Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 01 Юли 2024 15:58

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 18:53 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Значи някъв в Бергон Компютри(bergon computers) утивам аз с майка да търсим принтер, скенер, копир, факс и какво стана на дума че може да се земи по отделно и оня вика че по добре било 4в1 и аз му викам че не мисля така отностно към подръжка в смисъл че като се развали нещо иди го оправя и оня ми вика "не е така приятелю" демек било по качествено и по добро от колкото отделно да се земат тия работи, някви такива психарий ми вкарва.....!
Та да питам вас по разбирачите какво мислите тоя прав ли е или е крив..!?

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 19:43 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Първо малко уточнение - повечето се водят 3 в 1 - принтер, скенер, копир, а посредством интернет и софтуер можеш да го ползваш и като факс, но това си важи за всеки компютър върза в нета и с принтер.

Вече ако искаш да си купуваш машинка, която без компютър може да действа като факс тогава ще ти излезе доста по-скъпо. Казвам го просто да стане ясно за какво се говори.


Иначе да, ако в една 3 в 1 машинака ти изгори някой общ за всички модул, то всички изгърмяват. Иначе може да не работи само частта за принтиране, но скенера да си работи.

Аз обаче съм привърженик на такива устройства, когато става въпрос за домашна употреба. Заема малко място, всичко ти е едно, можеш да си го ползваш за копир дори да не е включен компютъра, няма никакви оплаквания, че са по-ненадеждни от отделните устройства. Аз имам едно такова HP и въпреки че беше най-евтиния модел, който намерих на пазара от тази марка, за домашна употреба ми върши супер работа и заема много малко място. Пък като си пълня главите сам и печата ми излиза малко по-тънко.

Аз например не мога да си представя у нас да ми заемат място отделен принтер и скенер и един куп кабели около тях.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 19:58 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Така е BrainStorm но забравих да вметна че тази машина ще се използва за активна работа не говоря за домашна но немога да се съглася че тия комбаини 3в1 или 4в1 както и да е са по надежни и здражливи от колкото по отделно, а ако се развали нещо чесно казано незнам как и колко пари ще даваш да се оправи повредата да и зависи и каква е повредата но едно си е да си го кпиш по отделно друго е да е 3в1.Верно че технологиите се развиват но пак си има едно "НО" ....!
П.С:Така и така сме отворели тема кажете накакъв лазрен принтер който да е издражлив и да е качествен до околко 250-300лв..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 20:02 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 14 Яну 2005 09:41
Мнения: 404
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
аз си имам отделно принтер и отделно скенер и мисля , че е много по-добре.поне като дадеш за принтер 200 и за скенер 100 ако се развали едното не отиват и двете в кофата.пък и качеството на някакво такова устройство 3в1 за 150 лв както ги има не вярвам да е много добро.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 20:14 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 04 Окт 2005 19:13
Мнения: 1523
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Canon PIXMA MP150 с такъф съм 3в1 :two beer: бомба си е от 2 години си е пушка :bestwishes:

_________________
Цитат:
добрич се намира ж района на добруджа.(на 50км от гр.Варна)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 20:15 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Първо за качеството - ясно, че едно комбинирано устройство за 150 лева ще е по-лошо като печатащо устройство от само принтер за 200 лева. Но пък има и комбинирани устройства от 600 лева, които са с лазерен принтер и хубав скенер - при тях качеството разбира се ще е много по-добре - все пак всичко според парите си.
Пък на мен точно такава машинка от 150 лева ми върши чудесна работа - няма никакви дефекти или осезаема разлика в качеството на печат. Както засегнах въпроса в една друга тема, където се обяснявахме на дълго и на широко - разликата в цената идва главно от икономичността и скоростта на печат, което разбира се хич не е за пренебрегване като се прави сметка за цената на консумативите, които ще трябва да се плащат след покупката.

За надеждността - при риска при комбинираните устройства е да изгори обща част като захранващия блок например, което е долу-горе по-лесно за оправяне. Другото е вече отделно за всяка функция, но то риска си съществува и при отделните устройства.

В крайна сметка всичко зависи от нуждите (и предубежденията) - за мен е важно да работи добре и да е компактно, защото нямам много място. Така че ме това ме устройва. Друг човек с други нужди друго го устройва.

jenih_a, лазерен принтер за 250-300 лева няма да е кой знае колко хубав - за тази цена толкова. Особено ако ще се ползва в офис е по-добре да е някой по-скъп и следователно с по-добри показатели за икономичност - спестените пари при покупката после многократно ще се похарчат за консумативи в периода на използване на принтера. Но то зависи и колко много ще се използва все пак.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 20:21 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 14 Яну 2005 09:41
Мнения: 404
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
BrainStorm написа:
Първо малко уточнение - повечето се водят 3 в 1 - принтер, скенер, копир, а посредством интернет и софтуер можеш да го ползваш и като факс, но това си важи за всеки компютър върза в нета и с принтер.

Вече ако искаш да си купуваш машинка, която без компютър може да действа като факс тогава ще ти излезе доста по-скъпо. Казвам го просто да стане ясно за какво се говори.


Иначе да, ако в една 3 в 1 машинака ти изгори някой общ за всички модул, то всички изгърмяват. Иначе може да не работи само частта за принтиране, но скенера да си работи.

Аз обаче съм привърженик на такива устройства, когато става въпрос за домашна употреба. Заема малко място, всичко ти е едно, можеш да си го ползваш за копир дори да не е включен компютъра, няма никакви оплаквания, че са по-ненадеждни от отделните устройства. Аз имам едно такова HP и въпреки че беше най-евтиния модел, който намерих на пазара от тази марка, за домашна употреба ми върши супер работа и заема много малко място. Пък като си пълня главите сам и печата ми излиза малко по-тънко.

Аз например не мога да си представя у нас да ми заемат място отделен принтер и скенер и един куп кабели около тях.

на ХП не са ли много скъпи консумативите , че си си взел такава марка,защото аз имам и един такъв принтер обаче само едната глава е 50 лв и просто отвсякъде не съм на далавера да го ползввам.сега си взех един canon ip pixma 4200 и съм много по-доволен , поради факта , че консумативите са 5 и като изхабиш 1 цвят не трябва да се подменя цялата глава , а само изхабения цвят.при теб не знам как стоят нещата.също ще кажеш ли откъде купуваш мастилото и колко струва?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 20:26 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Значи извода е че частите на 3в1 принтер,скенер,копир не са скъпи ..!

BrainStorm ми и 300-400 максимум може да дадем ся ще се поразровя да видя какво се предлага на празара понеже търсим корав принтер да не е еднодневка..!
П.С:Ако имате добри предложения дайте ..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 21:31 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
iovkito написа:
BrainStorm написа:
Първо малко уточнение - повечето се водят 3 в 1 - принтер, скенер, копир, а посредством интернет и софтуер можеш да го ползваш и като факс, но това си важи за всеки компютър върза в нета и с принтер.

Вече ако искаш да си купуваш машинка, която без компютър може да действа като факс тогава ще ти излезе доста по-скъпо. Казвам го просто да стане ясно за какво се говори.


Иначе да, ако в една 3 в 1 машинака ти изгори някой общ за всички модул, то всички изгърмяват. Иначе може да не работи само частта за принтиране, но скенера да си работи.

Аз обаче съм привърженик на такива устройства, когато става въпрос за домашна употреба. Заема малко място, всичко ти е едно, можеш да си го ползваш за копир дори да не е включен компютъра, няма никакви оплаквания, че са по-ненадеждни от отделните устройства. Аз имам едно такова HP и въпреки че беше най-евтиния модел, който намерих на пазара от тази марка, за домашна употреба ми върши супер работа и заема много малко място. Пък като си пълня главите сам и печата ми излиза малко по-тънко.

Аз например не мога да си представя у нас да ми заемат място отделен принтер и скенер и един куп кабели около тях.

на ХП не са ли много скъпи консумативите , че си си взел такава марка,защото аз имам и един такъв принтер обаче само едната глава е 50 лв и просто отвсякъде не съм на далавера да го ползввам.сега си взех един canon ip pixma 4200 и съм много по-доволен , поради факта , че консумативите са 5 и като изхабиш 1 цвят не трябва да се подменя цялата глава , а само изхабения цвят.при теб не знам как стоят нещата.също ще кажеш ли откъде купуваш мастилото и колко струва?


При HP се сменя цялата печатаща глава, в която се съдържа и мастилото, т.е. печатащата глава е резервоар и за мастилото. Доколкото знам при Canon печатащата глава не се сменя, а мастилото е в отделни патрони.

Та аз си пълня сам мастилото, една печатаща глава глава ми издържа 6-7 пълнения, като след 4-тото почва да се разваля качеството, но все пак е добро за собствено ползване. Мастилото за 5 пълнения ми е 15 лева, на сайта на производителя дори има клипчета как се прави :) Колко страници с едно пълнене изкарвам зависи от това какво е съдържанието им. Хубавото на това е, че дори да се ползват китайските мастила, които неминуемо са по-лоши от оригиналните, така или иначе после сменяш печатащата глава - за моя модел е около 25-30 лева. А при Canon не се сменя главата, а патроните с мастило и при ползване на скапани мастила можеш да си повредиш печатащата глава, а тя струва доста. Всъщност не може да се каже кое е по-добро, човек трябва да се задълбае и да са му минали доста принтери през ръцете, че да може да твърди нещо. Само знам, че аз съм доволен от моя и ти явно си доволен от твоя, значи всичко е ОК :)

Но имай предвид, че на HP консумативите излизат скъпо при евтините принтери ако не си ги пълниш сам (фирмите много по-скъпо взимат за пълнене на каквато и да марка сравнено с пълнетето да си го направиш сам), но по-скъпите им модели са много по-икономични от конкуренцията и в крайна сметка цената на страница излиза по-евтино.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 21:35 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
jenih_a написа:
Значи извода е че частите на 3в1 принтер,скенер,копир не са скъпи ..!

BrainStorm ми и 300-400 максимум може да дадем ся ще се поразровя да видя какво се предлага на празара понеже търсим корав принтер да не е еднодневка..!
П.С:Ако имате добри предложения дайте ..!


Какво значи частите - частите и ремонта хабер си нямам колко струват пък и въобще не сме говорили в тази тема за това !

Ако става въпрос за консумативите - колкото по-евтин е принтера, толкова по-скъпо излиза отпечатването на една страница заради по-лошата икономичност.

Виж някъде към края на темата "Хардуера от А до Я" съм постнал една статия, която ще те ориентира за какво трябва да гледаш при избора на принтер и разликите между лазерни и мастилено-струйни.

Ето точния линк:
http://forum.bergon.net/viewtopic.php?t ... c&start=34

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 21:41 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
"Значи извода е че частите на 3в1 принтер,скенер,копир не са скъпи ..!"
Имах в предвид че части се намират ..!
lock..!
И мерси..!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 23:03 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Моят съвет е когато си купувате принтер пък било 3в1 да погледнете първо колко струват мастилниците. Не на всички се зареждат като хората. Някой разливат мастилото по платките вътре и чао принтер.

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 23:25 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
а моят съвет е ако искаш качество да си ги купиш по отделно
ако искаш удобство купи 3 в 1

за консумативите по изгодно ти е ако са отделни компоненти

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 23:25 
Offline
Търсач

Регистриран на: 02 Окт 2005 02:22
Мнения: 65
Местоположение: 127.0.0.1
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Огледай хубаво в нета за втора употреба принтери. Аз знам един авер който си вземе принтер А3 за 200лв ама от софето. Кажи колко страници горе долу искаш да печаташ на месец.
НР са си супер лазерни принтери железни са.

Погледни тук цени и натоварване:
http://www.itema-pg.com/PC/Printers/laser-bg.htm


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2006 23:48 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Втора употреба няма да се зима 100% разгледах за принтери и ми хареса тоя като модел и като характеристики
http://www.allegro-bg.com/product.php?c ... oductid=38 ...!

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2006 00:04 
Offline
Търсач

Регистриран на: 02 Окт 2005 02:22
Мнения: 65
Местоположение: 127.0.0.1
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ами ти си решаваш. И тъи и не каза за какво ще го използваш тоя принтер.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2006 11:10 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
jenih_a написа:
Така е BrainStorm но забравих да вметна че тази машина ще се използва за активна работа не говоря за домашна но немога да се съглася че тия комбаини 3в1 или 4в1 както и да е са по надежни и здражливи от колкото по отделно, а ако се развали нещо чесно казано незнам как и колко пари ще даваш да се оправи повредата да и зависи и каква е повредата но едно си е да си го кпиш по отделно друго е да е 3в1.Верно че технологиите се развиват но пак си има едно "НО" ....!
П.С:Така и така сме отворели тема кажете накакъв лазрен принтер който да е издражлив и да е качествен до околко 250-300лв..!


ами по добре е 3в1 защото струва евтино и ако си ги купиш по отделно ще ти излезе 2,5 пъти по скъпо хората ти дават 1 година гаранция ако нещо се счупи ще ти го оправят ако не се счупи то ще си изкара парите за 1 година при интензивна работа и като се счупи ще си купиш друго устроиство така че си помисли кое е по изгодно защото няма гаданция че две от устроиствата които си вземеш по отделно ще издържат повече от 1 година при интензивна работа а те двете ще струват повече от 3в1

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов