Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Юли 2024 15:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 485 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Следваща

за или против?
за 58%  58%  [ 210 ]
против 42%  42%  [ 155 ]
Общо гласове : 365
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2006 22:13 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
borislaw
аха пазарна икономика говори ли ти нещо воабще
също и смесена пазарна икономика
ти кво искаш е всичко да е дуржавно ли
и това го казва млад човек
за кво оправяне говорите воабще
ако всеки направи така че да живее добре а не само да се оплаква и да чака да го "оправят" всички ще са щастливи
нали
или просто българинът е свикнал да си лежи в къщи да си пие домашната ракийка
и да си плюе
някои друг да му е виновен за мизарното животче
докато мисленето на масата хора не се промени и 1000 европейски съюза и нато и НЛО няма да ни помогнат
:O


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2006 12:24 
Offline
Търсач

Регистриран на: 11 Апр 2005 17:40
Мнения: 51
Местоположение: по кофите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
абе ако влезем в ЕС стандарта на живот можее да са опрае оба4е доста та6аци 6е станат ахХАХахАХхаХАхахАХха БЪЛГАРИЯ сме се пак е :haha:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2006 13:15 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
avril написа:
абе ако влезем в ЕС стандарта на живот можее да са опрае оба4е доста та6аци 6е станат ахХАХахАХхаХАхахАХха БЪЛГАРИЯ сме се пак е :haha:

хахахах стандарта щял да се оправи, малеееееее...................
Пак ще сме си същите, бедни като църковни мишки, как може толкова много да се залъгвате, че ще се оправим, това не ми е ясно.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2006 22:11 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
YAVOR написа:
avril написа:
абе ако влезем в ЕС стандарта на живот можее да са опрае оба4е доста та6аци 6е станат ахХАХахАХхаХАхахАХха БЪЛГАРИЯ сме се пак е :haha:

хахахах стандарта щял да се оправи, малеееееее...................
Пак ще сме си същите, бедни като църковни мишки, как може толкова много да се залъгвате, че ще се оправим, това не ми е ясно.


нз отначало като ти четях постовете си мислих че мнението типовлизането на Бг в ЕС е такова защото не разбираш мн от икономика
ама сега си мисля че някой ти плаща да ги пишеш тея работи
да да ще ми изтриеш поста или ще се ругаем както обикновенно става когато някой чува нещо което не му се харесва
16 години преход и сега най-накрая светлина в тунела и такива като теб искат да я изгасят
на тва му се вика БЪЛГАРСКА РАБОТА
:O


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2006 22:11 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2005 12:05
Мнения: 157
Години: 114

Местоположение: Home
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
za

_________________
fuck it


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2006 22:55 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
ani написа:
нз отначало като ти четях постовете си мислих че мнението типовлизането на Бг в ЕС е такова защото не разбираш мн от икономика
ама сега си мисля че някой ти плаща да ги пишеш тея работи
да да ще ми изтриеш поста или ще се ругаем както обикновенно става когато някой чува нещо което не му се харесва
16 години преход и сега най-накрая светлина в тунела и такива като теб искат да я изгасят
на тва му се вика БЪЛГАРСКА РАБОТА
:O

хехе, де да имах тоз късмет да ми плащат за това :)
че къде е светлина, аз не я виждам??
че ще увеличат тока почти двойно, а заплатите НЕ.
Цитат:
От 14-ти "ЛУКойл-България" увеличи цената на бензина.

Цитат:
От януари 2007 г. сигурно ще ни чака друго увеличение, заради извеждането от експлоатация на ІІІ и ІV блок на АЕЦ “Козлодуй”.от 1 януари 2007 г. заради преструктурирането си НЕК въвежда нова такса, която ще влияе върху цената за битови и стопански абонати. Това ще е таксата за управление на преносната енергийна мрежа,
Това ли е светлината??? Нещо не ми се вързват нещата.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2006 23:05 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
няма смисъл
да се говори повече


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2006 23:10 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Ани, защо до няма смисъл?? Аз не виждам къде е напредъка?
Ти сама го виждаш, че цените ги увеличават, а заплатите НЕ. Ами да направят така бюджета, че да увеличат и заплатите, заради това страдаме и ние :( Стандарта ни като влезем в ЕС, пак ще е същия, няма да станем по богати. Може и да станем тогава по бедни, защото нашите пари са нищо пред тези в другите държави, иначе еврото ще го въведат от 2010г.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 14:42 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Цитат:
Ценови шок за “Добре дошли” в ЕС
Най-малко с 13 процента поскъпват горивата догодина

България влиза в ЕС през 2007 година с ново шоково поскъпване заради увеличаване на акцизите.
В същото време вече оповестеното намаляване на данък общ доход вероятно няма да се случи от следващата година.
Това е единственият сценарий, който се приема от управляващите, казаха за "Монитор" високопоставени източници от "Позитано" 20.
Рано сутринта във вторник финансовият министър Пламен Орешарски е бил привикан от премиера Сергей Станишев в централата на БСП, за да даде обяснения по бюджетната прогноза за периода 2007 г. - 2009 г., както и по проекта на първия европейски бюджет на България за следващата година, научи още "Монитор".
Първоначално беше съобщено, че финансовото министерство е готово и с "план Б" за бюджета в случай, че членството ни в ЕС бъде отложено с една година. Този вариант обаче бил отхвърлен от премиера като малко вероятен.
Заради членството в ЕС се замразява намаляването на преките данъци, което се превърна в традиция за последните години, признаха и източници от финансовото министерство. Все пак заместник-министърът на финансите Георги Кадиев, който отговаря за данъчната политика, настоявал данък печалба за фирмите да падне от сегашните 15 на сто на 12.5%, тъй като този ангажимент вече е поет публично, казаха от финансовото ведомство. Не е ясно обаче дали и това предложение ще бъде прието на политическо ниво.
За сметка на това пък от началото на следващата година ни очаква ново шоково поскъпване, тъй като ще се наложи отново да увеличим акцизите на горивата. За първи път от началото на следващата година с косвения данък ще се облагат въглищата за отопление и еленергията.
Промяна в ставките няма да има за цигарите, тъй като те бяха вдигнати изпреварващо от началото на тази година. Те обаче ще бъдат индексирани отново през 2010 г.
На интернет страницата на финансовото министерство е публикуван официален график за вдигането на акцизите. Според него коригирането на ставките нагоре ще е до 2010 г., тъй като, ако изравним данъка с минималните нива в ЕС още от догодина, ще се провокира социално напрежение.
От 2007 г. обаче акцизната ставка за безоловния бензин става 585 лв. на 1000 л от сегашните 530 лв. В евро налогът скача от 271 на 299 евро. За дизела данъкът става от 485 лв. при 430 лв. за 2006 г. За въглищата за отопление акцизът ще е 0.15 лв. за 0.3 гигаджаула, пише в графика.
С акциз от догодина ще се облага и електрическата енергия като ставката ще е 0.5 лв. за 1 MWh. Общо през следващата година се очаква токът да поскъпне с 30 на сто, припомниха експерти.
От таблицата, публикувана на сайта на финансовото министерство, става още ясно, че изменението на акциза на безоловните бензини спрямо тази година ще е 24.56%. Това ще доведе до увеличаване на цените за потребителите с 13.16 на сто. Отсега не може с точност да се предвиди косвеният ефект от увеличението върху инфлацията, тъй като повишаването на цените на горивата влияе на почти всички потребителски стоки.
Промени ще има и в самата структура на бюджета. От ЕС настоявали за по-добро планиране на приходите, което да не позволява трупането на "изкуствени" излишъци в края на годината. Тази политика се е превърнала в практика при управлението на вече няколко финансови министри. По този начин правителството си докарва "непредвидени" приходи, които харчи по свое усмотрение, коментираха финансисти. Това води до непрозрачност и липса на контрол, алармираха преди време и от Международния валутен фонд.
http://www.monitor.bg/article?sid=&aid= ... =1&eid=695

ЗАТОВА ЛИ ИСКАТЕ ДА ВЛИЗАМЕ В ЕС???? В този материал никъде не пише за повишаване на заплатите, пишат за повишаване на цените. И после ще ми говорите за икономика, не се излагайте, това каква икономика е, че вдигат цените, а заплатите НЕ. Това правителство, както и предното мисли за гЪза си, не мисли за народа.
Явно не разбирате от политика.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 15:01 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 28 Яну 2004 16:49
Мнения: 1100
Местоположение: На върха на таблицата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Това е вярно то и сега да не мислите , че има някви пречки да увеличат заплатите.Просто не го правят.А като влезем в Европа цените ще се вдигнат значително , а заплатите ще си останат същите,докато самото правителство не направи нещо за да ги повиши.

_________________
Междукат много тимчета разни,
Междукат, но Левски блести.
Опитват се да крачат с Левски.
И крачат, но Левски лети.

Левски - оле. Оле, оле, оле !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 18:07 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
ахахахаахахаха
нз как да ви обесня че не само горивата ще поскапнат а абсолютно всичко
само като видя червеничките буквички и ми се отюява да го чета тва
за последен път казвам които иска да запомни а които неще да продължава да се чуди като мангалче на пушено сирене
важното е реалния доход да не намалява.А кво става с номиналния ме боли г**
все едно слушам баба си


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 18:18 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Явор обясни ми според тебе какво значат седните неща:
-инфлация
-стагнация
-стагфлация
-годишно балансиран бюджет
-циклично балансиран бюджет
-валутен борд
-командно административна система
-бюдветен дефицит
Просто искам да ми кажеш какво разбираш под тези термини за да добия представа от подбудите ти и неюата които те карат да разсъждаваш по този начин.
:O


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 18:50 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 28 Ное 2005 00:08
Мнения: 158
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ani написа:
Явор обясни ми според тебе какво значат седните неща:
-инфлация
-стагнация
-стагфлация
-годишно балансиран бюджет
-циклично балансиран бюджет
-валутен борд
-командно административна система
-бюдветен дефицит
Просто искам да ми кажеш какво разбираш под тези термини за да добия представа от подбудите ти и неюата които те карат да разсъждаваш по този начин.
:O


Tо се вижда че си разлистила учебниците по Микро- и Макроикономика ама не го мъчи така момчето бре, то освен " Не" за него друго няма. Елементарна визия за нещата, толкова си могат, прочети всички мнения в тоя подфорум и ще видиш поотделно кой какво и колко може да мисли


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 19:03 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
ЕЕЕ как бе ani-то е от ентелегеницята :] Няма значение дали темата е за АТАКА или за ЕС за всичко е виновна 'пазарната икономика' няма проблеми :]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 20:22 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 28 Ное 2005 00:08
Мнения: 158
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
StreetStep написа:
ЕЕЕ как бе ani-то е от ентелегеницята :] Няма значение дали темата е за АТАКА или за ЕС за всичко е виновна 'пазарната икономика' няма проблеми :]

aми ако се позамислиш малко ще видиш че " за всичко е виновна пазарната икономика"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 20:29 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
messershmit написа:
StreetStep написа:
ЕЕЕ как бе ani-то е от ентелегеницята :] Няма значение дали темата е за АТАКА или за ЕС за всичко е виновна 'пазарната икономика' няма проблеми :]

aми ако се позамислиш малко ще видиш че " за всичко е виновна пазарната икономика"


1 мисля само в краен случай
2 не искам да споря с видни икономисти като вас

:slide:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 21:49 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
StreetStep написа:
ЕЕЕ как бе ani-то е от ентелегеницята :] Няма значение дали темата е за АТАКА или за ЕС за всичко е виновна 'пазарната икономика' няма проблеми :]


аха познаваме ли се
или просто се заяждаш щото моето мнение е по различно от твоето
ето за тва казах че няма смисъл вече
не само микро и макро съм разлистила
ако се появи краен случай ще ти кажем да "мислиш"
може ли да ми кажеш само на колко години си и къде си учил
:O


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 23:36 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Ани, учил съм като студент икономика и имам представа какво означават термините. Но какво общо имат твоите измислени термини с това, че повишат всички цени, а заплатите НЕ. Това каква политика е не ми е ясно

Инфлация - обезценяване на парите които са в обръщение или рязко намаляне стоки при запазване на същия обем от пари в обръщение.
стагнация - застой в развитието на някой отрасли
бюджетен дефици- превишаване на разходите над приходите с две думи, загуби
годишно балансиран бюджет - разпределение на парите за определен период(месец, година)
валутният борд е задължен да купува и продава неограничено чужда валута срещу местна валута по определения в закона курс. Той поддържа валутен резерв и не отпуска кредити на правителството. (Валутният борд беше наложителен за България преди години) тогава се приравнихме към марката.
Цитат:
само като видя червеничките буквички и ми се отюява да го чета тва
защо? че е написана самата истина ли?? Затова ли не ти се чете????
Цитат:
важното е реалния доход да не намалява
Правилно, реалния доход, да не намалява, а цените да увеличават, изключително си умна.
С тебе мисля да спра да споря, защото виждам, че не са за тебе тези работи, и все си знаеш твоето, с прословутата икономика и нищо не ми обясняваш, защо вдигат цените, а заплатите НЕ????

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2006 00:09 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
ani написа:
аха познаваме ли се
или просто се заяждаш щото моето мнение е по различно от твоето
ето за тва казах че няма смисъл вече
не само микро и макро съм разлистила
ако се появи краен случай ще ти кажем да "мислиш"
може ли да ми кажеш само на колко години си и къде си учил
:O

Съмнявам се да се познаваме. Не се заяждам ами просто си ми забавна. Освен че си разлиствала учебниците е щяло да бъде добре и да прочетеш нещо. На 22 години съм. Имам висше образование специалност Икономика. enjoy :] :kiss:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2006 00:23 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 28 Ное 2005 00:08
Мнения: 158
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Абе да ви питам само да сте чували за "Богатството на народите"?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2006 09:07 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
messershmit написа:
Абе да ви питам само да сте чували за "Богатството на народите"?


Да не го четеш преди сън това ? :] Като го свършиш може си ги трампим с мойта 'Теория на нравствените чувства' ;]
Ей ама да не му лепнат страниците :/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2006 21:28 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 29 Дек 2005 02:39
Мнения: 134
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
И един милион души да повярват на нещо глупаво, то пак си остава глупаво
:O


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2006 10:32 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Подписаха договора за базите, майната му. Но защо договорът не го покажат пред нашите медии, никъде в НЕТ-а го няма, а го имат вече договора в САЩ разпространен. Може би клаузата, която я има за разтрогване му, не е точно така, сигорно трябва да се плати неустойка. В момента Япония плащат неустойка от 7млрд долара, заради преместването на американските бази. Значи и ние ако искаме да разтрогнем договора, ще трябва да платим неустойка, заради това не показват договора.
А онази зъбла КондоМлиза Райс казала само едно "тенк ю" за базите

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2006 20:19 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 28 Ное 2005 00:08
Мнения: 158
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
Подписаха договора за базите, майната му. Но защо договорът не го покажат пред нашите медии, никъде в НЕТ-а го няма, а го имат вече договора в САЩ разпространен. Може би клаузата, която я има за разтрогване му, не е точно така, сигорно трябва да се плати неустойка. В момента Япония плащат неустойка от 7млрд долара, заради преместването на американските бази. Значи и ние ако искаме да разтрогнем договора, ще трябва да платим неустойка, заради това не показват договора.
А онази зъбла КондоМлиза Райс казала само едно "тенк ю" за базите


на договора мастилото още не му е изсъхнало, ти отчет искаш да ти дават. общите му клаузи ще бъдат изнесени на сайта на МВнР след месец, подробностите не са за пред масите, затова няма да бъдат оповестени


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2006 22:23 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 02 Май 2004 15:31
Мнения: 481
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
След като е разпространен в USA а Интернет е глобален ... какво пречи да си го изтеглиш.
Само дето са разписали "рамково споразумение" и то все още няма силата на договор.Така ,че не може да се обяви нещо дето го няма.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2006 22:48 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
messershmit написа:
на договора мастилото още не му е изсъхнало, ти отчет искаш да ти дават. общите му клаузи ще бъдат изнесени на сайта на МВнР след месец, подробностите не са за пред масите, затова няма да бъдат оповестени

ти си голяма шматка бе, без коментар.
Договора вече са го видяли всички медии в Америка и го знаят, тука все още никой нищо не казва, може би заради някои клаузи, които споменах в предния си пост и не искат да го показват преди да бъде приет от народното събрание

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2006 23:21 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 28 Ное 2005 00:08
Мнения: 158
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
messershmit написа:
на договора мастилото още не му е изсъхнало, ти отчет искаш да ти дават. общите му клаузи ще бъдат изнесени на сайта на МВнР след месец, подробностите не са за пред масите, затова няма да бъдат оповестени

ти си голяма шматка бе, без коментар.
Договора вече са го видяли всички медии в Америка и го знаят, тука все още никой нищо не казва, може би заради някои клаузи, които споменах в предния си пост и не искат да го показват преди да бъде приет от народното събрание

видели го медиите дръжки! то тъй ставало.
п.с. аре само да си мериш приказките другият път, без коментар


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Май 2006 11:33 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Цитат:
Оли Рен може да отложи България за есента

02 май 2006 / News.dir.bg

България може да бъде принудена да чака до последната минута, за да разбере дали може да се присъедини към Европейския съюз следващата година.
Брюксел изразява сериозна загриженост за ангажимента на страната да се справи с организираната престъпност и корупцията. Това пише в статия на Джордж Паркър британският Файненшъл таймс, предаде БГНЕС. Единият от вариантите, които обмислял еврокомисарят по разширяването Оли Рен, за да засили натиска върху София и да получи резултати, е окончателната преценка за членството й да се отложи до есента, се посочва още в статията. Същият подход може да бъде приложен и към Румъния, която също се надява да се присъедини към ЕС на 1 януари 2007 г., но Оли Рен даде да ясно да се разбере, че България дава повече основания за безпокойство, допълва изданието. Файненшъл таймс припомня, че на 16 май Оли Рен трябва да представи доклада си за България и Румъния, в който се очаква той да оцени положително подготовката и на двете страни за присъединяване към Евросъюза.

ето и два негативни ефекта от европейската интеграция, точно 2 години след като полша влезе в ЕС:

> както при нас и полските шофьори бяха принудени преди 2-3 години да си сменят табелите на колите с нови ( бели със синя лента). тогава полските властимащи гарантираха на обществото, че след тази смяна няма да се налага нова смяна след влизането в ЕС - т.е. с още по-нови табели (вече с звездичка). ето, че 2 години след влизането се оказа, че тази смяна е "препоръчителна" ... всъщност няма друг начин
> абсолютно същото се отнася и за новите паспорти, които за пореден път е препоръчително да се сменят с по-нови - европейски
> точно 2 години след влизането 75 % от поляците смятат, че не е настъпила никаква промяна, 15 % че е по-добре, и 15 че е по-зле.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Май 2006 19:24 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 02 Май 2004 15:31
Мнения: 481
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
никога няма да се угоди на всички
ама 15% не са цяла Полша
все пак това е демокрацията като гласуваш за и си в мнозинство е по твоето
като си против - не ти остава нищо друго освен да събереш повече съмишленици
иначе 1944г. ни показаха и друг вариант ама .....без коментар


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Май 2006 19:45 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
батка 75% смятат, че не се е променило нищо. Новите номера на колите ни са със българското знаме тогава ще кажат да си сложим с знамето на ЕС и пак пари ще искат :( трябвало е да си сменят документите за самоличност с тези от ЕС

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 485 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов