Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 09 Юли 2024 02:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 19:17 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
някой пробвал ли е Damn Small Linux ? става ли за начинаещи :) http://softvisia.com/download.php?view.1117


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 19:47 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
някой пробвал ли е Damn Small Linux ? става ли за начинаещи :) http://softvisia.com/download.php?view.1117

не ти трябва това, ако ти е слаба машината, аз на твое място бих си сложил това http://www.zenwalk.org/ базирано е на Slackware
иначе за начинаещи, може да пробваш с PSlinuxOS или Tilix или openSUSE ( това според мен най- добре за начинаещи, Gentoo също става ..


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 22:08 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Сякаш си харесах Tilix :) от къде мога да видя изискванията ? Опасявам се, че няма да тръгне... :O_o:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 22:29 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
Сякаш си харесах Tilix :) от къде мога да видя изискванията ? Опасявам се, че няма да тръгне... :O_o:
каква ти е машината ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 23:06 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
800Mhz 128ram доста е стар когато бях 8ми клас си го купих и нищо не съм барал :) Сега съм студент...имам и лаптоп с athlon ама не ми се рискува...тоя мога да го ебавам и да се прецака нещо няма проблем :) Какво друго те интересува ? Странно но работи добре с ХР :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 23:20 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
800Mhz 128ram доста е стар когато бях 8ми клас си го купих и нищо не съм барал :) Сега съм студент...имам и лаптоп с athlon ама не ми се рискува...тоя мога да го ебавам и да се прецака нещо няма проблем :) Какво друго те интересува ? Странно но работи добре с ХР :)
инсталирал съм тилик-а на машина 800Mmh 64mb video ama be6e s SD 256 :/
по принцип кубуту-то иска 256 рам ( поне рака пише в сайта им ) ама пробвай ;)
пък ако не ти хареса как върви побваи някоя дистрибуция с gnome или още по леката xfce :)
ама предполагам тиликса с кде-то ще ти тръгне ;)
само за харда ще ти трябват поне 4 gb


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 23:37 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
харда е 80Гб поне 10 ще отделя :) изтеглих тоя файл от линка който ми даде как да го запиша на диск какъв формат да е ? може малко глупави въпроси да задавам ама... :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 23:43 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
харда е 80Гб поне 10 ще отделя :) изтеглих тоя файл от линка който ми даде как да го запиша на диск какъв формат да е ? може малко глупави въпроси да задавам ама... :)

ми за дяла колкото по- голям толкова по добре, ама за сега на теб не ти трябва толкова голям, ето как е моя
Файлова с-ма Размер Заети Своб Изп% Монтирана на
/dev/hda6 13G 3,0G 8,5G 26% /
според мен 5гб за ти напълно достатъчни ;)
иначе диска се записва като имейч :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 23:46 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
мерси много :) след час някаде ще пробвам и после ще пиша дали съм успял :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 23:49 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
мерси много :) след час някаде ще пробвам и после ще пиша дали съм успял :)


Успех, дано ни пишеш от линукса ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 01:34 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Нещо не се получава :) стартирах го от СД-то дадох му още на първия прозорец който излезе start or install...след това ми излезе това:
направо снимка ще кача, че доста грешки излязоха :)
http://images20.snimka.bg/004596224.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 10:26 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2006 10:20
Мнения: 283
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Piaget ако смяташ да си слагаш линукс ти трябва поне още 128мб РАМ


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 12:37 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
Нещо не се получава :) стартирах го от СД-то дадох му още на първия прозорец който излезе start or install...след това ми излезе това:
направо снимка ще кача, че доста грешки излязоха :)
http://images20.snimka.bg/004596224.jpg

нямам си и идея, какво иска това :/ как го записа диска, а харда ти бачка ли ? ... ама всъщност не знам .. ако искаш чакай някои от по- знаещите от мен да ти тури едно рамо :)

yoou написа:
Piaget ако смяташ да си слагаш линукс ти трябва поне още 128мб РАМ
пф ... пич знам те че си зле ама не съм и очаквал че чак толкова е възможно :)
според мен KDE-то ще тръгне на такава машина, Gnome, също :) пък да не говорим за XFCE която на един 300 MHz процесор с 16 MB RAM и средата е готова да хвърчи :) пък ако искаш да си поговорим и за Enlightenment DR 17 която има по- ниски системни изисквания и от XFce, да не забравяме и IceWM и Fluxbox които ще работят и на доста по- слаби машини, ами twm ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 14:52 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2006 10:20
Мнения: 283
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Ае като знаеш толкова много и като му препоръчваш PCLinuxOS отиди и му я инсталирай и да видим дали няма да те заблъска по главата с тея PCLinuxOS, Tilix, suse.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 16:16 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Изтеглих open Suse KDe инсталацията има ли нещо общо с инсталацията на tilix или е по сложна ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 17:10 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
yoou написа:
Ае като знаеш толкова много и като му препоръчваш PCLinuxOS отиди и му я инсталирай и да видим дали няма да те заблъска по главата с тея PCLinuxOS, Tilix, suse.
поредния ти готин пост ;)
обоснови се поне малко, кажи си мнението, защо не ти харесват тези дистрибуции, препоръчай му и ти някоя :).
.. току що оплю едни от най добрите дистрибуции PCLinuxOS, Tilix са на първо и второ място в distrowatch, е тиликс не е пряко на торо място но той е базиран на (K)Ubuntu самоче създателя му ( Илия ) е вкарал малко екстри и е перфектен за начинаещи :) пък ко да ти каза за openSUSE, щом Немската полиция ще захвърля ундолса и ще минава на него ... :) а и тои също е е добър за начинаещи, понеже там почти всичко е графично и пак може а се направи на български :)
.. пък друг е въпроса, че ти не можеш да работиш с тея операционни системи ;)

Piaget написа:
Изтеглих open Suse KDe инсталацията има ли нещо общо с инсталацията на tilix или е по сложна ?

мм според мен той по- лесно се инсталира, не вярвам да се затрудниш, в началото се оглеждай има опция да се направи на български език :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 17:17 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ще я пробвам :) само да не се получи пак някаква грешка като с тиликса :) мерси пак за отговорите на "интересните" ми въпроси :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 17:27 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
Ще я пробвам :) само да не се получи пак някаква грешка като с тиликса :) мерси пак за отговорите на "интересните" ми въпроси :)
и аз от време на време задавам такива въпроси на двама съфорумници :)
.. готено е от време на време някои да ти помага :friends:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 18:51 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
хубаво е някой да ти помага от време на време ама за сега като гледам само ти излезе точен другите явно нямат време да се занимават с това... :O_o:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 21:16 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Пробвах openSUSE направо от live cd. Даде ми някакви грешки свързани с KDE в началото го зареди всичко беше точно, но ми сече прекалено много даже воабще не мога да го използвам :) Мисля си, че няма смисъл да го инсталирам на хард-а щом от live cd-то още ми прави проблеми :) Явно ми трябва по-стара версия или някоя по лека. Тиликс не стана, този не стана ама няма да се откажа...ако бях в Добрич отдавна да бях платил на някои да ми го инсталира и да ми обясни основните работи ама за съжаление не съм...to6eto апък теб трябва да те почерпя :two beer:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 21:33 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
да не си свалил openSUSE с новото kde4 тест 7 :) ако е така, нищо чудно да има проблеми :)
щом си се спрял на openSUSE-10.3 <- от тука така :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 21:42 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2006 10:20
Мнения: 283
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Piaget написа:
Пробвах openSUSE направо от live cd. Даде ми някакви грешки свързани с KDE в началото го зареди всичко беше точно, но ми сече прекалено много даже воабще не мога да го използвам :) Мисля си, че няма смисъл да го инсталирам на хард-а щом от live cd-то още ми прави проблеми :) Явно ми трябва по-стара версия или някоя по лека. Тиликс не стана, този не стана ама няма да се откажа...ако бях в Добрич отдавна да бях платил на някои да ми го инсталира и да ми обясни основните работи ама за съжаление не съм...to6eto апък теб трябва да те почерпя :two beer:

Кво стана e to6e, нали ти казах. И на харда да си го сложи пак няма да има голяма разлика. И не съм казал че PCLinuxOS, Tilix и Suse са лоши дистрибуции просто казвам че няма да вървят на толкова малко рам. Piaget най-добре щеше да е да пробваш с knoppix или Xubuntu.
А на to6eto мога да му кажа само мога да му кажа да се справи с големите си комплекси. Няма нужда да коментираш всяко мое мнение.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 21:51 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
yoou написа:
Piaget написа:
Пробвах openSUSE направо от live cd. Даде ми някакви грешки свързани с KDE в началото го зареди всичко беше точно, но ми сече прекалено много даже воабще не мога да го използвам :) Мисля си, че няма смисъл да го инсталирам на хард-а щом от live cd-то още ми прави проблеми :) Явно ми трябва по-стара версия или някоя по лека. Тиликс не стана, този не стана ама няма да се откажа...ако бях в Добрич отдавна да бях платил на някои да ми го инсталира и да ми обясни основните работи ама за съжаление не съм...to6eto апък теб трябва да те почерпя :two beer:

Кво стана e to6e, нали ти казах. И на харда да си го сложи пак няма да има голяма разлика. И не съм казал че PCLinuxOS, Tilix и Suse са лоши дистрибуции просто казвам че няма да вървят на толкова малко рам. Piaget най-добре щеше да е да пробваш с knoppix или Xubuntu.
А на to6eto мога да му кажа само мога да му кажа да се справи с големите си комплекси. Няма нужда да коментираш всяко мое мнение.

http://forum.bergon.net/viewtopic.php?p=1124542#1124542
http://forum.bergon.net/viewtopic.php?p=1124860#1124860
я кажи защо Xubuntu-то, и защо и Knoпpix ще му върви хубаво ? :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 22:01 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
openSUSE-10.3-GM-KDE-Live-i386 това е което свалих :) няма смисъл да спорите и двамата разбирате достатъчно сигурен съм :) може проблема да е в това, че аз не разбирам...може нещо да пропускам :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 22:13 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Piaget написа:
openSUSE-10.3-GM-KDE-Live-i386 това е което свалих :) няма смисъл да спорите и двамата разбирате достатъчно сигурен съм :) може проблема да е в това, че аз не разбирам...може нещо да пропускам :)
оки, ще оставим на yoou да ти помогне след като казва че изобщо какъвто и да е linux няма да ти тръгне, после каза, че и PSlinuxOS, tilix i openSUSE няма да ти вървят, пък сега ти препоръчва и knoppix което стандартно пак си иде kde :)
но иначе преди 4-5 години когато имах пентюм 2 на 300мхз сд128 и Гфорс2 на 32мб бивето приятел на кака ми беше слагал кнопикс 3.6 и и 100% сигурен че ще тъгне кде-то ;)
ама както и да е оставам на професионалиста yoou да ти "помага" :)


Последна промяна to6eto на 29 Ное 2007 01:36, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 22:23 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2006 03:11
Мнения: 12
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ти достатъчно ми помогна благодаря и наистина ми свърши работа аз просто не съм много наясно ама много се надъхах да си слагам линукс :)
Междо другото сега тегля Mandrake 9.2 ще пробвам и нея...да питам и още нещо има ли някакво значение дали дадена дистрибуция се инсталира на лаптоп или на PC, защото openSUSE ми допадна а предполагам с характеристиките на лаптопа няма да имам проблеми


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2008 04:18 
Offline

Регистриран на: 22 Фев 2008 04:08
Мнения: 3
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Цитат:
Нещо не се получава стартирах го от СД-то дадох му още на първия прозорец който излезе start or install...след това ми излезе това:
направо снимка ще кача, че доста грешки излязоха
http://images20.snimka.bg/004596224.jpg


По-скоро си погледни твърдия диск дали е наред.
SquashFS е компресирана read-only файлова система използвана в доста LiveCD версии на някои дистрибуции.
Явно не се погаждат със харддиска ти. Опитай да boot-неш LiveCD версия на друга дистрибуция ако имаш под ръка. Ако зареди - значи е носителя, ако не зареди - следиш ми мисълта.

Мисля, че има опция да се провери носителя (CD/DVD) за грешки) поне всяка грамотна OS я има :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов