Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 01 Юли 2024 20:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2009 12:41 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
хардиска е макстор 80ГБ
пускам компа не иска да боотне операционната система пробвам да преинсталирам дава ми дялове но не иска да почне форматиране на С
следващата ми стъпка беше да го сложа на друг компютър след като зареди линдолса само единия дял на харда функционира тоест мога да вляза и да видя какво има в него на другите дялове включително и С при опит за влизане в дяла ме пита дали да форматирам но аз не искам да форматирам защото в единия дял има база данни която е важна освен това компа на който е включен харда върви страшно бавно
следващата ми стъпка беше с тези програми за възстановяване на изтрита информация ако мога да възстановя нещо много от тях не откриваха нищо докато опита ми с рекува даде някакъв резултат сега ще възстановя ако мога нещо макар че повечето открити файлове ги дава като невъзстановими и мисля след успешно или неуспешно възстановяване да премина към лол формат за да съживя диска

ако има някой който се е справял с подобен проблем нека пише как го е направил и дали харда има шанс да проработи след като му направя лол формата или лол формата е грешен подход четох доста работи в нета но точно за лол формат при моя случай не намерих конкретни отговори

и ако има отговор защо се е получило така с харда компа в последните няколко месеца е пускан 5-6 пъти понеже е работен и през това време не се е използван за работа

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2010 20:43 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
А защо първо не пуснеш софт за откриване и поправяне на лоши сектори?

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2010 20:45 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2009 15:07
Мнения: 580
Години: 34

Благодарил: 167 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Точно и аз си помислих същото - дефрагментиране


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2010 20:57 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 18 Авг 2008 05:18
Мнения: 35
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Намери си това- HDD.Regenerator.Записва се на дискета,даваш бут от флопи в биоса.Имаго в замунда с описание. ;)

_________________
Който няма пари за SAMSUNG,си купува NOKIA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2010 21:03 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
пробвах много и най различен подобен софтлеар от хариенс боот сд и друг много малко програми могат да направят нещо като да видят дяловете и само 1 успя да възстанови 1 файл от 1 дял но лошото е че като сложа харда на който и да е компютър компютъра почва да върви страшно бавно

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2010 21:04 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
pure`evil написа:
А защо първо не пуснеш софт за откриване и поправяне на лоши сектори?

ами при по сериозна работа върху харда забиват тези програмки

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2010 13:20 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Кои са тези софтЛ-Л-Л-Леари (ух че ми е отвратително, ама (giggle) ) които си пробвал и ти забиват. Помогни ни, за да ти помогнем ..
Така или иначе информацията в хард диска никога не се губи. Изобщо не се плаши, че можело да ти се загуби безвъзвратно базата ти от данни. Преди една седмица си изтрих без да исках една снимка. Дръпнах си първия софт, който срещнах в нета и имаше добри отзиви (а и беше безплатен (tooth) ). Успя да ми открие дори една снимка на настройките на интернета ми, коята съм я правил преди 2 години и си я възтанових. Теоритически бази от данни, текстови документи и таблични документи се възтановяват с най-голям процент успеваемост..

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2010 14:06 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Явно харда е доста увреден. Започна да прави и проблеми със засичането от биоса, но сега успях да го подкарам някак си. Стартирах hdd regeneratora пуснах я да сканира за 50 мин е сканирала 240 сектора, като от тях 140 лоши сектори, като от тях 40 оправени. Общия брой сектори които има харда са 160 милиона, като с това темпо ще отнеме доста време това ми беше мисълта.

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2010 15:44 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Ох, извинявай. Наистина не мисля, че те разбирам напълно. Може ли да те помоля за една-две точки и за няколко запетаи?

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010 14:43 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2005 02:09
Мнения: 981
Години: 39

Местоположение: наМвП
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
инфото е заминало май вече, като гледам какви мерки сте взели... Но поне му направи един формат на ниско ниво или така наречения зеро фил и се надявай лошите сектори да са софтуерни :) aмм PATA ли е диска? Ако искаш аз сега имам доста свободно време мога да го погледна диска... Пиши ми на ЛС

_________________
ИзображениеИзображение
Asrock z77 Extreme 4 || Core i5 3570K (Ivy Bridge) || 4X2GB Corsair Vengeance DDR3 || 2X Phoenix Pro SSD (RAID 0) || 1TB Western Digital FAEX || PSU: Corsair AX850 (Seasonic)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2010 15:08 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
ATA диска много неща опитахме последното на което го подложихме беше ниско ниво на форматиране със софтлеар от производителя тръгна, но към 60 милионния сектор даде грешка, пробвах го пактака после пробвах и с друг софт, но пак на същото място грешка, тоест харда има не поправими физически лоши сектори

но пък сега вече когато го сложа на компютъра не предизвиква бавене четох че има някакъв начин да се ограничат лошите сектори като неизползваема част на диска но те може да са много, така че харда да си остава неизползваем за сега понеже ми писна да се занимавам


някои ако има Maxtor® DiamondMax 9 серия 80гб с изгоряла електроника да пише лс

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов