Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 01 Юли 2024 16:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2006 01:27 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 23 Юни 2006 08:08
Мнения: 730
Местоположение: Beyond The Within
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
поста на Heartbreaker може спокойно да бъде игнориран,освен ако нямате намерение да правите плакати,снимка 2 мегапиксела,е напълно,повтарям,НАПЪЛНО достатъчна


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2006 01:30 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 31 Окт 2006 18:09
Мнения: 45
Местоположение: From Here I Can Almost See The Sea
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
резолюцията на матрицата на фотоапарата е един от най-важните му параметри. От нея зависи в голяма степен колко детайли ще съдържа вашата снимка и колко големи увеличения ще можете да отпечаташ по-късно. Всяка CCD матрица съдържа определен брой фотодетектори, определящи резолюцията на изображението.

_________________
Meet Me On The Other Side


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2006 05:54 
Sail Away написа:
резолюцията на матрицата на фотоапарата е един от най-важните му параметри. От нея зависи в голяма степен колко детайли ще съдържа вашата снимка и колко големи увеличения ще можете да отпечаташ по-късно. Всяка CCD матрица съдържа определен брой фотодетектори, определящи резолюцията на изображението.

демек купете си новия модел "хикс" има повече мегапиксели и следователно ще правите по здрави снимки....иха ....на практика нещата са малко различни :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2006 14:28 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 25 Ное 2006 16:12
Мнения: 29
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
///S14.addict написа:
Така и така е пусната тема, да не пускам втора искам да се възползвам:

Sonny DSC-W100 или Canon Ixus 65

Аз харесвам много Canon-а, но мой приятел ме убеждава, че Sonny са по добри, както този модел, така и изцяло. Според него в тоя клас, клас любителски фотоапарати най добрите са Sonny, а в профи и полу-профи класовете нещата стоели по друг начин.
В случая Sonny-то е с маалко по добри параметри от Canon-a, но въпреки това...
Я някой ако разбира да обеснява тука подробно :O_o:

Иначе по темата. Sonny естествено!
Приятелят ти е съвършенно прав!!!! В любителския клас на компактните фотоапарати Сони са номер едно! Ixus 65 е добър от гледна точка на практичност и бързо действие, но Сонито също не остава назад в това отношение но разликата е, че Сонито прави доста по-чисти и ясни снимки от Канон-а! Аз имам Canon Ixus 60 а разликата му с 65 е много малка! Оптиката е еднаква и мога да ти кажа, че Сонитата правят по-добри снимки! Каноните в любителския клас имат един недостатък който на мен лично ми е много неприятен а той е, че когато снимаш хора се получава един неприятен червеникъв оттенък на цвета на кожата! При Сонитата няма такова нещо! А специално W100 е много добра машинка. Горещо те съветвам да си вземеш Сони но ако все пак решиш да си вземеш Канон то не се спирай на 65 а потърси на добра цена Ixis 800 IS - с по-добра оптика е и има оптичен стабилизатор а е същия на размер и функции! Тук можеш да прочетеш пълен тест на този фотоапрат, има и снимки http://www.dpreview.com/reviews/canonsd700is/ /пише SD700 но това е американското му име а в България се разпространява като Ixus 800 IS/ Ако ти трябва малък апарат, който да снима добре се замисли сериозно за Панасоник и най вече за FX07 който струва горе-долу колкото астаналите два но има някои големи преимущества. А ако пък си склонен да инвестираш около 900 лв. за малък апарат, който обаче има всички функции на професионалния кати ръчен фокус, ръчни настройки, RAW формат на запис, широкоъгелен обектив, голям дисплей, оптичен стабилизатор и т.н. директно отиди и си вземи Panasonic LX2 - няма да съжаляваш! Тук е пълният му тест: http://www.dpreview.com/reviews/panasoniclx2/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2006 14:48 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2005 01:45
Мнения: 770
Местоположение: Толбухин
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
За качеството на снимката голямо значение има и физическия размер на матрицата. Колкото е по-голямо съотношението на мегапиксели към физически размер, толкова повече и по-лесно шум се получава. Разликата между Канона и Сонито е, че на Канона е 1/2.5, а на Сонито 1/1.8 от където следва, че на Сонито е по-голяма, съответно и снимките ще са по-качествени при еднакъв брой мегапиксели и това е един съществен плюс в полза на Сонито. Иначе според мен лично за компактен фотоапарата най-добрият вариант са Каноните от S серията (60, 70, 80, 90), а за фотоапарат от този ценови клас, като посочените Сони и Канон аз лично бих си взел Canon PowerShot A620, макар че е 2 пъти по-голям. Невероятен е ... е има и по-добри, но за тези пари тва за мен е най-доброто. Просто редукцията в размерите няма как да не е станала за сметка на нещо

_________________
:dance: :DJ: :dancing: :kitara: :497


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2006 12:41 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
k е прав, че е важно размера на матрицата, но не по малко важен е и процесора на фотоапарата, способността за добър фокус, бързина и мн.др.
Ето тестови снимки на фотоапаратите в пълна резолюция:

Sony W-100 3.5MB

Canon Ixus 65 3.5MB

Sony DSC-S600 2.7MB

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов