Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Юли 2024 14:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 22:47 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Значи от вчера нещо почна да ми изписва че мрежовият кабел ми е исключен и снощи го истарпях защото мислех че е от Бергон но днес пак започна прес 2 секунди да ми се вкл и изкл мрежовия кабел .. ето сега напримнер спря но след 5 - 10 мин сиг пак ще започне пуснах антивирусна ппровериц C три пъти и цялото ПС два пъти но нещо нестава :O_o:

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 22:58 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 17 Сеп 2004 22:17
Мнения: 1559
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Мисля че ти е прецакан кабела , но това не значи че съм сигурен и че 100% е от това :)

_________________
О , хора! Бедни същества,
дошли от Ева на земята;
вас своето не ви влече,
вас все към тайното дръвче
ви мами ден и нощ змията;
плод забранен им само дай,
без него раят не е рай.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 23:50 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ето .. отново започна ;( пуснах си пак антивир-а откри ми два червея или там квото е истрих ги нета ми дойде за 30 мин има няма и пак започна да го пуска и спира през 2 секунди :(( някой някфи идеи ?

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 23:52 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 29 Окт 2005 19:24
Мнения: 35
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
TehShaddy написа:
Ето .. отново започна ;( пуснах си пак антивир-а откри ми два червея или там квото е истрих ги нета ми дойде за 30 мин има няма и пак започна да го пуска и спира през 2 секунди :(( някой някфи идеи ?
Сканираи се с авира или нод или панда :) има много и наи различни програми виж и спаи бот сърч и дестрои..... :loving:

_________________
IPHONE 2G 3.1fw,MAC BOOK PRO 15" LATE 2009 3.06GHZ INTEL CORE 2 DUO ,6 MB CACHE /T9900/,2X2GB DDR 3 1066 RAM,500GB SATA WD,LED BACKLIGHT,WIFI B/G/N,BLUE TOOTH 2.1 ERD,NVIDIA 9400+ NVIDIA 9600GT,FIREWIRE 1394,UNIBODY,7 hours battery life.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 23:54 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ето .. отново започна ;( пуснах си пак антивир-а откри ми два червея или там квото е истрих ги нета ми дойде за 30 мин има няма и пак започна да го пуска и спира през 2 секунди :(( някой някфи идеи ?

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 23:55 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
толкова ми е спира нета че е постнало това 2 пати ;( Между другото с АнтиВир сам .. колко повече да я сканирам ..

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2008 23:55 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 25 Дек 2007 20:23
Мнения: 37
Години: 53

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Днес имаше силен вятър,наистина може да ти е преибан кабела,и си провери буксата отзад може неволно да си я мръднал.

_________________
The Best
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 00:03 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
вадих я 3 4 пати .. пак я слагах едва ли не ще искъртя ПС-то да натискам кабела навътре барем да несам го вкарал .. :( 15-20 минути нямам нет смисал постоянно прекасва както вече казах и идва за 20 мин някаде и пак така .. съмнява ме да я от кабела тей като цял ден го прави на периоди :( от 5 часа стана така ..

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 00:38 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2004 14:31
Мнения: 145
Години: 39

Местоположение: Babyland
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
TehShaddy написа:
вадих я 3 4 пати .. пак я слагах едва ли не ще искъртя ПС-то да натискам кабела навътре барем да несам го вкарал .. :( 15-20 минути нямам нет смисал постоянно прекасва както вече казах и идва за 20 мин някаде и пак така .. съмнява ме да я от кабела тей като цял ден го прави на периоди :( от 5 часа стана така ..

Не ти е прецакан кабела. Пипнал си червея, който този и предния месец започна да преобладава все по-често в мрежата на бергонци.
Имах го същия и не вярвах, че съм се заразила. Има-няма за около 24 часа от нищо стана нещо. Постоянно се гавреше че кабела ми е изключен или директно ми забраняваше достъпа до интернет. Влизах от страницата на Бергон с потребителско име и парола и всеки път откривах, че достъпа ми е забранен, но все пак имах достъп до форума поне. Реших си проблема просто като си дадох рипейр на системата (не от систем рестор а направо си бутнах сървис пак 3).
След това всичко се нормализира.
Между другото единия ден дори бяха почнали да навестяват на адреси от офиса.

_________________
Тамагочи-МАМАгочи :)
-Мамоооо!
-Кажи.
-Имам си зъбченца. (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 00:42 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ами аз неси падам мн по такива неща смисал неразбирам мн от ПС-та понеже несам се захващал но ако може да ми кажеш как да го оправя по подробно мн ще сам ти благодарен .. :friends:

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 00:45 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Той тоз новия вирус бая компютри изплющя тука за 2 седмици. Поне за 20 знам аз, колко са реално никой незнае. Най лошото е че такъв един компютър скапва цялата група и заради него другите им пада нета ей тъй от нищото.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 01:00 
Offline
Зарибен
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2007 20:40
Мнения: 433
Години: 29

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Тез червеи не се ли хващат от Нод или Спай Бот или нещо ако се хващат terminate i ... да го няма ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 01:58 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2004 14:31
Мнения: 145
Години: 39

Местоположение: Babyland
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
TehShaddy написа:
Ами аз неси падам мн по такива неща смисал неразбирам мн от ПС-та понеже несам се захващал но ако може да ми кажеш как да го оправя по подробно мн ще сам ти благодарен .. :friends:

отговора на лично съобщение ще го получиш че не искам да пълня темата само с мой мнения

_________________
Тамагочи-МАМАгочи :)
-Мамоооо!
-Кажи.
-Имам си зъбченца. (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 02:02 
Offline
Зарибен
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2007 20:40
Мнения: 433
Години: 29

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
^^DANGER^^-desi написа:
TehShaddy написа:
Ами аз неси падам мн по такива неща смисал неразбирам мн от ПС-та понеже несам се захващал но ако може да ми кажеш как да го оправя по подробно мн ще сам ти благодарен .. :friends:

отговора на лично съобщение ще го получиш че не искам да пълня темата само с мой мнения

сподели и с нас ако ни дойде на глава к'во ще правим ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 02:13 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2004 14:31
Мнения: 145
Години: 39

Местоположение: Babyland
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Lord_DotA написа:
^^DANGER^^-desi написа:
TehShaddy написа:
Ами аз неси падам мн по такива неща смисал неразбирам мн от ПС-та понеже несам се захващал но ако може да ми кажеш как да го оправя по подробно мн ще сам ти благодарен .. :friends:

отговора на лично съобщение ще го получиш че не искам да пълня темата само с мой мнения

сподели и с нас ако ни дойде на глава к'во ще правим ?

по твоята питанка за нод32 и спайбот
онази кошмарна вечер която прекарах да си оправям системата пробрах всякакви антивирусни включително нод32 който не улови нищо
отделно съм с кофти мнение за самата антивирусна защото докато работех като съпорт имах доста клиенти (става дума за pppoe достъп) които се оплакваха от липса на нет или че е бавен.. извода тогава беше че самата антивирусна се месеше доста в трафика било то изходящ или входящ.. отделно че видях случай в който самата тя си позна собственото си приложение като вирус
това е за нод-а
иначе тъпия проблем с червея не щеше да се маха при мен с антивирусна и затова наново си пуснах инсталация на сървис пак 3 след което пуснах онлайн сканиране през сайта на панда и чак тогава открих неактивните вече остатъци от червея и ги премахнах ръчно

_________________
Тамагочи-МАМАгочи :)
-Мамоооо!
-Кажи.
-Имам си зъбченца. (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 02:15 
Offline
Зарибен
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2007 20:40
Мнения: 433
Години: 29

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
^^DANGER^^-desi написа:
Lord_DotA написа:
^^DANGER^^-desi написа:
TehShaddy написа:
Ами аз неси падам мн по такива неща смисал неразбирам мн от ПС-та понеже несам се захващал но ако може да ми кажеш как да го оправя по подробно мн ще сам ти благодарен .. :friends:

отговора на лично съобщение ще го получиш че не искам да пълня темата само с мой мнения

сподели и с нас ако ни дойде на глава к'во ще правим ?

по твоята питанка за нод32 и спайбот
онази кошмарна вечер която прекарах да си оправям системата пробрах всякакви антивирусни включително нод32 който не улови нищо
отделно съм с кофти мнение за самата антивирусна защото докато работех като съпорт имах доста клиенти (става дума за pppoe достъп) които се оплакваха от липса на нет или че е бавен.. извода тогава беше че самата антивирусна се месеше доста в трафика било то изходящ или входящ.. отделно че видях случай в който самата тя си позна собственото си приложение като вирус
това е за нод-а
иначе тъпия проблем с червея не щеше да се маха при мен с антивирусна и затова наново си пуснах инсталация на сървис пак 3 след което пуснах онлайн сканиране през сайта на панда и чак тогава открих неактивните вече остатъци от червея и ги премахнах ръчно

Голяма хакерка си


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 02:19 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2004 14:31
Мнения: 145
Години: 39

Местоположение: Babyland
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Цитат:
Голяма хакерка си

не става въпрос за хакерство изобщо но когато ти се падне мама счетоводител която разчита на твоята помощ за опазване на данни и на теб ще ти изпуши главата и щеш не щеш ще трябва да се мъчиш да помагаш

_________________
Тамагочи-МАМАгочи :)
-Мамоооо!
-Кажи.
-Имам си зъбченца. (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2008 12:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Ако става дума за червейчето от типа "няма нет, контрол панел, регистри, админ права и свети до часовника "virus alert" зная как се маха.

Та така. Теглят се отнякъде любимите ми "Process explorer" "Rootkit revealer" "Autoruns" http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 9e2f5.aspx
Тегли се и инструмент за чистене на smithfraud вируси /питайте google/
Утрепват се всички процеси свързани с нещо непознато в системата. Махат се от ауторън листата. Следват няколко рестарта. Ъпгрейдва се до Windows XP SP3. Smitfraud инструментра се слага на десктопа, рестарт в safe mode и старт на туул-а. Отваря се ДОС прозорец с 5 стъпки, изпълняват се всикчите една по една до отказ. Следва рестарт и всичко е ОК! После се тегли AVG8, инсталира се и се ъпдейтва базата. Накратко толкова е нужно!

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2008 00:23 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Най гадното на тоя червей или вирус е че прецаква всички останали в групата и се представя като сървър. От там нататъка всички компютри се допитват до него за интернет, а той няма как да им го даде. След това се започва една "борба за надмощие" между сървъра и заразения компютър. И заразения компютър почва да си сменя МАС адреса като за свтовно. С очите си го видях как за има-няма 20сек. смени поне 50 МАС адреса в стремежа си да прецака сървъра. Дори през Рутер минава таз гадинка.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2008 16:59 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Falco написа:
Най гадното на тоя червей или вирус е че прецаква всички останали в групата и се представя като сървър. От там нататъка всички компютри се допитват до него за интернет, а той няма как да им го даде. След това се започва една "борба за надмощие" между сървъра и заразения компютър. И заразения компютър почва да си сменя МАС адреса като за свтовно. С очите си го видях как за има-няма 20сек. смени поне 50 МАС адреса в стремежа си да прецака сървъра. Дори през Рутер минава таз гадинка.

Да, но по начало чистя вирусите без интернет. Защото иначе се обезсмисля всичко.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов