Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Юли 2024 15:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: windows media center
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2006 23:10 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 17 Апр 2006 18:42
Мнения: 615
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
някои има ли го тоз windows мн спешно ми трябва плс ако някои го намери да даде линк няма значение дали е някои от фтп-то или външен торент


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 09:20 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Както вече ти беше казано в друга тема (където ти беше даден и линк), има го. И не е развален, аз си карам с него от доста време.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 10:51 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 17 Апр 2006 18:42
Мнения: 615
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
добре кажи ми как го записа на дискове ??? като го моутна с даемо тоолс-а давам инстал и ми забива като му дам копи на фаиловете в диска ми забива кажи ми как да си го инсталирам ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 10:55 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Absolut_88 написа:
добре кажи ми как го записа на дискове ??? като го моутна с даемо тоолс-а давам инстал и ми забива като му дам копи на фаиловете в диска ми забива кажи ми как да си го инсталирам ???
с DAEMON Tools не мойеш го инсталираш ! ако искаш пробваи под дос, а за да го запишеш на CD слагаш си NERO и .....


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 11:09 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Нямам представа защо прави така при теб.
Всъщност защо ти е този WindowsMCE 2005 - той е правен за компютри с тунери. Всъщност представлява Windows XP SP2, в чиято инсталация е вградена програмата Media Center, която позволява гледане на DVD и телевизия/записване на телевизионни програми от тунер, разглеждане на снимки и слушане на музика. Интерфейса и е такъв, че да може програмата да се командва с дистанционно, защото Windows MCE е предназначен за т.нар Media Center PC - компютър с мултимедийни възможности (в това число тунер, ДВД устройстово, звукова карта, поддръжка на дистанционно за управление на софтуера - това са изискванията за хардуера, за да бъде едно ПЦ такова), който е свързан към голям монитор или голям телевизор.

Замисълът на Microsoft беше Медиа Центер ПЦ-тата да се превърнат нещо като основно мултимедийно устройство в дома, замествайки отделните аналогични продукти - от него да се слуша музика, да се гледа и записва телевизия и да се гледат ДВД-та, да се разглеждат снимки и т.н. За целта е създаден WindowsMCE 2004, после и 2005 и се продава само с такива ПЦ-та.

Но както вече ти казах това си е един обикновен Windows XP SP2 с програмата Media Center. Плюс това тази програма си е доста неудобна да се позлва ако седиш пред компютъра, ако смяташ да го позлваш със съвместимо дистанционно е друг въпрос, но ще трябва да се изръсиш 50-100 долара за мултимедийните дистанционни на Logitech и Microsoft.

Аз лично го ползвам просто защото не ми се преинсталира, както казах като се изключи Media Center си остава един обикновен Windows XP.

Затова те питам - за какво точно ти трябва Windows MCE 2005 ?

P.S. С излизането на Vista няма да има дори отделен Windows за Медиа Центер ПЦ-тата, просто програмата Media Center ще бъде вградена в Windows Vista Ultimate.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 15:45 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 17 Апр 2006 18:42
Мнения: 615
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
добре виж сега проблема ми е че този windows моя сп2 мн ми сече даи ми линк към един windows които мислиш че е наи добрият според теб


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 16:09 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Както вече ти казах Windows XP SP2 и Windows MCE 2005 са напълно еднакви, втория има само една допълнителна програма. Така че и двата ще се държат еднакво откъм прозиводителност. Защо очакваш Windows MCE 2005 да е по-лек ?

После, ако искаш по-лек Windows, си сложи Windows 98/Windows Millenium Edition (ME). Имай предвид обаче, че при тях някои по-нови игри и програми направо отказват да тръгнат, много по-нестабилни са, може да не успееш да си намериш драйвери или драйверите за един и същи хардуер да са по-нестабилни отколкото тези за 2000/XP, по-трудно се подкарват флаш памети, МР3 плеъри, телефони.
Между другото тези Windows-и са много по-бавни на една по-нова машина отколкото 2000/XP, a хората ги мислят за бързи само защото искат много по-малко РАМ и заемат много по-малко място на харда.
Аз ти препоръчвам да си сложиш такъв само ако имаш по-малко от 256МБ РАМ.

От друга страна, при сравнение между 2000 и ХР, 2000 иска по-малко РАМ от ХР, но интерфейса му е по-постен и по-стар. А и ядрото на ХР е по-ново и съответно по-оптимизирано, макар и разликата да е малка.

И накрая - ако игрите ти секат мислиш ли че с операционната система ще ги накараш да вървят по-бързо. Колкото и да не ни се иска, за хардуера кракове няма - отиваш си купуваш по-нов и така всичко ще ти върви по-бързо, само това е решението.

А, и проблема за сеча какъв е - новите игри ти секат (защото са нови и имат големи исквания :)) или нещо което е вървяло добре сега сече. Защото във втория случай може да си пипнал вирус, а относно първия случай (с новите игри) решението е само едно - ъпгрейд. Щом под една операционна система от 2001 година игрите ти секат ...

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 20:46 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 17 Апр 2006 18:42
Мнения: 615
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
да но преди имах wmc2005 и ми вървеше мн добре и въобще не забиваше и не ми праеше мизерии пък с тоз ми праи


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2006 23:54 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 17 Сеп 2004 22:17
Мнения: 1559
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
абе не та знам кво си инсталирал .. ясно е че когато инсталираш windows на чисто ще работи много по добре от колкото като е затрупан с информация и ненужни програми .. но както ти казаха 2 еднакви windows-a работят еднакво на един и същ компютър(логично)
ако много искаш лек windows това е windows 98 (не ти го препоръчвам)

_________________
О , хора! Бедни същества,
дошли от Ева на земята;
вас своето не ви влече,
вас все към тайното дръвче
ви мами ден и нощ змията;
плод забранен им само дай,
без него раят не е рай.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2006 00:33 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Юни 2006 01:40
Мнения: 721
Местоположение: away
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ве и аз съм с тоя ама само щото не мога да го махна, нал съм ГЕЙЙЙмър и не ми трябва такъв тежък ама нейсе ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов