Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 04 Юли 2024 00:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Множител
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2005 06:10 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Множитела на процесор AMD Duron 700Mhz заводски е отключен, само че както и да го сменям мегахерците не мърдат. Слагам го на 7.5 (х 100 = 750Мhz ) но мегахерците не мърдат от 700, на 8, на 8.5 и тн. също. Овърклоква се само от FSB, до 110 поддържа ( това са около 770MHz ) без да вдигам волтажа на ядрото и тн. Температурата на процесора пре овърклок от 70Mhz се кача с по-малко от градус при отворена кутия, и със 3 градуса при затворена. Да не би множителя да се "отключва" чрезнякакъв джъмпер или нещо от сорта за да го клокна направо от там ( 7.5 х 100 = 750Mhz ). Множителя може да се покача до 13.5 ( 1.35Ghz ) но едва ли процесора и дъното ще издържат. Дъното ми е MSI K7T Limited Edition с VIA VT8363(A) Apollo KT133(A) чипсет. BIOS-a ми е Award Modular v6.00PG (на Phoenix tech. ). Моля за компетентни мнения от компетентни хора ! Знам че РС-то е дърто и боклук затова си спестете излишните коментари. Просто си правя експерименти и ми стана доста интересно защо колкото и да качам множителя, РС-то си върви с тоя който му е зададен по default ( т.е. х7 ) и се налага да покачам FSB за да овърклокна. Последен въпрос, да вдигам ли волтажа на процесора и нещо друго като го овърклоквам ?


послепис, намерих в интернет това: AMD Athlon 700MHz with 7x multiplier & 100MHz FSB, overclocking 133MHz FSB = 1GHz. Дъното ми поддържа до 1.4Ghz процесор така че не мисля че ще има проблем ако стане да се овърклокне :confused2:

послепис 2, ето това е гореспоменатият проФесор при работа на 750Mhz ( ще рече качени 50Mhz над заводската честота без да барам волтажите ) : http://freeftp.bergon.net/rack4/users/P ... ofesor.JPG

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2005 13:12 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Мойто дъно е GIGABYTE и на него има джъмпер до самия процесор.
Когато го сложа в едното положение и като вдигам от биоса нищо не мърда.
Когато е на другото положение вече вдига.
Предполагам, че и при теб ще е така.
С вдигането по множител обаче се вдига и честотата на шината, оттам това влияе на всичко. Ако като вдигаш в един момент не ти се включи монитора то върни джъмпера на процесора обратно. Поне при мен е така.

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2005 13:42 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 03 Юли 2004 08:09
Мнения: 47
Местоположение: TEHNOSPHERE
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Както казва Ivo вероятно има някаде jumper, който не ти позволява да променяш множителя, но е вероятно и дъното да е бъгаво и промяната на множителя от bios-a да не дава ефект, в такъв случай трябва да пробваш ръчно от дъното (с джъмпери или ръчки, квото има).

Защо не караш на FSB? Дъното поддържа до 133mhz шина на процесора.

Вдигането на множителя не се отразява на никаква шина.

_________________
The POWER of the SOURCE


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2005 17:49 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Така мисля да го оставям, защото в момента сложих една рам която поддържа до 100Mhz шина и ако овърклокна по множител може да я скапя...иначе покрай процесора не виждам да има джъмпери...а FSB от BIOS-a ми може само до 132Mhz да се качи.... Аз преди като качах от множителя имаше разлика, но сега пробвах и нещеше. Според мен работата идва от тая рам (32 мб 100MHz ), дъното разпознава че ще изпуши рамта ако овърклокна от множителя и затова не позволява. Ще пробвам без нея и ще напиша резултата. И бтв, по-здраво дъно от моето не съм виждал, преди време без да искам дадох на късо с отвертката на чипсета докато работеше, рестартира се Рс-то и пак бачкаше. Свързвах едни диоди на мястото на Fan #2 и там на късо съм давал. Бях омазал видео картата с термопроводима ( и електропроводима ) паста, и тя на късо даде но на дъното нищо му няма. АТА кабела ми също даваше на късо по едно време дето се пробвах да го украсявам, пак нищо му няма....рамта и се беше извадила докато бачка РС-то, заби като рестартирах си тръгна ( и като я поставих правилно де ) ..... старо но добро, много съм доволен.

http://www.baber.com/baber/411/msi_k7t%20turbo_ltd.htm ей това е юнака :)

пп. и на снимката не виждам джъмпер http://www.pchardware.ro/Reviews/MSI/K7 ... /board.jpg

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2005 18:16 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Работата излезе от самия процесор, трябва да се свържат с мек молив или HB крачетата L1 :oleole:

_________________
Изображение


Последна промяна PaKo на 12 Сеп 2005 21:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2005 12:09 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
KT133 чипсетите са като стари Мерцедеси, стари ама Мерцедеси. Бавно поемат ама вървят.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2005 22:39 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
http://freeftp.bergon.net/rack4/users/P ... faogas.bmp
Последното ми постижение без да вдигам волтажа но като искам да си пусна РС-то трябва да рестартирам от копчето 2-3 пъти за да тръгне, явно иска ток професора :Р

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов