Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 03 Юли 2024 15:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 450 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2005 18:35 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Отдавна не съм писал. Нямам време. Очаквах малко инициатива и от ваша страна. Поддържането на тази тема отнема много време.

И така да ви представя DR. Web. Може би малко от вас са чували за нея. Програмата е руска. Това подсказва, че не трябва да я подценявате.
Аз също бях попаднал на нея случайно. На сайта на NOD32 видях една класация и на едно от първите места беше тя. Веднага я потърсих. Отначало се разочаровах. Дизззайнът не е нещо впечатляващо, защото е направена да върви на WIN 9x - XP. Естествено това няма никакво значение. Важна е функционалността. Защо тази програма е добра?
На първо място защото е руска. Откри ми току що 15 инфектирани файла (11 хакерски инструмента, 3 файла на MIRC и една програмка на Pascal). Ако пишете програми на стария Borland Pascal имайте предвид, че много вируси заразяват тези малки файлчета. Досега съм открил 6-7 троянеца да се спотаяват там.
Освен това трябва да обърнете внимание на инсталацията. Защо е толкова добра? Програмата ви казва да махнете всички инсталирани антивирусни програми от компютъра, за да не влезе в конфликт с тях и после да се чудите защо не можете да си пуснете Win. След това ви дава възможност да регистрирате пробното си копие за пробен период от 20 дни. Най-бързата активация на програма която съм виждал - отне й около 2 секунди. А съм на 1к връзка. После се инсталирва и започва веднага автоматично да дърпа последните дефиниции и естествено после се впускате в лов на вируси. При мен ъпдейта не що не стана - дали защото съм на 1к или нещо друго незнам.
Програмата е носител на престижната награда на Virus Buletin от Февруари тази година. Какво повече можете да искате?

Ето ви топ 10 на вирусите според официалния им сайт www.drweb.com

Win32.HLLM.Netsky
Win32.HLLM.Beagle
Win32.HLLM.MyDoom
Win32.HLLM.Hazafi
Trojan.Bankfraud
Win32.HLLM.Lovgate
Win32.HLLM.Alaxala
Win32.HLLM.Dasha
Trojan.DownLoader.1914
Win32.Hazafi.30720

Като цяло си струва да сканирате компютъра си с нея.

Току що приключих ъпдейта с нея. Очевидно размерът е много малък при редовно ъпдейтване.
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/drweb-432b-win-en.exe



-----------------------------------------------------------------------------------
Avast Antivirus www.avast.com

Коя е пък тази?
Това е една много сполучлива чешка разработка. Програмката е с много добра функционалност - открива доста вируси и е уважавана във вирусните лаборатории по цял свят. Точно тази версия не съм пробвал, но предишната беше доста добра. Пробният период беше 60 дни. Дизайнът ми се стори малко претрупан.
И тази програма е носител на наградата на Virus Buletin за Февруари тази година. Току що разбрах, че има и по-нова версия Avast 4.6 . Можете да си дръпнете от сайта.

Ето ви и техния топ 10

Win32:Zafi-D Win32:Zafi-D
Win32:Sober-H Win32:Sober-H
Win32:Mydoom-M Win32:Mydoom-M
Win32:Sasser Win32:Sasser
Win32:Netsky-B Win32:Netsky-B
Win32:Mydoom Win32:Mydoom
Win32:Beagle Win32:Beagle
Win32:MiMail-J Win32:MiMail-J
Win32:Mimail-I Win32:Mimail-I
Win32:Mimail-E

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/setupeng.exe

Това е засега от мен. Очаква ме голямо парче пица.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2005 00:50 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
От 2 седмици тествам DR. WEB и съм много доволен. Ако не сте го пробвали си струва да опитате.

И така, каво ново?
Когато става въпрос за вируси е необходима компетентна оценка. Поради тази причина много рядко си позволявам да давам оценки, а оставам това на специалистите. И сега няма да се отклоня от това и ще ви предложа едно интересно интервю с Евгений Николов - директор на националната лаборатория по компютърна вирусология.
Той ще ви даде съвети как да разберете дали компютъра е заразен, какво трябва да притежава една антивирусна програма, как да се предпазим от зараза, кой пише най-добрите вируси и др.
Ако проявявате интерес ето ви и линк:
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/Virusite%20.pdf


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2005 12:23 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Оправих проблема с интервюто с Евгений Николов.

Ето ви едно материалче от родния печат.
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/40.pdf

Всъщност аз не съм толкова много навътре във вирусологията. Информацията я взимам главно от родния печат. Нямам време да търся материали в Интернет. Създадох тази тема с идеята да се пишат различни съвети и предложения за програми. Досега успях да науча доста от материалите, които прочетох.
От време на време пускам някой материал, който не е свързан с темата, за да разсея обстановката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2005 13:09 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 09 Мар 2005 19:43
Мнения: 292
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
кажете ми нещо за моята RAV AntiVirus


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2005 00:02 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ARSENAL2 написа:
кажете ми нещо за моята RAV AntiVirus


http://www.virusbtn.com

Тук може да се намери информация за много добри антивирусни програми. Rav я няма. На нейния сайт се вижда, че не са печелили тест на Вирус Бюлетин от 2002 г. Разбира се е необходим тест на програмата, но нямам време за това.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2005 23:54 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Преди малко приключих с теста на Avast.

Предимства:

1. Безпроблемна инсталация
2. Бързи и малки ъпдейти. При по-голям ъпдейт запаметява периодично дръпнатите файлове.
3. Откри 2 вируса, които Dr. Web беше пропуснал. Доказа се максимата, че и най-добрата антивирусна програма не струва нищо без редовни ъпдейти. Първо сканирах малкия си диск (10 GB) с програмата и не намерих нищо. После дръпнах ъпдейт и намерих 2 вируса. Впоследствие махнах още няколко троянеца.
4. Деинсталацията мина без проблеми. При Dr. Web имаше проблем и се наложи ръчно премахване. Незнам защо се получи така. И преди съм слагал по-стара версия и не е имало такъв проблем.

Недостатъци:

1. Пропусна един файл, който открих с Ad-Aware, но не можах да премахна. Дори и от таск мениджъра не можеше да се терминира. Norman се справи. Постави го под карантина без проблем.
2. Скоростта на сканиране е добра, но може да се поработи още. Свикнах с бързината на NOD32 и сега съм малко взискателен, но никой не иска да виси пред компа и да чака да свърши сканирането. Може да се остави през нощта, но не ми се нрави тази идея.
3. Най-сериозният проблем беше, че имах проблем с firefox. Нещо ми зареждаше трудно страниците. Може проблемът да е само на моята машина.

Извод:

Програмата е добра. Чехите са се постарали. За пореден път ми открива вируси, които други реномирани програми пропускат. Това е доста уважаван и качествен продукт. За съжаление е малко известен в България. Струва си да се инсталира и тества.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Norman Virus Control

Тази програма е слабо популярна в нашата страна и същевременно е една от най-добрите в света. Разработва се от 15 години (1990-2005). Всяка водеща антивирусна разработка е обикновено с над 10 годишна история. Можете да си представите колко труд е хвърлен за 15 години.
Трябва да си вземете инсталационен код от сайта, който е за 30 дни. Ще го получите по e-mail. Инсталацията е лека. Програмата работи и на Win 95, така че ако машината ви е слаба това е програмата. При мен харчи около 30 MB RAM. Откри 2 вируса. Първият ъпдейт беше около 900 KB. Засега съм доволен от програмата. Не очаквайте лъскава опаковка. Ще ви посрещне абсолютно опростен интерфейс само с най-необходимото.
В сайта на Вирус Бюлетин имаше само 3 програми, които са тествани на всички платформи, на които извършва тестове лабораторията и са ги преминали успешно. Това са :

Kaspersky
NOD32
Norman Virus Control

Другите програми вероятно нямат версии за някои от платформите. Например Norton и Bit Defender са преминали всички тестове, на които са били подложени успешно. Това са тестове от Февруари.

В заключение ще кажа, че програмата е добра.
---------------------------------------------------------------------------------------

BSA са основен инициатор за затварянето на безплатните сървъри в България. Страната ни беше подложена на наблюдение и имаше риск да влезем отново в черния списък на страните с висок процент на пиратството. Останалото го знаете.

www.bsabg.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2005 13:03 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Ама изобщо нямам нищо против различните антивирусни програми и тяхното използване. Щом някой е доволен, моля! Да използва каквото иска. В крайна сметка аз имам любим антивирус, които никой не използва. За Нортън не ми се говори. Ако не е открил вирус, значи не е открил ама не значи че няма. От време на време и аз хващам по някой. Чета за него и го трия на ръка от регистрите или където и да се е заврял. На повечето сайтове посветени на тази тема има контролни суми и какви точно записи правят повечето червеи, троянци и всякакви там гадове. Така че работата не опира до най-популярната в това или онова списание програма /без тия дето са под дос/ а за нещо което върши наистина работа. За вирусите съм чувал още по времето на DarkAvenger а първия по-свестен комп си купих преди 5 години.
Значи така: Нещо е влязло и се мъчи да работи по неговия си начин. Усещам го по заявките за навън. Спирам нета и ловът започва до пълното убиване на гадината по-всички възможни начини.
Друг случай. Изчистих гаден модел като инсталирах паралелна система на комп с вин2000. Сложих ХР стартирах го без да му слагам каквито и да е драйвери и сканирах системата с някакъв много ама много прост антивирус. И всичко се оправи. Защото системната папка на 2000то не беше в действие нямаше нищо заредено а ХРто не беше все още заразено. В случая бяха подменени страницата за начално зареждане на ИЕ и експлорера зареждаше някаква реклама. После следваше нещо от рода на "експлорера ще се затвори защото изпълнява не.... действие" топъл рестарт на системата и работа почти в сафе моде режим.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2005 00:08 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 09 Яну 2005 11:08
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Nakata написа:
file \\62.176.89.185\pub\rack2\users\static\.hidden\Ginsu.exe

Virus Win/Nuker.Ewk trojan

Ще съм благодарен на Static, ако ми каже дали вирусът е умишлено поставен там (Въобще не ми се вярва) или той не знае, че има вирус на компютъра си.Тъй като съм нов не познавам този потребител.


аз също ще съм много благадарен да каже и на мен защо като тръгнах да тегля флашовете от папката му и антивирусната ми подивя (незнам някъде да пишеше, че е забранено). ми хич не е приятно!!!

_________________
Harley is the best, **** the rest!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2005 02:45 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Тествам си Norman и не съм доволен от ъпдейтите. Има един на 2-3 дни.
Иначе се държи стабилно и няма проблеми. Нещо нещата заскучаха и ще трябва да кача нещо по-интересно.

Сигурно сте се запитали защо затвориха сървърите.
Е, ще ви кажа, ако все още не сте го прочели - САЩ ни постави ултиматум да се справим с пиратството в Интернет или ще ни вкарат в черния списък 301. Държавите, които са в този списък не могат да ползват облекчения от мита и акцизи при внос на стоки в Щатите. Затова нашите се раздвижиха. Това е същият списък, от който излязохме преди няколко години и в който заемахме 2 място след Китай. Трябва да покажем, че уважаваме интелектуалната собственост. Започнаха много проверки в офиси на фирми и се оказа, че доста от тях ползват нелегален софтуер. Имам едно интересно интервю с Велизар Соколов от Arsis Consulting, която е юридическа кантора и защитава правата на BSA за България. Но ще го кача някой друг път.
---------------------------------------------------------------------------------------
Какво става в Щатите?

ФБР изостави Carnivore

ФБР реши да изостави скандалния проект за "подслушване" на e-mail комуникациите, носещ името Carnivore (хищник).
Системата за наблюдение бе разработена, за да се следи e-mail комуникацията и други онлайн-дейности на заподозрени лица и терористи.
Според доклад, предоставен в Конгреса на САЩ, ФБР вече използва комерсиален софтуер, чието име не се споменава, за да извършва своите проучвателни дейности. Данните в доклада показват, че ФБР е разчитала на системата общо 13 пъти през последните 2 години, като всички са били наредени от съдебна инстанция.
Системата Carnivore, както и софтуерът, с който се работи, се инсталира при интернет доставчика на заподозрения и записва неговата активност, включваща кореспонденция, чатове, отворени уебстраници и др.
Carnivore бе подложена на непрестанна критика от защитниците на човешките права, тъй като според тях системата е прекалено опасна, защото дава възможности за фалшифициране на доказателствен материал и за спекулиране със събраните данни.
-------------------------------------------------------------------------------------
САЩ обмисля затвор за P2P пиратите.
Законопроект, внесен от сенатора от Лос Анджелис Кевин Мърей, поставя директно на прицел авторите на софтуер, чрез който е възможно създаването на файлообменни мрежи. Според проекта затвор ще грози собствениците на компаниите, създали приложенията Kazaa, Morpheus и eDonkey, ако не успеят да спрат незаконния обмен на защитени с авторски права филми и музика.
Ако законопроектът бъде приет, разработчиците на р2р софтуер ще платят глоба от 2500 долара за всяко обвинение или ще бъдат осъдени на 1 година затвор, в случай че не предприемат "отговорни мерки", за да предотвратят използването на техния софтуер за обмен на пиратски заглавия.
Софтуерните компании, създателки на софтуер, който попада под ударите на този евентуален закон, критикуваха бурно неговото съдържание. Според тях той е бариера за техническия прогрес и противоречи на американската конституция.
-------------------------------------------------------------------------------------

Тъй като в момента се говори много за отворен код и свободен софтуер, ще поместя отново малко материали за Ричард Столмън.


http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/Stolman.pdf

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/Stolman%20-%20History.pdf

Терминология
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/info.pdf


Снимки

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/stallman.jpg

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/richard-stallman.jpg


Последна промяна Nakata на 29 Апр 2005 23:57, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2005 23:27 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Наближава 26 Април и е добре да си преместите датата на Май месец например. Известният вирус CIH се активизира по това време.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2005 00:32 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
И така приключи и теста на Norman Virus Control. Като цяло програмата е добра, но ъпдейтите се бавят. Скоростта на сканиране е добра, заема малко ресурси, има семпъл интерфейс, опциите са стандартни. Но въпреки всичко, не можа да остане в сърцето ми.
В заключение ще кажа, че е много добра и си струва да си я инсталирате.
----------------------------------------------------------------------------------------
Днес си сложих Quick Heal 7.0.3
Интерфейсът не ми допадна много. Сканира с добра скорост. Засега не е открила вируси. Преди да започне инсталацията програмата сканира паметта, boot записите и системните файлове. После се инсталира и ви подканва да си дръпнете новите дефиниции. Само около 480 КБ. В системния трей се показват 2 икони Quick Heal Messenger и Quick Heal Online Protection. T.e. програмата ви дава някаква Интернет защита ( не огнена стена ) и един вестоносец, който не съм срещал досега в други програми. Можете да го настроите да търси нова информация в Интернет на всеки 6 часа или веднъж дневно. Новините са за нови кръпки за Win, вирус заплахи и т.н.
За съжаление програмата поддържа защита само на MS Office 2000. Сканирането с контекстното меню може да се окаже много трудно. Пробвах да сканирам едни снимки и почнаха да излизат едни съобщения, че не са асоциирани и после заискачаха прозорци, отвориха се програми. Направо си беше симулация на вирус атака.
Компютърът пощуря и се успокои.
Като цяло първите ми впечатления не са много добри. Пропуснах да кажа, че програмата изиска рестарт на компютъра след инсталацията.

Ще я оставя за още няколко дни и ще ви представя нещо ново.

Аз ползвам Win 2000 Pro.

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/Quick%20Heal%20Scan%20Disketa/qhemg.zip

С този архив можете да си направите сканираща от DOS дискета. Разархивирайте файла на някоя дискета. Рестартирайте компютъра със start up дискета и сложете дискетата с антивируса. A:\QH би трябвало
да стартира програмата. Опциите са голяма мизерия. Дизайнера трябва да го набият. Карайте на око.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2005 02:20 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Kajete ne6to za BitDefender

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2005 02:30 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Zlatin88 написа:
Kajete ne6to za BitDefender


Добра е. При мен харчи повечко ресурси и машината се задъхва. Така, че няма да я тествам.
Добра е. Ако се колебаеш дали да я сложиш - сложи си я.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2005 11:59 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Az bqh na neq sq sym na norton ma toi nqma firewall i razni takiva za spam

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2005 19:47 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Q kajete sravnenie s drugite antivirusni programi BitDefender kolko tormozi mashinata
I ako nqkoi moje da istegli AVG Pro
ili AVG s FireWall

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Май 2005 00:53 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Най-добре си вземи AVG Free и Zone Alarm. Нортън също има огнена стена. Трябва ти пакета Norton Internet Security. Той си върви към дъната
на Gigabyte. За други дъна незнам. В папката си имам една такава версия , но е от 2003.
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/Norton%20IS%202003/NIS.exe
А за Bit Defender при мен харчеше доста ресурси. За нови машини няма да е проблем, но моята е вече на две години и половина и гледам да не я товаря много. Иначе я бях сложил на компютъра, но 90 МБ RAM ми се видяха много. При всеки си е различно.
Ако си вземеш AVG Pro имай предввид, че трудно се намират работещи кодове, а и от Grisoft са хитри - с ъпдейтите ъпдейтват защитата на програмата и кода, който си вкарал, вече няма да е валиден. Затова предпочитам безплатната версия - по-малко главоболия.

Ако искаш леко AVG, NOD 32, DR. WEB, F-Prot са добри решения.
Каквото и да вземеш пак ще се заразиш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Май 2005 12:24 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
znam za problema s kodovete no az si namerih kod koito ne pravi problemi . I predi sam bil s neq mi 6te sloja FireWall da go vida

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2005 00:51 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
O.K.

Когато посещавате кракерски сайт трябва да имате предвид, че можете да си лепнете вирус. За да се предпазите трябва да си ъпдейтнете предварително антивирусните дефиниции. След като напуснете сайта си почистете временните файлове като тези в Temporary Internet History.
Ето една програма за бързо и надеждно прочистване на боклуци, дефрагментиране и т.н.

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Software/systemmechanic5.exe

Това е обикновена версия на System Mechanic 5.5а. Мисля, че е най-новата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2005 00:59 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
az imam mai "c"

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2005 15:33 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Zlatin88 написа:
az imam mai "c"

Качи я и сложи линк.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2005 16:36 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
sorry moq bil 5.0c ako ka4i6 toq 5.5a 6te sym ti blagodaren sled malko 6te proverq za po nova versiq v neta

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2005 17:52 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Naka ako si na neograni4en ili nqkoi drug jelae6t bili isteglil taq antivirusna programa tq e nai novata na pazara


http://store3.data.bg/raddison/0DAY/200 ... aker-CORE/

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2005 17:59 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 29 Дек 2004 21:19
Мнения: 535
Местоположение: При Шопити ....
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
аз ще я дръпна ама не се надявай да стане много бързо особенно ако е много голяма се пак 2 кб/с

_________________
Союз Советских Социалистических Республик
-> Пролетарии всех стран, соединяйтесь!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2005 18:48 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
I az sym s tolkova.Mnogo bavno 6te stane dai da namerim i o6te edin 4ovek i da q drapnem az po4vam da darpam posledniq arhivira6t fail

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2005 18:51 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
drapni parvite 4 az drugite 4

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2005 19:33 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 29 Дек 2004 21:19
Мнения: 535
Местоположение: При Шопити ....
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
оки някой път нещо ми се прее... ама ще ги дръпна :) даже и 2 кб не тегля гати тъпотията

_________________
Союз Советских Социалистических Республик
-> Пролетарии всех стран, соединяйтесь!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Май 2005 18:00 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 29 Дек 2004 21:19
Мнения: 535
Местоположение: При Шопити ....
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
до 4 часа ще ги имате ще ви дам линк

_________________
Союз Советских Социалистических Республик
-> Пролетарии всех стран, соединяйтесь!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Май 2005 22:23 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 29 Дек 2004 21:19
Мнения: 535
Местоположение: При Шопити ....
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
изтеглих ги чакам да се оправи фтп-то че да ги кача ако много ви трябват ше ги споделя в дц хъба

_________________
Союз Советских Социалистических Республик
-> Пролетарии всех стран, соединяйтесь!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Май 2005 01:46 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Сравнително нова версия на Antivir
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/AntiVir/avwinsfx.exe
---------------------------------------------------------------------------------------------
Почистващ инструмент от Avast
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/aswclnr.exe
-----------------------------------------------------------------------------------------
Почистващ инструмент от AVG
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/cleaner.exe
--------------------------------------------------------------------------------------
Avast пуснаха нова версия на програмата си за защита на компютъра. Домашната версия е напълно безплатна и не се различава от професионалната по функционалност. Лицензът е валиден за 14 месеца.
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/setupeng.exe
------------------------------------------------------------------------------------------
Kaspersky Internet Security 2006

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/Kaspersky%20IS%202006/AVP.6.0.9.96.exe


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Май 2005 02:51 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
От известно време разглеждах разни антивирусни програми и попаднах на Virus Chaser. Менюто е елементарно.

Имаме обичайната резидентна защита, база с информация за вируси и т.н. Новото е сканирането за Adware и Spyware. Тъй като това е наболял проблем всички водещи антивирусни компании се насочиха към добавянето на функции в програмите си за прочистване от паразитите. Засега програмата откри едно вирусче и това си беше. Ъпдейтите са малки по размер и са редовни. За един домашен компютър това е добро решение. Няма нищо сложно в управлението. Настройките са много малко. Дори нямате помощен файл. Имате само онлайн помощ. По мое мнение можеха да се постараят повече. Можете да сканирате и e-mail адреси.
Хубавото е, че можете да спрете сканирането на пауза и да го продължите после.
Скоростта на сканиране е добра.
В заключение ще кажа, че програмата е сравнително добра за вашия компютър. Все още незнам колко вируса е пропуснала. След като сканирам с друга програма, ще ви кажа как се е справила тя.
Преди да сложа Virus Chaser сканитах компютъра с Avast и намерих 2 вируса. После сканирах с Virus Chaser и намерих още един. Това все пак говори добре за програмата.

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/virus%20chaser.jpg

http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Documents/scan.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------
Излезе новата версия на NOD32. Вече програмата ще може да почиства компютъра от паразити. Подобрено е и сканирането за вируси. Просто нямам търпение да си я сложа и да видя какво са направили от ESET.
Програмата е една от двете сертифицирани от West Coast Labs антивирусни програми за успешно откриване на паразити.
Trend Micro е другата компания, която се е сдобила с този сертификат.

---------------------------------------------------------------------------------------
A-squared Free

Тази програмка трие паразити и троянци. Въобще - много е ценна. Прочетох за нея във вестник Компютри и реших да ви я кача.
Има някои особености, които трябва да знаете за инсталацията.
Трябва да се регистрирате, за да можете да получите ъпдейтове. Регистрацията е безплатна. По време на инсталацията ще ви бъде посочени как да го направите. Така, че ви трябва Интернет.
Програмата ще се поиска ъпдейт. Той не е много голям - може би около 2 мб.
Това е засега от мен.
http://freeftp.bergon.net/rack5/users/APSoft/Antivirus/a2freesetup.exe


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 450 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов