Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 06 Юли 2024 00:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: virtualpc
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2006 16:23 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 03 Юли 2005 23:10
Мнения: 216
Местоположение: http://prizebg.net/crazyd4
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
някои ползвал ли е програмата virtualpc че искам да разбера как мога от виртуалното пс да копирам нещата на другото


toto
само това ли те интересува ? :O_o:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2006 19:54 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Аз по едно време ползвах VMWare Workstation и сега ще говоря малко по спомен.

Все пак този род програми създават виртуално ПЦ и то трябва да се третира като такова (ще рече виртуалното ПЦ се мисли за отделен компютър) - така че ми е малко чудно как виртуалното ПЦ ей така ще има достъп до харда на реалното ПЦ като двете би трябвало да се третират като отделни компютри (не говоря за достъп до създадения от програмата виртуален диск, който всъщност е част от харда на реалното ПЦ). Все пак не съм се занимавал по-подробно да копирам информация, защото виртуалното ПЦ го използвам да се обучавам на Линукс (като ми остане време, а то обикновено не остава :) ), но когато ми трябва да сложа някаква информация във виртуалното ПЦ го правя по един от тези начини:

1. VMware Workstation осигурява достъп на виртуалния компютър до което си искаш оптично устройство на реалния, независимо дали физически присъства или е емулирано от DaemonTools или Alcohol. Така че мога да си запиша диск или да си направя iso имидж (да кажем с програма като UltaISO) и да ми е достъпен през устройството, до което VMWare дава достъп на виртуалното ПЦ.

2. VMware Workstation дава достъп и до интернет за виртуалното ПЦ през връзката, която се ползва на реалното, така че мога да си кача необходимата информация в папката в ФТП-то и да си я изтегля от там от виртуалното ПЦ.

Пак казвам, че не ми се е налагало да прехвърлям информация от реалното на виртуалното ПЦ и може да има по-лесен начин за прехвърляне на информация, но това е което се сещам засега. :)

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2006 21:36 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 03 Юли 2005 23:10
Мнения: 216
Местоположение: http://prizebg.net/crazyd4
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
2. VMware Workstation дава достъп и до интернет за виртуалното ПЦ през връзката, която се ползва на реалното, така че мога да си кача необходимата информация в папката в ФТП-то и да си я изтегля от там от виртуалното ПЦ.
За това и аз са сетих но тарся някои по лесен на4ин


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов