Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 06 Юли 2024 08:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2005 21:45 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Абе тука известно време забелязвам ( и други хора го казват) че монитора ми не показва бял цвят а нещо като небесно синьо....филми, игри навсякъде синьото е в повечко. Монитора е доста стар, на 9 годинки Acer View 7154e ( края на 96-та ) и няма контрол на цветовете и такива глупости. От видео картата се пробвах да го оправя но никакъв резултат.
http://freeftp.bergon.net/rack4/users/P ... s/blue.bmp Бутах всичко възможно но синия цвят не намалява.... как мога да оправя проблема. Другото е че черното се вижда едно такова смесено с бяло и дразни...явно монитора е за боклука ама пък си работи стабилно с изключение на тея два проблема (които не бях забелязал до скоро когато ми казаха че се виждало синьо). Хелп :wave:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2005 21:55 
Offline
VIP
VIP

Регистриран на: 02 Сеп 2005 04:28
Мнения: 876
Години: 38

Местоположение: Добрич/Варна
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Надявам се да ти помогне това:
[url]file://192.168.222.20/FTP/rack5/users/[-=CPL=-]Lqvo%20yxo/Programs/system%20programs/PowerStrip%203.50.exe[/url]

Ако не се оправи от там:
виж отзад кабела на монитора, пусни го с друга видео карта и тогава ако не стане - хвърляй от високо :)

_________________
Лигльо, а? Лигльо ама прави разлика м/у рутер и котка, нали?
Историята на един Недко


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2005 00:55 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Пако решението знаеш какво е :) хвърляй от 3-тия етаж. Ама ние старите монитори не ги оставаме ;)

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2005 01:50 
Offline
VIP
VIP

Регистриран на: 02 Сеп 2005 04:28
Мнения: 876
Години: 38

Местоположение: Добрич/Варна
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Абе те ни оставят ама ние тях - не :)

_________________
Лигльо, а? Лигльо ама прави разлика м/у рутер и котка, нали?
Историята на един Недко


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2005 01:52 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Няма оправия това, честно казано навсякъде където отида и има CRT монитор се вижда така ама ми вкараха тая мисъл в главата че синьо се виждало и почнах да си втълпявам че така се вижда. Каквото е..така ще седи докато не гръмне монитора :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2005 02:47 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Чесно казано от това дето си го показал просто не се личи, че синьото е в повече.

По принцип ако няма регулировка на синьото в менюто то ако го отвориш отзад на платката на кинескопа трябва да има тримери, за регулиране на баланса на бялото.
Ако няма - лошо.
Ако има - намери една програма, която да ти покаже черно-бяло изображение и се опитай с помоща на тримерите да направиш така, че да постигнеш максимално чернобяло изображение. Ако не става значи кинескопа е сдал багажа.
В Aida има тест за монитора. Можеш оттам да провериш цветовете.

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2005 03:34 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Страх ме е да си отворя монитора :( Пък й незнам точно какво да човъркам... да не го разваля повече..Btw, още откакто си купих РС-то, когато изображението трябва да е черно посредата свети синьо ( самия екран е осветен в синьо, леко се забелязва ама като изгася крушката на тъмно си личи доста.) Като изгасям монитора в средата се получава един бял кръг ( нещо като мерник с точка в средата). Това вече 3 години но монитора си работи...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2005 00:40 
Offline
VIP
VIP

Регистриран на: 02 Сеп 2005 04:28
Мнения: 876
Години: 38

Местоположение: Добрич/Варна
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
PaKo написа:
Абе тука известно време забелязвам ( и други хора го казват) че монитора ми не показва бял цвят а нещо като небесно синьо....филми, игри навсякъде синьото е в повечко. Монитора е доста стар, на 9 годинки Acer View 7154e ( края на 96-та ) и няма контрол на цветовете и такива глупости. От видео картата се пробвах да го оправя но никакъв резултат.
<b>http://freeftp.bergon.net/rack4/users/Plamen/PaKo/Pics/blue.bmp </b>Бутах всичко възможно но синия цвят не намалява.... как мога да оправя проблема. Другото е че черното се вижда едно такова смесено с бяло и дразни...явно монитора е за боклука ама пък си работи стабилно с изключение на тея два проблема (които не бях забелязал до скоро когато ми казаха че се виждало синьо). Хелп :wave:



Ако проблема ти е от монитора едва ли ще забележим дефенти от screenshot-а който си направил :)
Виж ако можеш снимай го с някой дигитален фотоапарат - там ще видим.

_________________
Лигльо, а? Лигльо ама прави разлика м/у рутер и котка, нали?
Историята на един Недко


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2005 00:43 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
someone написа:
PaKo написа:
Абе тука известно време забелязвам ( и други хора го казват) че монитора ми не показва бял цвят а нещо като небесно синьо....филми, игри навсякъде синьото е в повечко. Монитора е доста стар, на 9 годинки Acer View 7154e ( края на 96-та ) и няма контрол на цветовете и такива глупости. От видео картата се пробвах да го оправя но никакъв резултат.
<b>http://freeftp.bergon.net/rack4/users/Plamen/PaKo/Pics/blue.bmp </b>Бутах всичко възможно но синия цвят не намалява.... как мога да оправя проблема. Другото е че черното се вижда едно такова смесено с бяло и дразни...явно монитора е за боклука ама пък си работи стабилно с изключение на тея два проблема (които не бях забелязал до скоро когато ми казаха че се виждало синьо). Хелп :wave:

Абе цялата работа си е в мозъка ми. Монитора се вижда добре, просто след като ми вкараха тая муха ми се струва така. Днес видях пак монитора на въпросния критик, също 15 инча, също CRT...същия "бял" цвят вади. И други колкото съм виждал все така показват бялото..като лееко синичко.... Контраста ми е проблема на монитора..

Ако проблема ти е от монитора едва ли ще забележим дефенти от screenshot-а който си направил :)
Виж ако можеш снимай го с някой дигитален фотоапарат - там ще видим.
:writers_block:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2005 12:43 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
PaKo, пусни си някоя програма като Nokia monitor test и виж как ще ти се виждат бялото, черното и сивото и ако се виждат както трябва спри да се тревожиш.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов