Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 29 Юни 2024 11:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2009 11:26 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Проблемът ми е следния, намалявам на макс осветеноста и там другите му настройки обаче се намалява само до една част, а на мен ми трябва още да се намали защото ме дразни и то много. Постоянно са ми червени очите от него ;( . Та въпроса ми е дали може с нещо друго да се намали осветеноста и цветноста или ако не може дали има защитен екран за лаптоп (въпреки че аз не съмчувал за такъв) или пък да си закупя очила за компютър (естествено ако някой има опит с такива очила да каже дали има истински ефект или е само измама за изкарване на пари) ? Мерси предварително за помоща и отзивчивоста ви :)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2009 11:41 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Естествено, че има хубави очила за компютри... цени вече незнам, предполагам качествените няма да са много евтини.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2009 22:00 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Да гледаш екрана на кой да е компютър е толкова вредно колкото и да четеш цветно списание на силна слънчева светлина. Има си определени норми за страничното осветление при което да се гледа най безпроблемно (за очите) екрана на компютъра. Ако се опитваш да играеш на тъмно или да четеш текст (пак на тъмно) тва е много увреждащо, въпреки че светлината от екрана вреди 100000 пъти по малко от слънчевата.

И да вмъкна едно уточнение:
Когато измислят ПЛАЗМЕН дисплей за лаптоп, аз ше съм първия, който НЯМА да си го купи. За сега само LCD се произвеждат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2009 22:12 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 25 Дек 2007 20:23
Мнения: 37
Години: 53

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Регулирай контраста докато прецениш ти,има полза,аз така си оправих моя.

_________________
The Best
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009 12:51 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Falco написа:
Да гледаш екрана на кой да е компютър е толкова вредно колкото и да четеш цветно списание на силна слънчева светлина. Има си определени норми за страничното осветление при което да се гледа най безпроблемно (за очите) екрана на компютъра. Ако се опитваш да играеш на тъмно или да четеш текст (пак на тъмно) тва е много увреждащо, въпреки че светлината от екрана вреди 100000 пъти по малко от слънчевата.

И да вмъкна едно уточнение:
Когато измислят ПЛАЗМЕН дисплей за лаптоп, аз ше съм първия, който НЯМА да си го купи. За сега само LCD се произвеждат.

извинявам се за грешката си , обаче проблема е че аз само през денят съм на лаптопа вечерта нямам време да сядам или акоседна то е за 10 минтки макс и пак очите ми са червени и ми дразни :(
avons написа:
Регулирай контраста докато прецениш ти,има полза,аз така си оправих моя.

максимално съм намалил контраста ивсичко обаче продължава да ми дрази и искм още малко да се намали ама няма на къде повече :(

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009 13:12 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
злепи му едно тъмно фолио и проблема е решен казвам го в крага на шегата ама няма нищо лошо в идеята :)

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009 13:13 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2008 12:39
Мнения: 328
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
kurtika89 написа:
Falco написа:
Да гледаш екрана на кой да е компютър е толкова вредно колкото и да четеш цветно списание на силна слънчева светлина. Има си определени норми за страничното осветление при което да се гледа най безпроблемно (за очите) екрана на компютъра. Ако се опитваш да играеш на тъмно или да четеш текст (пак на тъмно) тва е много увреждащо, въпреки че светлината от екрана вреди 100000 пъти по малко от слънчевата.

И да вмъкна едно уточнение:
Когато измислят ПЛАЗМЕН дисплей за лаптоп, аз ше съм първия, който НЯМА да си го купи. За сега само LCD се произвеждат.

извинявам се за грешката си , обаче проблема е че аз само през денят съм на лаптопа вечерта нямам време да сядам или акоседна то е за 10 минтки макс и пак очите ми са червени и ми дразни :(
avons написа:
Регулирай контраста докато прецениш ти,има полза,аз така си оправих моя.

максимално съм намалил контраста ивсичко обаче продължава да ми дрази и искм още малко да се намали ама няма на къде повече :(




или фолио или стой със слънчеви очила вкъщи

_________________
О Олимпия-я-я-я,
Догодина пак ела!
Чакаме те с интерес,
Уефски пак да отнесеш!

ОЛИМПИЯ-Я-Я-Я,
вземи Слован и ела,
чакаме те с интерес,
Уефски пак да отнесеш!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009 15:39 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Чаках някой да напише някакъв сериозен съвет, но не дочаках. Сега и аз да предположа малко защо ти се зачервяват очите. Ако си регулираш контраста и яркостта както ти харесва а изображението стане калпаво може и да не усетиш веднага, но очите ти да го усетят и даже глава да те заболи.
И така започвам с тъпите въпроси. На тоя лаптоп сложен ли му е правилният драйвер за дисплея?
Обикновено матриците на дисплея могат да се различават в рамките на даден модел лаптоп от там и различните драйвери.
Сложил ли си правилния цветови профил на дисплея? Когато гледаш, играеш, четеш колко пъти мигаш или се втренчваш и забравяш, че трябва да мигаш. Ако е така използвай Визин, макар че не е много препоръчителна честата му употреба.
Хайде сега започвайте с разсъжденията. :D

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009 17:43 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
мерси за опититеда ми помогнете ,но открих съвсем случайно една настройка с която успх да намаляоще осветеноста на екрана и сега ми е добре :)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009 22:06 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
platinum написа:
Чаках някой да напише някакъв сериозен съвет, но не дочаках. Сега и аз да предположа малко защо ти се зачервяват очите. Ако си регулираш контраста и яркостта както ти харесва а изображението стане калпаво може и да не усетиш веднага, но очите ти да го усетят и даже глава да те заболи.
И така започвам с тъпите въпроси. На тоя лаптоп сложен ли му е правилният драйвер за дисплея?
Обикновено матриците на дисплея могат да се различават в рамките на даден модел лаптоп от там и различните драйвери.
Сложил ли си правилния цветови профил на дисплея? Когато гледаш, играеш, четеш колко пъти мигаш или се втренчваш и забравяш, че трябва да мигаш. Ако е така използвай Визин, макар че не е много препоръчителна честата му употреба.
Хайде сега започвайте с разсъжденията. :D



Ами как да му помогнем на момчето, явно има нужда от лекарски съвет. И изобщо не е майтап работа тва с болките в очите. Най добре да иде на лекар щото в един момент няма да плаче ами ше реве. То е ясно че драйверите сигурно му са инсталирани кат хората и до колкот знам не е някой баламурник дет ше си остай компа ей тъй под Default. Аз съм имал случай като играя някой игра в един момемнт да почне да ми се поръща и ми са е качвало и кръвното даже. Тъй че най добре доктор да си каже мнението, а ний тука само вятър си праим и качаме темата нагоре ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов