневен срок комисията съставя протокол, в който отразява установените причини и предложенията за тяхното отстраняване. Когато установените причини се дължат на неизправност в сградната инсталация, те се отстраняват от потребителите в етажната собственост, които заплащат разходите за извършената проверка.

(7) Установяването на разлики по ал. 5, по-големи от 20 на сто, не е основание за неплащане на изразходваното количество вода.

(8) Отчитането по ал. 1 се извършва от длъжностни лица на оператора на водоснабдителната система или от лица, на които това е възложено от оператора въз основа на договор.

(9) Отчитането по ал. 2 и 3, както и разпределението на количеството вода, изразходвано за общи нужди в етажната собственост или за водопроводно отклонение с повече от един потребител, включително загубите на вода в сградната водопроводна инсталация за потребителите по чл. 3, ал. 1, т. 2 и 3 , се извършват от:

1. длъжностните лица на оператора на водоснабдителната система или от лица, на които това е възложено от оператора въз основа на договор;

2. управителя или председателя на управителния съвет на етажната собственост или друг потребител, упълномощен от общото събрание на етажната собственост, с когото операторът сключва договор.

(10) Операторът на водоснабдителната система монтира, поддържа и контролира водомерите на водопроводните отклонения, по които се отчита и заплаща изразходваното количество вода.

(11) Когато потребителите имат изградени собствени (местни) водоизточници, от които отпадъчните води се включват в канализационната мрежа, те монтират на тях водомерни възли за своя сметка.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 18:28 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
TUPA LUPA написа:
ти се шегуваш... това , че вие се крадете мен изобщо не ме бърка от никой никаква вода не взимам и ми е ясно , че тая обща вода идва от гаражите и е от ясно по-ясно , че всички плащат за нея , защото няма водомер на всяка тръба по гаражите така ,
Е то не е ли едно и също.Вие също се крадете защото тези тръби до гаражите са след общият водомер Сиреч общата вода се отчита и ВиК не се интерисуват повече от това по какъв начин вие я изразходвате :) :) :)
А течовете по улиците влияят върху ценообразуването на водата.Фактически колкото повече течове толкова по-скъпа вода



еми не е едно и също , не мога да му кажа не си ползвай водата от гаража , защото пак ще трябва да плащам 8 лева повече за водата просто трябва да се измисли по някъв начин тая вода от гаражите да се плаща от истинските ползватели не от целия блок...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 18:50 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
Не е необходимо да им казваш каквото и да е.Просто се събирате в входа и им поставяте условия.Има няколко варианта:
- да си плащат разликата от водомерите/така наречената обща вода/Сам казваш че не е обща а е тяхна
- да си поставчт водомери и да си плащат водата.искат кранове плащат си водата
- соирате им водата


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010 22:09 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
ама това не е моя работа човек това е работата на държавата и общината в часност не знам дали се сещате , но имаше един "много информиран" общински съветник на когото не искам да пиша името от вашата любима партия "Атака" та тоя човек преди време държеше много силни речи , че ще оправя водата на Добрич, че ще има големи реформи това му беше точка 1ва - водоснабдяването в Добрич силни думи каза тогава , след което влезе в парламента и забрави за всичко


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2010 22:47 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 33

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
http://img576.imageshack.us/i/fggf.jpg/ хубава вода си имаме :)

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2010 23:07 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2008 22:58
Мнения: 759
Години: 27

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
TNT написа:
http://img576.imageshack.us/i/fggf.jpg/ хубава вода си имаме :)

Малии... :|

_________________
Не искам да виждам сълзи от твойте очи...Прости не осъзнах колко те боли.. ;[[


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010 13:17 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Kaz написа:
ама това не е моя работа човек това е работата на държавата и общината в часност не знам дали се сещате , но имаше един "много информиран" общински съветник на когото не искам да пиша името от вашата любима партия "Атака" та тоя човек преди време държеше много силни речи , че ще оправя водата на Добрич, че ще има големи реформи това му беше точка 1ва - водоснабдяването в Добрич силни думи каза тогава , след което влезе в парламента и забрави за всичко


кой е този "много информиран" пиши го тук.плащаме им заплатите нормално е да кометирам,е и какво вършат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010 17:13 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Kaz написа:
ама това не е моя работа човек това е работата на държавата и общината в часност не знам дали се сещате , но имаше един "много информиран" общински съветник на когото не искам да пиша името от вашата любима партия "Атака" та тоя човек преди време държеше много силни речи , че ще оправя водата на Добрич, че ще има големи реформи това му беше точка 1ва - водоснабдяването в Добрич силни думи каза тогава , след което влезе в парламента и забрави за всичко

я я я сподели, че останах озадачен.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010 18:55 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
Kaz написа:
ама това не е моя работа човек това е работата на държавата и общината в часност

В голяма грешка си .Точно Ваша работа си е.Искам да кажа на блока или входа.Ако тия от гаражите действително нямат водомери да знаеш ,че вземат вода СЛЕД ОБЩИЯ ВОДОМЕР в противен случай досега ВиК да им е видял сметката което означава че ВИЕ ОТ БЛОКА ИЛИ ОТ ВХОДА ИМ ПЛАЩАТЕ ВОДАТА КАТО ОБЩА
Държавата и в частност общината няма нищо общо с вашата вода.Колкото до някой си депутат от незнам си коя партия навярно си млад и не си свикнал още да те лъжат още политиците. (tooth) (tooth) (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2010 08:34 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
YAVOR написа:
Kaz написа:
но имаше един "много информиран" общински съветник на когото не искам да пиша името от вашата любима партия "Атака" та тоя човек преди време държеше много силни речи , че ще оправя водата на Добрич

я я я сподели, че останах озадачен.

Все още чакам да разбера кой е човека.
Интервю с директора на ВИК Добрич от днес във вестник Атака.

Цитат:
Цигани с милиони задължения към ВиК в Добрич

"Около 9 милиона лева са задълженията на абонати към ВиК- Добрич към момента." Това заяви управителят на дружеството Дамян Калчев. Сред основните длъжници за вода са циганите, които не плащат от години, въпреки че в някои случаи се стига до съдебни дела. Тежко е положението и в селата в областта, където някои населени места имат задължения от порядъка на 100 000 лева. В Добрич физическите лица са по-нелоялни платци в сравнение с фирмите, но това не пречи на добричлии да се жалват, че в летните жеги по високите етажи на сградите водоподаването е нарушено. Според експерти една от причините за това са проблеми с електрозахранването на помпените станции. Спирането на тока там води до нарушаване на водоподаването, а възстановяването му отнема време, като се има предвид и голямата консумация на вода през лятото. В квартал "Балик", където има голяма циганска махала, водата тече безконтролно по улиците. Според експертите до воден режим в Добрич няма да се стигне, но е сериозен проблемът с поддръжката на водопроводната мрежа, която е амортизирана и авариите са ежедневни.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2010 13:00 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 33

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
аа те атакистите са виновни, че циганите не сиплащат водата, че и тока и изобщо всичките им сметки, може би плащат само на глобула и мтела защото всеки циганин има гисием, че даже и по няколко

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2010 16:30 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Егати некомпетентното интервю и как просто и лесно обясни всички проблеми с "канализацията е стара" така ли... ? Хора не сме свикнали , но това е меко казано тъпо , знам една много добра приказка "който плаща той поръчва музиката". Нима шефа на вода и канал не знае , че плащаме най-скъпата вода в България ? нима не знае , че софиянците плащат почти двойно по-ниска вода нека поне се знае защо я плащаме , а то сега какво е ... или е няква тъмна гадна или изобщо я няма ние тука 3 месеца карахме на режим ... това дали го има на запад ... Като не могат да си съберат пари за водата от циганите да измислят нещо да се спасяват там .Три месеца радио добруджа нон стоп съобщаваше къде от колко часа няма да има вода , а сега някви глупости за събиране на задължения.Като не могат да се оправят да го дават на частник и да се спасяват .На нормалните потребители , който си плащат изобщо не им пука какъв проблем и какво има просто искат нормална вода и това е..
Валентин Николов се казва гореспоменатия господин


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2010 20:02 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 18 Яну 2008 18:15
Мнения: 21
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
А какво да кажем ние на Добротица? На високите етажи от години сме на режим - или тече като конец или я няма. А за качество да не говорим. Ето преди около месец ми се повреди съдомиялната. Техниците казаха, че проблемът е от неправилното захранване с вода /слабото налягане/. Не се знае дали ще може да се отремонтира. Господин Шефът на ВиК ли ще ми я плати?!. Пералня не смея да пусна. Ходя на центъра у майка ми с прането. А къпането - сканчета и бурканчета. Въобще върнаха ни по назад и от каменната ера. А нямам нито една сметка неплатена. Какво ме интересува, че мангалите не плащат. Ами да им спрат водата! А и не само тяхната - на всички с големи задължения.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2010 21:41 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Аз лично това със старата канализация не мога да го приема, защото главните водопроводи в града са почти подменени.
"Каз" да ти припомня, че ти си абсолютен неблагодарник. Може би си такъв, защото не плащаш водата ти.
Това е от 31.05.2007год.
Цитат:
Над 7000 подкрепиха подписката на “Атака” срещу поскъпването на водата

7180 добруджанци са подкрепили подписката на “Атака” срещу планираното поскъпване на водата. На 5 септември тя е връчена на Волен Сидеров, който се е ангажирал да я връчи на министъра на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов и да я депозира в Държавната комисия по енергийно и водно регулиране.

С тази подписка ние успяхме да спрем вдигането на водата за 2год., но ти си пълен неблагодарник.
ако не знаеш благодарение на Атака и Валентин Николов се откриха РПУ-та в с. Карапелит и с. Топола, той постави въпрос и относно Тузлата, постави въпроса за високата цена на водата и пред министър Плевнелиев.
Цитат:
Валентин Николов иска оптимизация във ВиК Добрич
вторник, 6 октомври, 2009г.

За оптимизация в администрацията във ВиК Добрич настоява депутатът от “Атака” Валентин Николов. В предаването “Открито студио” народният представител заяви, че е поставял въпроса и пред министъра на регионалното развитие. Министър Плевнелиев се е ангажирал да направи анализ на причините за поскъпването на водата. Валентин Николов припомни, че добричлии плащат най-скъпата вода в България – 2,77 лв. с всички включени такси. Депутатът от “Атака” се закани, че ако не се направи нищо за подобряването на организацията и качеството на работа във ВиК Добрич, ще поиска оставката на шефа на водното дружество. “Знаем, че водата се добива с помпи, знаем, че електроенергията е скъпа, но не може с всяко поскъпване на тока да се вдига цената на водата”, коментира Николов. По думите му със закупените от ВиК 4 енергоспестяващи помпи проблема не може да се реши.

Ади като вземеш да се интерисуваш малко повече от политика тогава ела пиши и недей да лъжеш хората, защото хабер нямаш от света.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2010 23:31 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
За какво си нямам хабер бе мой човек тоя като го гледах точно така приказваше както и всички от Атака , все оставки искат все много силни и храбри , а ти знаеш ли колко е водата на софиянците четеш някакви глупости , че гореспоменатия човек не знае защо аджеба водата на Добрич е в пъти по-скъпа от водата на другите региони и тъй като си няма и напредстава се е заловил да прави анализ... браво .Не знам дали си имаш представа от къде идва водата на Добрич , но няма никаква логика да плащаме толкова скъпа вода и това , че следващите години няма да я дигнат не означава , че ще падне под 3 лева...само следващия ти пост да не е от рода на "То през София минават много реки и софиянци пият направо от реката със спретнат хидрофор за не повече от 10 хиляди"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010 09:16 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Стига сте се карали. Нещата са на по-ниско ниво за решаване. Запознайте се с някого от ВиК и той ще ви обясни какъв е проблема. Изключително малко са професионалистите там, няма хора дето се казва. Освен циганите водата си не плащат навреме и разни големи фирми.

Като има толкова "партийци" тук давайте напред да се вкарат пари за заплати, консумативи, нови помпи, охрана на всички помпи по селата, охрана на електропроводите и т.н.
Напоследък се вкарват нови хора на работа обаче отново по партийна линия.
За частно ВиК даже не си и помисляйте за да не стане както с Е.ОН и подобните. Освен това водата е особен вид ресурс и няма начин да се промени нещо.
За това кой и кога няма вода по високите етажи се сърдете на соц. идиотите направили жк."Добротица", "Дружба" и "Балик". В град с водоизточници на дълбочина в най добрия случай 40м. вземи и построй високи блокове по високите места.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010 23:38 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Kaz написа:
За какво си нямам хабер бе мой човек тоя като го гледах точно така приказваше както и всички от Атака , все оставки искат все много силни и храбри , а ти знаеш ли колко е водата на софиянците четеш някакви глупости , че гореспоменатия човек не знае защо аджеба водата на Добрич е в пъти по-скъпа от водата на другите региони и тъй като си няма и напредстава се е заловил да прави анализ... браво .

Ти нямаш хабер от света и си абсолютен неблагодарник. Защото благодарение на нашата подписка цената на водата не беше пипана почти 2год. радвай и на малкото, което сме направили, защото останалите партии даже не си и мръднаха пръста да се противопоставят на вдигането на цената и. Всяко ВИК дружество само решава за цената на водата, не гледай софиянци. Знаеш ли, от каква дълбочина идва водата в Добрич и от какво разстояние?? Както каза "платинум" в най добрия случай е 40м. а в повечето случаи е над 100м.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2010 11:13 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
YAVOR написа:
Kaz написа:
За какво си нямам хабер бе мой човек тоя като го гледах точно така приказваше както и всички от Атака , все оставки искат все много силни и храбри , а ти знаеш ли колко е водата на софиянците четеш някакви глупости , че гореспоменатия човек не знае защо аджеба водата на Добрич е в пъти по-скъпа от водата на другите региони и тъй като си няма и напредстава се е заловил да прави анализ... браво .

Ти нямаш хабер от света и си абсолютен неблагодарник. Защото благодарение на нашата подписка цената на водата не беше пипана почти 2год. радвай и на малкото, което сме направили, защото останалите партии даже не си и мръднаха пръста да се противопоставят на вдигането на цената и. Всяко ВИК дружество само решава за цената на водата, не гледай софиянци. Знаеш ли, от каква дълбочина идва водата в Добрич и от какво разстояние?? Както каза "платинум" в най добрия случай е 40м. а в повечето случаи е над 100м.


:rofl: ОООоо извинявам се много и ви изпращам своите адмирации за това , че благодарение на подписката ви и на господин Сидеров сте запазили цената от 3 лева на кубик за цели 2 години ;))) не ти ли звучи смешно , защото на мен доста. Като са голямата партия защо не подкрепиха решението да се уеднакви цената на водата и цяла България да плаща една и съща вода или поне да се разпредели на 4 региона , защото и това беше предлагано.Подкрепяш човек станал за смях пред цяла България с това , че се е напил в държавен самолет , което наистина ме натъжава , защото си млад човек , а не някой пенсионер ... но това е истината живеем в страна управлявана от мутри и алкохолици...

И понеже ти си имаш "хабер" от къде е водата на Добрич и по какъв начин я вадят и колко ток гълтат тия помпи няма да ти напиша нещо което мислех да пиша в следващия си пост


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2010 15:58 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 33

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
- Ало, ало? Пожарната ли е?
- НЕ, ВиК сме!
- Нищо! И на вас да ви е** майката! :-D

каз 4лв. и нагоре, повече ли ти харесва, че се дървиш на 3 лв.

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2010 16:54 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 18 Яну 2008 18:15
Мнения: 21
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Хора, предлагам да предприемем нещо против ВиК. Вече трети ден сме почти без вода на Добротица. Ето днес - спря по обяд и кога ще дойде и дали ще дойде никой не знай. Вчера от обед до около 20ч нямаше, а след това толкова силно беше налягането, че от бойлера не течеше. И 22 ч край.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2010 18:08 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2008 22:58
Мнения: 759
Години: 27

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Пък ние топла вода нямаме 0.o и други хора казаха че нямат.. [не се хилете мн..не съм по тая част (tooth) ] :@

_________________
Не искам да виждам сълзи от твойте очи...Прости не осъзнах колко те боли.. ;[[


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2010 22:16 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005 17:32
Мнения: 1308
Години: 34

Местоположение: Фитнесландия
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
TNT написа:
- Ало, ало? Пожарната ли е?
- НЕ, ВиК сме!
- Нищо! И на вас да ви е** майката! :-D

каз 4лв. и нагоре, повече ли ти харесва, че се дървиш на 3 лв.



_________________
...she's beautiful, I'm a drawn to her, she's kind, she never says 'there's no time', she never say 'NO', and I think about her...every time...I fuck you...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2010 00:17 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
:rofl: :rofl: :rofl:

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 208 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов