Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Юли 2024 21:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2006 22:35 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 14 Мар 2006 00:19
Мнения: 19
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Наскоро забелязах че имам един подут кондензатор по дъното и като си пусна Sandra-та ми дава че температурата на процесора и на mainboard-a е над допустимата:
"CPU temperature : 90 C/197 F"
"Power/Aux temperature : 81C/177 F"
Възможно ли е този кондензатор да прави проблем ??
Като пусна BIOS-a там където пише +12V ми дава от порядъка на 12.5 - 13 V.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2006 22:45 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Едва ли този кондензатор ти е проблема. При тези температури се чудя как още имаш процесор.
По принцип и при мен 12V дава 12,5, но проблем няма.
Възможно е процесора да грее от изсъхнал кондензатор, но едва ли.
Обикновенно на дъното се подуват кондензаторите за 5V, но те са няколко, които са свързани успоредно и един не пречи толкова.
Ако можеш да видиш какво пише на кондензатора - стойност и напрежение няма да е лошо да кажеш.
Направо съм изумен от температурите, които казваш. Не е нормално това. Или не ти работят вентилаторите или нещо яко товари захранването. Възможно е, подутият кондензатор да товари. Пипни го дали грее. Ако грее значи товари и трябва да се махне.
По принцип подут ли е един кондензатор трябва да се смени иначе може да станат по-големи бели.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2006 22:47 
Offline
Pow Wow

Регистриран на: 25 Авг 2005 15:48
Мнения: 229
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
а какво може да стане от 3 подути кондензатора тука на тоя дарак има 3 подути ама си бачка може ли да му стане нещо?

_________________
<<Лададжия>>


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2006 22:51 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Не рискувай. По принцип в захранването си има филтриращи, а тези са като допълнение. Подутите кондензатори са разхерметизирани в повечето случай и рано или късно изсъхва електролита и коднензатора престава да функционира. А по-добрата филтрация никога не е излишна, като става дума за захранващи напрежения.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2006 23:13 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 14 Мар 2006 00:19
Мнения: 19
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Вентилаторите си работят - единия е на 5000 rpm другия на 7000.Стойността на кондензатора ще я кажа като го погледна утре, защото сега ми се спи не ми се разкача компа .Но да ви кажа даже и аз се учудвам на температурите които дава и все още върви :boo3:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2006 23:20 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Не знам, но ако вярно ти показва датчика за проца, при 90 градуса, би трябвало, като пипнеш радиатора и да се опариш.
Над 50 градуса се топят белтъците, а това значи, че над 50 градуса пари. При 90 яко пари.Ако е студен радиатора, значи или датчика не измерва вярно или радиатора не опира добре в кристала на процесора.
Смени му термоконтактната паста. При Минчо и при Васко има. 1 лев струва. Почистваш старата и мажеш наново. Гледай да не обърнеш радиатора на обратно, че аз бях направил тази глупост и процесора вдигна 90 градуса за 10 секунди, а радиатора беше студен.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Май 2006 09:47 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
ivo написа:
Не знам, но ако вярно ти показва датчика за проца, при 90 градуса, би трябвало, като пипнеш радиатора и да се опариш.
Над 50 градуса се топят белтъците, а това значи, че над 50 градуса пари. При 90 яко пари.Ако е студен радиатора, значи или датчика не измерва вярно или радиатора не опира добре в кристала на процесора.
Смени му термоконтактната паста. При Минчо и при Васко има. 1 лев струва. Почистваш старата и мажеш наново. Гледай да не обърнеш радиатора на обратно, че аз бях направил тази глупост и процесора вдигна 90 градуса за 10 секунди, а радиатора беше студен.

Ей от това горят процесорите като се обърне вентилатора. Виж единия му край е скосен, сложи го към плоската страна от която излиза лостчето.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Май 2006 18:39 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 14 Мар 2006 00:19
Мнения: 19
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://store3.data.bg/ahmacii/
Eто тук имам 2 снимки от днес, доколкото можах да видя стойността на кондензатора е 3300 микрофарада на 6.3 В. А за радиатора не съм го свалял или поне не е свалян доколкото ми е известно, но странното е че като го пипна не пари чак толкова в смисъл можеш да си държиш пръстите без да се изгориш?! :O Ако искате вижте и файла System report !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Май 2006 08:59 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Сваляй радиатора ВНИМАТЕЛНО! Сменяй пастата отдолу. А самият радиатор-вентилатор го разглоби ВНИМАТЕЛНО изчеткай, издухай всичкия прах да светне от чистота. С тоя вентилатор такава температура е недопустима.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Май 2006 20:43 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Здрасти. Четох какво сте писали до сега и ми стана малко смешно като видях някой заключения и съвети но в 70% са верни. Сега на проблема. Сменяй кондензатора и си виж захранването на процесора как е. Желателно е захранванващия блок да не дава отклонения в напрежежието при:
12V +/- 0,2V
5V +/- 0,1V
-12V +/- 0,2V
-5V +/- 0,1V
Това е идеалния вариант и аз лично съм се убедил в това и съм се постарал да го направя. И досега с което и да е дъно съм нямал проблеми.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Май 2006 23:57 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Това дъно е като моето. При мен се бяха подули всички кондензатори като този 3300/6,3v.
Не помня колко броя са но това са кондензаторите за 5 V и са свързани успоредно. При мен нищо не грееше в следнствие на всички подути кондензатори. Малко грееше, проца, но като смених пастата както казах вече нямам проблеми.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 13:20 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
По принцип нищо фатално неможе да стане поне един 2 месеца след като са се подули кондензаторите ама кат пресъхнат или изтекат става шоуто вече. Виждал съм как гърми кондензатор, като китайската нова година става после. Всичко става в хартия и киселина около него.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов