Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 04 Юли 2024 09:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1910 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 64  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 20:51 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
При нормална настройка вакуумния клапан отваря на 2500об.м. с налягане малко под 1 бар.Моята съм я напънал да отваря на3000об.м. на 1,5бара,като пиковото налягяне е около 5500об.м.Тогава кол.вал може развърти и да поеме ударното натоварване.Затова всички ме бият на първа,но послеееееее!!!Просто трябва време на мотора да влезе в обороти.А когато се остави турбината постоянно отворена,валът не успява да влезе в подходящи обороти ,защото налягането изпреварва работата на мотора-и което излезе по-яко издържа,което не-траш!Става дума за бутала,бутални болтове,колянов вал.А може да превърти и лагери,защото масл.помпа не сварва да нагнети достатъчно масло-тя се върти директно от вала!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 20:54 
danny написа:
За ъпгрейд почти не се налага да се сваля двигател.Само,когато се сменя разпределителен вал,но този мотор-C1J72- си е със заводски "висок"вал.Може да слагат спортни бутала,а може да има сериозен проблем по двигателя!Понякога става така от голямо назорване.Аз го видях какъв старт има и мисля,че съм наясно какво са правили с турбината!ЛИПСВА "ТУРБО ДУПКА",а това няма да завърши добре!!!


Ае и аз така мисля... Махнат бил и двигателя брейй мамаму стара!
Иначе се чуват някакви слухове че щял да го прави 200к.с. /да го прави ХАХАХАХХААХХААХХААХХА/ малко се съмнявам ама ще видим. Данчо какво мислиш за Бегачката ХАХАХА на Красъо виждал ли си я!?


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 20:57 
danny написа:
При нормална настройка вакуумния клапан отваря на 2500об.м. с налягане малко под 1 бар.Моята съм я напънал да отваря на3000об.м. на 1,5бара,като пиковото налягяне е около 5500об.м.Тогава кол.вал може развърти и да поеме ударното натоварване.Затова всички ме бият на първа,но послеееееее!!!Просто трябва време на мотора да влезе в обороти.А когато се остави турбината постоянно отворена,валът не успява да влезе в подходящи обороти ,защото налягането изпреварва работата на мотора-и което излезе по-яко издържа,което не-траш!Става дума за бутала,бутални болтове,колянов вал.А може да превърти и лагери,защото масл.помпа не сварва да нагнети достатъчно масло-тя се върти директно от вала!


Колицата ти е пушка ама мамито им стара защо не го направили със задно! Я пак разправяй за онова ренде колко беше 200 коня ли? Дето ми разправя че го забравих. Задното предаване за старта е перфектно!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:26 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Видях му колата на Красьо-не е лоша,ама много кит бе,братче!Ако има пари може да се пооправи.Казва,че не я е гонил щот няма разработка.Ама той двигателят е каран,тъй че....!
Renault 5 MAXI-1.5 бензин,със задно разположен двигател-надлъжно над задниямост/вътре в купето/.Улична версия 196к.с.Рали версия със същия двигател,но би-турбо-550к.с.Купето е от стария модел с раздувки на калниците-в единия е водния радиатор,в другия е кулера!Има втори воден радиатор под купето.
Ограничени серии!Тук наблизо има едно,но не го продават.Само да мога да се добера до нещо такова....!!!Смятай!!!Цената няма значение!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:30 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Мар 2005 20:40
Мнения: 283
Местоположение: dobroticaaaaaaaaa
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
хехех и колко коня се падат на кг че ми е супер чудно за такаа сапунерка :giggle:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:36 
danny написа:
Видях му колата на Красьо-не е лоша,ама много кит бе,братче!Ако има пари може да се пооправи.Казва,че не я е гонил щот няма разработка.Ама той двигателят е каран,тъй че....!
Renault 5 MAXI-1.5 бензин,със задно разположен двигател-надлъжно над задниямост/вътре в купето/.Улична версия 196к.с.Рали версия със същия двигател,но би-турбо-550к.с.Купето е от стария модел с раздувки на калниците-в единия е водния радиатор,в другия е кулера!Има втори воден радиатор под купето.
Ограничени серии!Тук наблизо има едно,но не го продават.Само да мога да се добера до нещо такова....!!!Смятай!!!Цената няма значение!!!!!


Ко не бе Кита си ебало мамата! Ами колко вдлъпнатини мале леле и ако и сложи предна броня няма да е зле! Абе незнам... И тая не е лоша и сигурно върви, но на мене БМВ-то повече ме кефеше! Тъкмо почна да си го постяга и го даде!
Ехеееее туй Рено да си ебе... Луда работа ще е!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:40 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ами моята заводски е 128к.с.Аз съм пипнал едно-друго,та сигурно са оше малко отгоре.Тежи около 830кг.,като имаш предвид ,че всичко си е на мястото-даже имам пожарогасител и триъгълник!А за онези незнам,вътре само ролбари,две седялки и таблото с приборите!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:45 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Мар 2005 20:40
Мнения: 283
Местоположение: dobroticaaaaaaaaa
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ехехе добрее за 800 кg/130hp бръмбар голем е значи :dance:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:53 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Той сложи броня,ама тя много дъвкана ми се видя :eyebrow:
Квот с нея -тва и без нея май!Има нужда от тотален фейслифт,но той ще я направи.Много ми се кани,ама де да знаем?Тойотата така, Тойотата иначе-а пък тя хвърлила водата.Опитах да му подскажа малко от какво може да е,но много му дебела главата-все мисли че го пързалям!Пък и два дни го няма на работа и не знам нищо ново :anger:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 21:57 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2005 01:45
Мнения: 770
Местоположение: Толбухин
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
danny написа:
За ъпгрейд почти не се налага да се сваля двигател.Само,когато се сменя разпределителен вал,но този мотор-C1J72- си е със заводски "висок"вал.Може да слагат спортни бутала,а може да има сериозен проблем по двигателя!Понякога става така от голямо назорване.Аз го видях какъв старт има и мисля,че съм наясно какво са правили с турбината!ЛИПСВА "ТУРБО ДУПКА",а това няма да завърши добре!!!

E, az ne gi razbiram ne6tata. twa widqh i wikam da obqwa tuka. ami danny ti kwo RENAULT 5 ima6. 4erno s beli janti li? 6toto ponedelnik skiwah edno okolo u4ili6teto Iordan Iovkov. Dnes widqh i edin Ford Orion ot okolo 91-92 godina. 4erwen e. qko naprawen. sys broni, pragowe i t.n. daje ima i dupki na kapaka. Nowo popylnenie e mai iz D4. :)

_________________
:dance: :DJ: :dancing: :kitara: :497


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 22:08 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Да бе !Същото е рендето.Там ми е работата.А пък за Форда-дано!Има нужда от нещо ново!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 22:12 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Мар 2005 20:40
Мнения: 283
Местоположение: dobroticaaaaaaaaa
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
kokiboki написа:
danny написа:
За ъпгрейд почти не се налага да се сваля двигател.Само,когато се сменя разпределителен вал,но този мотор-C1J72- си е със заводски "висок"вал.Може да слагат спортни бутала,а може да има сериозен проблем по двигателя!Понякога става така от голямо назорване.Аз го видях какъв старт има и мисля,че съм наясно какво са правили с турбината!ЛИПСВА "ТУРБО ДУПКА",а това няма да завърши добре!!!

E, az ne gi razbiram ne6tata. twa widqh i wikam da obqwa tuka. ami danny ti kwo RENAULT 5 ima6. 4erno s beli janti li? 6toto ponedelnik skiwah edno okolo u4ili6teto Iordan Iovkov. Dnes widqh i edin Ford Orion ot okolo 91-92 godina. 4erwen e. qko naprawen. sys broni, pragowe i t.n. daje ima i dupki na kapaka. Nowo popylnenie e mai iz D4. :)
хахах луд ли си тоя форд го праят от 2 години и баш тая годиноа човека го събра наново щот се беше крашнал в една канавка и беше начупил предната броня и караше със обикновенна отпред и тунингована задна :evil_laugh:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 22:19 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2005 01:45
Мнения: 770
Местоположение: Толбухин
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
eiNkel, mi ne sym lud ama w4era go widqh. kwo da se prai. dnes sy6to widqh i edna 4erna Astra GSi sys kristalni stopowe. i tq mnoo qka. bih si kupil edna takawa kat zema knijka :)
P.S.: danny kaji kwo se proizvejda w nego ceh 4e mi e interesno da razbera kwo staa iz mahalata

_________________
:dance: :DJ: :dancing: :kitara: :497


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 22:32 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 11 Дек 2004 20:25
Мнения: 562
Местоположение: ДР Конго
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Знам,че тук нещо много запалемо обсъждате,обаче мога ли да питам какво всъщност с една-две думи е тунинг?

_________________
LügerLuder


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2005 22:59 
Tuning всеки може да го каже по различен начин!
За мене предполагам и за повече хора това е пренастройването на заводските настройки при двигателя... всякакъв вид пиленета на глави... там раздути валове... филтри... турбини абе незнам всички тия работи и още други и накрая с чип на една мизерна платчица слагат друг software и опаа колицата ти става по-бърза... обаче с по-малко животец. поне аз така мисля пък и не умея много много да се изказвам като хората защото съм глупав!
Апък за отвънка ебали го как му викат префацониране хехехех! Пак Tuning се води!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 10:01 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Мар 2005 20:40
Мнения: 283
Местоположение: dobroticaaaaaaaaa
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
/////ALPINA написа:
обаче с по-малко животец. поне аз така мисля пък и не умея много много да се изказвам като хората защото съм глупав!
Апък за отвънка ебали го как му викат префацониране хехехех! Пак Tuning се води!
хехех не си глупав ве :hug: всичко дето каза като определение на тунинг е вярно само мога да кажа че една музичка и едни джанти могат да напраят колата ти т.нар според нашите съселяни тунингована което по прицип въобще не е така една птичка пролет не прай е казал народа :wave:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 10:24 
eiNkel написа:
/////ALPINA написа:
обаче с по-малко животец. поне аз така мисля пък и не умея много много да се изказвам като хората защото съм глупав!
Апък за отвънка ебали го как му викат префацониране хехехех! Пак Tuning се води!
хехех не си глупав ве :hug: всичко дето каза като определение на тунинг е вярно само мога да кажа че една музичка и едни джанти могат да напраят колата ти т.нар според нашите съселяни тунингована което по прицип въобще не е така една птичка пролет не прай е казал народа :wave:


Е сега Аз съм казал каквато и кола да е сложи и едни 16 или 18 цола брутални джанти със спортно окачване и неможеш да я познаеш!
Джантите супер много отварят една кола!!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 10:41 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Мар 2005 20:40
Мнения: 283
Местоположение: dobroticaaaaaaaaa
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
хеех :giggle: не е достатъчно като сложиш тия джанти R19 супер смешно ще стои ако и сложиш некой броня и некой праг е вече тогава много ще е яко :wave:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 10:42 
Е ся!!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 10:51 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Мар 2005 20:40
Мнения: 283
Местоположение: dobroticaaaaaaaaa
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
хехех :chew: ако ще се говорим за тунингована требва да е наистина тунинг :chainsaw: не като на некой селянин побългарил я малко и вече се хвали аз имам яка кола айде без тия :confused2:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 12:03 
Пичове нека не се разваля темата за Street Racing-a в Добрич! Тука да се лафим нека там да се обсъждат само неща свързани само с Добрич, а тук да си говорим за България и какво се случва извън България... Новини, Факти... Ако имате интересни видео материали!
Аз ще покажа едни маниаци... Какви коли какви BMW-та какво ЧУДО! Мале леле гледайте!!!
!!!: http://freeftp.bergon.net/rack5/users/A ... 202004.avi
!!!: http://freeftp.bergon.net/rack5/users/A ... 202004.avi
!!!: http://freeftp.bergon.net/rack5/users/A ... 202004.avi
!!!: http://freeftp.bergon.net/rack5/users/A ... 202004.avi
!!!: http://freeftp.bergon.net/rack5/users/A ... 202004.avi
!!! тоя с БМВ-то е психар :evil_laugh: :evil_laugh: !!!: http://freeftp.bergon.net/rack5/users/A ... Sweden.avi

Засега толкова... като за начало става! Аз постоянно update-вам моята директория с клипове и снимки... така че ако нямате какво да правите можете да фърляте по едно око вътре!!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 12:05 
kokiboki написа:
eiNkel, mi ne sym lud ama w4era go widqh. kwo da se prai. dnes sy6to widqh i edna 4erna Astra GSi sys kristalni stopowe. i tq mnoo qka. bih si kupil edna takawa kat zema knijka :)
P.S.: danny kaji kwo se proizvejda w nego ceh 4e mi e interesno da razbera kwo staa iz mahalata


Тази Астра и аз я видях... Яка е!!!


Последна промяна ///M3 на 18 Мар 2005 14:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 14:23 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 11 Дек 2004 20:25
Мнения: 562
Местоположение: ДР Конго
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
/////ALPINA написа:
Tuning всеки може да го каже по различен начин!
За мене предполагам и за повече хора това е пренастройването на заводските настройки при двигателя... всякакъв вид пиленета на глави... там раздути валове... филтри... турбини абе незнам всички тия работи и още други и накрая с чип на една мизерна платчица слагат друг software и опаа колицата ти става по-бърза... обаче с по-малко животец. поне аз така мисля пък и не умея много много да се изказвам като хората защото съм глупав!
Апък за отвънка ебали го как му викат префацониране хехехех! Пак Tuning се води!

мале,хубуу,че каза,пък....хм....аз си мислех,че тунинг е музичката в колата,на такова ми приличаше :chick:

_________________
LügerLuder


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 14:51 
хехехехеххеех ама това е нищо всеки трябва да го знае! ами разбирам те мишленце докато ги има разни образи да ти пълнят главата с простотии!!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 17:17 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2004 21:03
Мнения: 283
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Справка с речника:

[ tune ]

II. 1. настройвам, акордирам

2. нагласям, приспособявам, нагаждам

3. рад., телев. нагласям на станция/вълна, канал и пр. (и с b)

4. повишавам ефикасността/работоспособността/тонуса и пр. на

5. регулирам


Според мен "тунинг" означава цялостно модифициране при автомобите - както по двигателя, ходовата част, така и по външния изглед, вътрешните екстри, било музика, видео и т.н. Изобщо PIMP MY RIDE! :eyebrow:

_________________
Bergon.net


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 17:18 
Именно!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 18:04 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
В тая тема само 5 човена ли пишат?Щот по гонките разбирачи много и все големи специалисти!Тоз това направил, ония това направил,а пък все едни и същи се пускат!Като ги слушаш,все едно всички карат Поршета :chainsaw:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 18:16 
ХАХАХАХАХАХАААХАХАХАХАХАХАХААХХАХАХАХАХАХАХА!!! Дака нали ще ходим тая Неделя... Навил съм едни Варналиии! Даже съм си осигурил един спаринг няма само 2.0 да се пускат я! Сеат Ибиза 1.2 vs. VW Golf 2 1.3 /Варненски/ ХАХАХАХАХАХХАХАХА голям смях ще падне!!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 18:21 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Мар 2005 18:27
Мнения: 300
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Що се смееш?Като знам колко хора само сеир гледат,щот не им стиска...Ама другия път идвам с една кошница семки,една тава кебапчета и гледай как се правят кинти :dance:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2005 18:27 
danny написа:
Що се смееш?Като знам колко хора само сеир гледат,щот не им стиска...Ама другия път идвам с една кошница семки,една тава кебапчета и гледай как се правят кинти :dance:

Ами смешно ми е защото е така ама какво да правиш! Значи за семките и за кебапченцата нищо ново ти докато си бил в Кипър ли къде беше и това е ставало нищо незнаеш! бяха го обърнали на бит пазар. Бяха се научили всички цигани мазни грозни и се изсипваха с махлите направо! Какво знаеш малееееее ебахти гнусните цигани отиваме то само негри аз се чудех защо не идват Хонди Монди!!!
Апък тия пичове от авто-мивка Американско Знаме като надушиха и идваха с една бракма опъваха нещо като сергийка и продаваха кебапчета, сандвичи, бира, минерална вода, безалкохолно! Кво знаеш тогава удариха керията ебахти Капиталистите гадни!!!
За пари всичко правят... Добре че засега няма негри на фронта, защото само заради тях по едно време спряха да ги правят тия надбягвания! Правеха ги, но тайно в тесен кръг от хора! И много кофти се получи тогава!


Върнете се в началото
  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1910 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 64  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов