Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 06 Юли 2024 09:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2007 12:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Случи ми се за два дена да трябва да си преинсталирам машинката два пъти. Е, преинсталирах я. Вторият път вече не издържах и не я преинсталирах.
Всичко започна със забавяне на системата преди година и половина поне. В един слънчев ден ми се скапа хард диска /6,4ГБ/. Купих си нов 80ГБ. Понеже имам софтуер за следене на S.M.A.R.T. параметрите на харда бях щастлив собственик на 100% работещо устройство точно един ден, защото на другия вече беше 50% при положение, че отдолу си ина вентилатор за охлаждане. След известно време реших да четкам и духам прахове и боклуци и установих, че едно от перцата на ATX буксата на дъното е почерняло малко. Проверих какво е... 12В! Отворих си захранването и понаслагах малко електролити на обща стойност 12000 микрофарада на 5-те и толкова на 12-те волта. Филтрирах и с малко керамика за всеки случай. Тъъъй! Да ама не... лошо! Айде един фортрон набързо и така до оня ден. Бум! И преинсталация. Добре ама на другия ден пак същото с допълнение всякакви видове грешки на син екран и всеки път различни. Хайде кабелите вън харда вън и т.н. пак вън. Какво да видя! Бременни кондензатори! Един до слотовете на паметта, един до часовника и един до въпросния почернял пин на 12-те волта. Смяна на канала и... сега работи като нов, както трябва и без преинсталация. Това излияние го пиша със цел насочване към премахване на евентуални проблеми от софтуерно ниво,които всъщност са хардуерни. За отбелязване е, че кондензаторите край процесора са ОК! всички.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2007 14:13 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2004 21:03
Мнения: 283
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Oт надути кондери стават най-разнообразни проблеми. На един приятел всичките му USB-та спряха да бачкат - смехих надутите кондери и всико 6.

_________________
Bergon.net


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов