Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 01 Юли 2024 15:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2006 17:19 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 11 Сеп 2006 15:29
Мнения: 42
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Кажете ми какъв тунер да си купя за да мога да свалем видео касети на хард диска?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2006 23:40 
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2006 16:53
Мнения: 12
Местоположение: It
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Pinnacle! Най-доброто качество, свестен сифтуер, ама иска много място! Аз по едно време дори ползвах софта на Ulead, че работи на два пъти по малко място, но най-важно е хардуера! Ползвал съм и "Еестрйим", няма качество и на половината на Pinnacle. Със софта ти дават и една купчина "ефекти", ако имаш камера вършат работа, пък и можеш да си "избиеш"парите, като междудругото завъртиш нещо на някой познат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2006 23:45 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
И аз искам да разбера, какъв тунер и софт трябва да си купи човек, за да има говор на Канал едно и БТВ, когато се гледат от антена. Т.е на 6,5MHz.

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006 00:04 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
AverMedia TVgoo 007+ :) няма никакви проблеми с канал 1 и бтв чрез антена.Всичко си работи със софта който идва с тунера,дистанционното може да управлява вин-а и още куп екстрички
:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006 00:23 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 11 Сеп 2006 15:29
Мнения: 42
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Кви пари е и кой го предлага?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006 00:50 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ами май видях във Вали че г има,иначе моят е отпреди 2 год.за да записваш от видеокасета на хард трябва да имаш проц. 2200Mhz!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006 10:21 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2004 18:06
Мнения: 150
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
ilhanbg написа:
ами май видях във Вали че г има,иначе моят е отпреди 2 год.за да записваш от видеокасета на хард трябва да имаш проц. 2200Mhz!!!


nishto podobno .... trqbva ti IEEE 1394 i podhodqsh soft ..... i kolkoto e po burza mashinata tolkova po burzo shte svalish videoto ..... na mashini koito rabotqt pod 1000Mhz shte e golqma gavra i moje da ne izdarjat ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006 17:11 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
извинете ме за отклонението но може ли някой да поясни за този порт точно как се използва и за какво

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006 19:01 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ще ви говоря като човек, който изчете един куп работи по български и чуждестранни сайтове , когато си купувах тунер :)
Двата тунера, според мен, които се отличават с изключително добро качество на образа и си заслужават парите:

1. Sapphire Theatrix 550 Pro с ATI Theatre 550 Pro чипа - много добър чип на ATI , който предлага много функции за подобряване на картината, вграден hardware MPEG2 енкодер, има 16 МБ DDR за буфериране и избягване на дропване на кадри. По-точно за достойнствата му може да се намери из Интернет, все пак аз не ги знам наизуст.
Преди месец-два излезе следващата генерация - Theatre 650 чипа, но все още тунери с такъв чип няма в България, пък и се чу, че ATI са изтеглили тунерите с този чип от американския пазар заради дефект при проектирането на чипа.
ATI твърдят, че основата на Theatre 550 Pro е чипа, който вграждат в цифровите телевизори на Sony.

2. Hauppauge WinTV PVR 150 - базиран е на чипсет на Conexant - казвам чипсет, защото хардуерния му MPEG2 енкодер е на отделен чип. Има 8МБ РАМ. Изкарва образ изключително близък до Theatre 550 Pro базираните карти, но няма FM тунер.

3. Сравнение - АТИ-то е чип е най-добрия чип на пазара, предлага много функции за подобряване на образа. Обаче идва със супер калпав софтуер с много малко настройки, поддръжката от други програми не е кой знае колко голяма - от собствен опит знам, че работи най-добре с Winamp TV Plug-In (писан е от българин, с него хваща и български и чужди програми със звук за разлика от ChrisTV и и идващия с тунера PowerCinema 3). Тунера му е от типа "тунер на чип" и е доста чувствителен към сигнала на кабелната телевизия. Купете си го ако искате най-добро качество на образа и имате добър сигнал на кабелната, тогава е направо убиец и няма нищо по-добро от него.

Hauppauge използват малко технологично остарелия чипсет на Conexant, но това което на чипа му липсва, производителя компенсира с майсторлък. На тези хора дори тунерите им за 40 долара са прекрасно направени, имат супер добре написани драйвери конкретно за техните продукти (не разчитат само на референтни драйвери за чипа) и имат много професионално написан софтуер с много настройки. Използва от стария тип тунери (не знам точно как се казват, който ги е виждал ги знае едни такива големи, половината платка заемат :) ) и съответно е по-малко чувствителен към сигнала на кабелната.
Още един голям плюс - софтуерната поддръжка. Почти всички програми на белия свят го поддържат, имат и официални драйвери за Linux с пълна поддръжка на възможностите на хардуера.

Накрая нещо много важно - цената. И двата струват около 70-80 долара. Официален вносител на Hauppauge са Вали (имат офис срещу кино Добрич), Sapphire Theatrix най-евтино го продават Most - ако искате такъв си намерете фирма дистрибутор на Most, последно го гледах 67 долара без ДДС.

Аз лично избрах Sapphire Theatrix 550 Pro, но сега препоръчвам Hauppauge. Не ме разбирайте погрешно, тунерчето е страхотно, но е прекалено чувствително към лош сигнал на кабелната, тогава кел файда от хардуерното подобрение на образа като картината се разваля от слабия сигнал на кабелната - аз си сложих усилвателче, но това са допълнителни разходи. Пък и софтуерната поддръжка е калпава, дори постоянно изкарват драйвери и ту скапват образа, ту го оправят на драйверно ниво (за драйверите какво да кажа - работа на ATI, хубав хардуер, калпави драйвери :) ).

И сега няколко линка за ваше образование :) Много полезни линкове:

1. Сравнение на качеството на най-известните тунери на нашия пазар със скрийншотове, правено е от човека който е написал WinampTV Plugin, т.е. човека си разбира от работата. Супер полезна тема за заинтересованите :

http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 3%ED%E5%F0

2.
http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 3%ED%E5%F0

3.
http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 3%ED%E5%F0

4.
http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 3%ED%E5%F0

5.
http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... e+theatrix

6. Тема точно от човек, който иска да си архивира колекцията от 200 касети :)
http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... e+theatrix

EDIT: BOSE , ако не ти трябва хардуерен MPEG2 енкодер и имаш по-ограничен бюджет, тогава си вземи от евтините тунери на Hauppauge - за 40-50 долара, много са качествени като изработка и софтуерна поддръжка. Pinnacle правят добри тунери, но славата им е стара и в момента малко въздух под налягане. Изработката е на ниво, но използват изключително стария чип на Conexant bt878, първия ми тунер от 1999 беше с такъв чип, представи си колко е стар. Чипчето още го бива, но вече има много по-добри решения, като ползваните от Hauppauge Conexant CX..... чипове например или чиповете на Philips.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2006 09:30 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 08 Яну 2006 10:46
Мнения: 60
Местоположение: гр.Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
ilhanbg написа:
ами май видях във Вали че г има,иначе моят е отпреди 2 год.за да записваш от видеокасета на хард трябва да имаш проц. 2200Mhz!!!

аз го правя със Duron, socet A, 1600 MHz


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов